24.05.2017
GOK

Galerie zdjęć
Facebooku
Jesteś 5,360,958 osobą
na tej stronie
Gości online: 1
NowościPoświęcenie wozu bojowego OSP Rożnów
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Rożnowie ma zaszczyt zaprosić mieszkańców i gości gminy Gródek nad Dunajcem na uroczystość poświęcenia i przekazania samochodu pożarniczego, która odbędzie się w dniu 27 maja 2017r.
Program uroczystości:
14:15 – zbiórka jednostek OSP, pocztów sztandarowych i delegacji na placu przed remizą
OSP Rożnów i przemarsz na uroczystą Mszę Świętą w Kościele Św. Wojciecha
w Rożnowie,
15:00 – Uroczysta Msza Święta,
16:00 – przemarsz pododdziałów na plac uroczystości,
- raport dowódcy uroczystości,
- otwarcie uroczystości i przywitanie gości,
- uroczyste poświęcenie i przekazanie samochodu,
- okolicznościowe wystąpienia gości,
- zakończenie uroczystości, poczęstunek oraz zabawa do białego rana.
NowościPartnerska wizyta w Bzanach

W sobotę, 20 maja na zaproszenie władz naszej partnerskiej miejscowości Bzany na Słowacji przebywała delegacja władz gminy Gródek n.Dunajcem . Okazją do spotkania był jubileusz 50 lecia wysiedlenia mieszkańców miejscowości Bzany i Valkov. Podczas budowy zapory wodnej i jeziora Domasa wysiedlono właściwie całe miejscowość - nad brzegiem nowo powstałego jeziora pozostały tylko dwa budynki - zabytkowa cerkiew i dom mieszkalny. W sobotę po raz drugi spotkali się mieszkańcy oraz ich rodziny z wysiedlonego Valkova i Bzan. Obecnie Valkov jest częścią rekreacyjną należącą do Bżan.
W spotkaniu wzięło udział prawie 200 osób - byłych mieszkańców Valkova i ich rodzin. Uroczystość rozpoczęła się od uroczystej Mszy Sw. w obrządku greko- katolickim za byłych mieszkańców Valkova oraz członków ich rodzin. Później - już po obiedzie był czas na wspomnienia, którym towarzyszyły występy artystów.
Galeria zdjęć
NowościZapraszamy do Rożnowa na majówkę
NowościKolejne sukcesy "Rożnowskiej Doliny"

22 kwietnia Zespół Regionalny "Rożnowska Dolina" wziął udział w IX Małopolskim Konkursie Obrzędów, Obyczajów i Zwyczajów Ludowych Pogórzańskie Gody w Łużnej. Prezentując program "Wesele Kasi i Jaśka" Rożnowska Dolina wywalczyła III miejsce- Brązową Różdżkę.

Już tydzień później Zespół wystąpił na scenie w Dąbrowie Górniczej podczas IX Festiwalu Folkloru Zagłębie i Sąsiedzi. Prezentując piękne tańce z regionu Lachów Sądeckich znów zdobył III miejsce. Konkursy te sprzyjały głównie spotkaniu znajomych z zaprzyjaźnionych zespołów oraz nawiązaniu nowych znajomości.
Dwukrotnie doceniony Zespół nie ma chwili na wytchnienie, gdyż już rozpoczął pracę nad nowym programem.
Galeria zdjęć

