07.07.2015
GOK

Galerie zdjęć
Facebooku
Jesteś 4,584,699 osobą
na tej stronie
Gości online: 2
NowościWakacje.. czas na Dni Jeziora Rożnowskiego

Przed nami ostatni tydzień roku szkolnego. Za kilka dni rozlegnie się ostatni w tym roku szkolnym głos dzwonka. Wakacje !!!!! Dla wielu zapracowane i zasłużone. Nasza gmina zatętni wakacyjnym rytmem. Dla mieszkańców i gości Ośrodek Kultury przygotował wspólnie z różnymi instytucjami kilkanaście letnich imprez. Rozpoczęcie już w pierwszy lipcowy weekend. Zakończenie w ostatni sierpniowy "Fasolowymi Żniwami".
Już dzisiaj zapraszamy na różnorodne imprezy.
Program pierwszego weekendu w rozwinięciu wiadomości.


Pobierz harmonogram całych Dni Jeziora
NowościKolejny imprezowy weekend przed nami
Przed nami kolejny wakacyjny weekend. Tym razem to impreza sportowa. IV Bieg nad Jeziorem Rożnowskim już 12 lipca 2015r. (niedziela). Organizatorzy przyjmują zapisy chętnych do wzięcia udziału w imprezie, której ranga i popularność co roku wzrasta. W tym roku będzie okazja do biegania i marszu.
Tegoroczny bieg bierze udział w cyklu biegów pn. "Biegam w Małopolsce”, nad którymi patronat sprawuje Marszałek Województwa – Marek Sowa. Sam bieg w Gródku nad Dunajcem objął patronatem również Starosta Nowosądecki – Marek Pławiak.

W kolejnym tygodniu - 18 lipca zapraszamy żeglarzy na Regaty o "Błękitną Wstęgę Jeziora Rożnowskiego" a wieczorem na koncert szant - wystąpi dla Państwa Grupa "Formacja"
Dni Jeziora Rożnowekigo5 lipca nad jeziorem udany..
Upalna temperatura panująca od kilku dni oraz Dni Jeziora Rożnowskiego spowodowały, że nad jeziorem zaroiło się od gości. Każdy chciał znaleźć skrawek plaży dla siebie. Tłoczno było także na wodzie - w obu strefach jeziora- i tej cichej i tej dla motorowodniaków. Oblężenie przeżywały wszystkie miejsca parkingowe , punkty żywieniowe i wypożyczalnie sprzętu pływającego. Nikt nie może teraz mówić o "zapomnianym jeziorze". Wieczorny koncert Dni Jeziora zgromadziły kilka tysięcy fanów "Baciarów". O ilości gości świadczą zdjęcia z koncertów oraz wykonane podczas rejsu statkiem - Zapora- Bartkowa.
Galeria zdjęć - Zobacz relację z Dni Jeziora telewizji Sadecznin.info
NowościDni Jeziora Rożnowskiego 2015 rozpoczęte
Zgodnie z tradycją pierwszą imprezą Dni Jeziora Rożnowskiego są Regaty żeglarskie o Puchar Prezesa Tauron Ekoserwis w Rożnowie ( Elektrowni Wodnej w Rożnowie) - Jerzego Mroza.
Wyniki: klasa - omega:
1 miejsce i puchar: Wojciech Parużnik, Michał Jawor i Jacek Mrożek.
2 miejsce: Robert Bednarski, Mirosław Cepiga i Filip Cepiga.

Wyniki: klasa jachty kabinowe:
1 miejsce i puchar: Paweł i Alicja Butscher oraz Joanna i Marcin Kula.
2 miejsce: Adam Odolski, i Elżbieta Odolska, Janina Klikowicz i Tomasz Klikowicz.
3 miejsce: Karol i Mariusz Majda
4 miejsce: Robert i Sylwia Janiccy
5 miejsce: Krzysztof Kulka i Anna Sieńko.
Zdjęć kilka
Po 18-tej po oficjalnym rozpoczęciu Dni Jeziora, powitaniu gości nadszedł czas na występ zespołu tancerek z Konstantynowa Łódzkiego oraz uroczej solistki. Galeria zdjęć z rozpoczęcia. W tej chwili kończy się koncert "Baciarów" - Gródek jest zakorkowany samochodami - a na placu przed sceną trudno znaleźć skrawek wolnego miejsca. Foto relacja z koncertu Baciarów i fajerwerki

Dni Jeziora RożnowekigoRuszają Dni Jeziora Rożnowskiego
Już w sobotę rozpoczynają się Dni Jeziora Rożnowskiego. Przez całe wakacje będziemy zapraszać mieszkańców i gości na różnorodne imprezy.

Zaczynamy tradycyjnie na wodzie - Regaty żeglarskie o Puchar Jerzego Mroza Prezesa Elektrowni Wodnej (Tauron Ekoserwis ) w Rożnowie. Starto o godz.11.oo z przystani na zaporze. Trasa do Gródka n.D (WOPR i meta OW Barbara}. Zapisy w dniu regat w godz.10.00-10.45. Klasy jachtów:omega i jachty kabinowe. Telefon informacyjny - GOK Gródek 18 4401527.
Wieczorem zapraszamy do centrum Gródka nad Dunajcem. Od godz. 18.oo na scenie letniej wystąpią: "Baciary", Mateusz Mijal, Zakończenie w tym dniu przed północą pokazem sztucznych ogni. Kolejny dzień atrakcji to niedziela.
NowościZaproszenie do Rożnowa - impreza
Gminny Klub Sportowy ZAWISZA oraz Sołectwo Rożnów zapraszają na zakończenie sezonu piłkarskiego połączonego z grillowaniem oraz zabawą taneczną. Początek imprezy na stadionie GKS Zawisza o godz. 15:00 w sobotę 27 czerwca 2015r., dalsza część imprezy od godz. 17:00 przy amfiteatrze w Rożnowie.

PLAN IMPREZY
15:00 – na stadionie – mecz „OLDBOJE – SENIORZY”
17:00 – plac przy amfiteatrze – podsumowanie sezonu piłkarskiego 2014/2015
17:30 – przywitanie gości, rozpoczęcie biesiadowania
17:45 – występ zespołu regionalnego „Małe Rożnowioki”
po występie - zabawa taneczna, przy dźwiękach zespołu z Rożnowa

Organizatorzy zapewniają:
napoje chłodzące, przysmaki z grilla, dobrą muzykę, miły nastrój
WSTĘP WOLNY!!!
Galeria zdjęć z imprezy
NowościRożnowski BIG BEND wyróżniony
Komisja Artystyczna XXXVIII Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY w swoim protokole podała wyniki końcowe Festiwalu. Miło nam zakomunikować. że rożnowski BIG BEND zdobył drugie miejsce. Gratulacje.
Wyróżniony zespół zobaczymy i usłyszymy na scenie letniej Dni Jeziora Rożnowskiego już w niedzielę - 5 lipca.
NowościKoncert charytatywny "Ratujemy serce Zuzi Kozioł"

Serdecznie zapraszamy na: Koncert charytatywny "Ratujemy serce Zuzi Kozioł".

Miejsce: plac obok Zespołu Szkół w Gródku nad Dunajcem (a w razie niepogody - hala sportowa w szkole) czas: niedziela, 14 czerwca 2015 r., start: godz. 16:00
WSTĘP WOLNY!

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Gródek nad Dunajcem Józef Tobiasz.
W trakcie koncertu wolontariusze będą zbierać dobrowolne wpłaty do specjalnie oznaczonych puszek. Każdy darczyńca otrzyma cegiełkę oraz weźmie udział w losowaniu cennych nagród. Do wygrania m.in:
- rejs motorówką po Jeziorze Rożnowskim,
- rower górski,
- kolacja dla dwojga.

Na koncercie będzie można także wrzucić coś na ząb :)

Galeria zdjęć z imprezy
NowościWizyta w Konstantynowie.
Od środy do niedzieli kilkuosobowa grupa artystyczna z Gminy Gródek uczestniczyła w święcie naszego partnerskiego miasta Konstantynowa Łódzkiego. Oprócz zwiedzania okolic i Łodzi młodzi artyści wzięli udział w prezentacjach artystycznych Dni Konstantynowa. Bez wątpienia największe wrażenie zrobiła na młodzieży wizyta w Łowiczu.
Biel krochmalonych koszul, czerwień, róż, pomarańcz, zieleń, hafty i wstęgi, zdobiące stroje ludowe, kościelne sztandary i feretrony – co roku ponad setka mieszkańców w strojach regionalnych uczestniczy wraz z kilkoma tysiącami wiernych w uroczystości Bożego Ciała w Łowiczu. Procesja, podczas której do czterech ołtarzy niesiony jest pod baldachimem Najświętszy Sakrament jest obserwowana, fotografowana i nagrywana przez rzesze turystów z całego kraju i z zagranicy. W tym roku delegacja młodzieży z naszej gminy mogła uczestniczyć osobiście w tej wspaniałej uroczystości.
Galeria zdjęć
NowościDo Mielna.. wspomnienia z wyjazdu
W dniach 24-28 maja 2015 r. uczniowie klas I-III gimnazjum wraz z panem dyrektorem oraz paniami nauczycielkami: p. Marią Szarotą, p. Alą Próchnicką i p. Renatą Nosal wyjechali na wycieczkę do Mielna. Była to wymiana z tamtejszą szkołą i wspaniała okazja dla tych, którzy jeszcze nigdy nie byli nad morzem, by poznać to niezwykłe miejsce.
W niedzielę ok. godz. 22:00 zwarci i gotowi zebraliśmy się pod szkołą, by chwilę później wyruszyć w drogę. Mimo tak późnej pory i zmęczenia nic nie było w stanie zepsuć naszego entuzjazmu. Przydonicę pożegnaliśmy deszczem i chłodem, by po 12 godzinach jazdy dotrzeć do słonecznego i ciepłego Mielna. Podróż trwała bardzo długo, ale było warto! Zatrzymaliśmy się w Centralnym Ośrodku Szkolenia-Ludowe Zespoły Sportowe.
Galeria zdjęć Pozostała część relacji w rozwinięciu strony
NowościKolejna atrakcja? tym razem stodoła u Michała
W ramach projektu pt. „Stodoła na ludowo – remont obiektu w celu stworzenia miejsca spotkań kultury i tradycji regionu Na Śliwkowym Szlaku” w miejscowości Roztoka Brzeziny (Gmina Gródek nad Dunajcem) powstała STODOŁA NA LUDOWO.
Wyremontowany obiekt stanowi miejsce spotkań aktywizacji mieszkańców oraz przyczynił się do rozwijaniu aktywności społeczności lokalnych poprzez stworzenie miejsca spotkań służącego kultywowaniu dawnych ludowych tradycji. Wszystkich zainteresowanych skorzystaniem z obiektu prosimy o kontakt: Michał Winiarski tel. 788 175 741, michal-winiarski@wp.pl
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Projekt „Stodoła na ludowo – remont obiektu w celu stworzenia miejsca spotkań kultury i tradycji regionu Na Śliwkowym Szlaku” realizowany przez Michała Winiarskiego i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Kamera on-line
Kamera on-line
Gmina Gródek nad Dunajcem

Kamianna Wyciągi

OSP Gródek nad Dunacjem

Drukarnia - Nova Sandec

ZPORR

Wrota Małopolski

Parafia Tropie

Na Śliwkowym Szlaku

Bzany

Konstantynów Łódzki

Mielno

MOK - Konstantynów

Sądeckie miody

W kraj

Oficjalna strona Janiny Molek www.piekny-jas.pl

Sądeczanin

Genetyka odsłania tajemnice

Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoła Muzyczna w Rożnowie

Alarm Gródek

Hervartov

Radio RDN

Lendak

Solonka

Mimy w ruchu

Ciastkarnia Eklerek

Na Jamnej

Statystyki reklamowe
Prawa do materiałów zamieszczonych na stronie zastrzeżone. GOK®             Copyright © 2008