NowościPrzed nami 3 maja - zapraszamy


Galeria zdjęć z koncertu i uroczystej Mszy Św.
NowościIdą święta i życzenia
NowościTradycje wielkanocne mają się dobrze
Rozpoczynamy wielki tydzień w Liturgii Świąt Wielkiej nocy. Wczoraj w parafiach naszej gminy odbyły się konkursy palm wielkanocnych. Pięknie prezentowały się zarówno te duże ( naprawdę duże ) jak i te małe. W ich wykonanie autorzy włożyli wiele czasu i pracy. Palmy ( a właściwie ich wykonawcy ) zostały nagrodzone przez Gminny Ośrodek Kultury, ale nie tylko - do nagród dołożyło się także wiele innych osób - księża proboszczowie, radni rady gminy - więc właściwie każdy coś miłego i słodkiego otrzymał.
Galeria zdjęć Gródek, Podole, Zbyszyce, Rożnów, Tropie
Galeria zdjęć z Przydonicy
Duża galeria zdjęć z Gródka n/D na Facebooku Gazetki Szkolnej Echo Pogórza
Zakończył się także konkurs wielkanocnych pisanek - do GOK-u dotarło wiele wspaniałych prac. Obecnie są katalogowane i fotografowane - galerię zobaczymy zapewne we wtorek. Jak to się dzieje od kilku lat autorzy pisanek spotkają się na imprezie - jaką dla nich przygotowujemy na przełomie maja i czerwca.
Galeria pisanki 2017
NowościMagdalena Zyzak laureatem Małopolskiego Konkusu Biologiczngo
Determinacja...Motywacja...Ale przede wszystkim ciężka praca... Tymi krótkimi słowami można określić długą drogę jaką przeszła nasza wspaniała uczennica Magda, która wspinając się po kolejnych szczeblach uzyskała 3 miejsce w województwie!!!
W etapie szkolnym wzięło udział 3610 uczniów z 548 szkół. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 639 uczniów z 479 szkół. W etapie wojewódzkim walczyło 408 uczniów ze 171 szkół.
Tytuł LAUREATA zdobyło 172 uczniów z 90 szkół, a wśród nich Magda, która zdobyła 98 punktów na 100 i tym sposobem stanęła na podium!
Jest to fenomenalny sukces! Przede wszystkim dla Magdy ale także dla szkoły i gminy.
W poniedziałek 3 kwietnia Magda wraz z Panem Dyrektorem Mirosławem Szarotą odebrała w Krakowie dyplom oraz nagrodę.
Serdecznie gratulujemy i życzymy więcej takich sukcesów w dalszej edukacji.
Opiekunem Magdy była p. Barbara Słomka.
NowościTrasa szybkiego ruchu - Nowy Sącz- Brzesko przez gminę Gródek n.D ?

Wykonawca dokumentacji projektowej pn." Przebudowa (budowa) drogi krajowej nr 75 (DK75) klasy GP na odc. Brzesko - Nowy Sącz, odc. II) Etap I - Studium korytarzowe, zaprasza w imieniu swoim i Inwestora (GDDKiA) na spotkanie informacyjne dotyczące propozycji przebiegu wariantów nowych tras na terenie poszczególnych gmin, w tym Gminy Gródek nad Dunajcem.

Spotkanie odbędzie się 11 kwietnia 2017 roku w Urzędzie Gminy Gródek nad Dunajcem o godzinie 14:00.
NowościNajlepsze w Małopolsce - UKS Staszkówka Jelna
Po dwóch dniach emocjonujących rozgrywek w Krakowie poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa małopolskiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12. W finałach wojewódzkich XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” najlepsze okazały się UKS Trójka Staszkówka Jelna i SP nr 18 Tarnów (kategoria U-12). Dzięki temu zwycięstwu drużyny do lat 10 i 12 będą reprezentować województwo małopolskie podczas Finału Ogólnopolskiego, którego rozstrzygnięcie nastąpi 2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.
Wśród dziewcząt w kategorii U-12 najlepsze okazały się dziewczynki z UKS Staszkówki Jelnej, które w finale pokonały zespół ze Szkółki Piłkarskiej w Przeciszowie. Po końcowym gwizdku, trener Wojciech Mróz nie ukrywał dumy ze swoich podopiecznych, które zrealizowały jasno postawiony cel. – Przyjeżdżając tutaj wiedzieliśmy, czego chcemy, gdyż rok temu udało nam się reprezentować województwo małopolskie w Warszawie i teraz chcieliśmy powtórzyć ten sukces. Sam turniej, chociaż wygrany, był niezwykle wymagający, a każdemu spotkaniu towarzyszyły ogromne emocje. Bardzo ważne jest tutaj odpowiednie podejście, gdyż nie zapominajmy, że są to bardzo młode dziewczęta. Należy pamiętać, że są wrażliwe, delikatne i trzeba starać się do nich dotrzeć, gdyż tylko dzięki obustronnemu zrozumieniu można liczyć na powodzenie – przyznał szkoleniowiec z Jelnej.
NowościZmiana granic gminy Gródek n.D
Podczas nocnego posiedzenia Sejmu RP zostały zatwierdzone zmiany granic administracyjnych wielu jednostek samorządu. W Małopolsce zmiany granic gmin obejmą także gminę Gródek nad Dunajcem.
Tym samym wyjaśnia się sprawa, która od kilkunastu dni zastanawia kierowców przejeżdżających obok Wiejskiego Domu Kultury w Bartkowej - Posadowej. Przypominamy od 21 marca ustawiony jest tam "witacz" jaki znamy z pozostałych wjazdów do naszej gminy. Ten wyróżniają czarne tablice przysłaniające treść - odpowiednio: Gmina Gródek nad Dunajcem wita i z drugiej strony - żegna.
Kamera on-line
Kamera on-line
Gmina Gródek nad Dunajcem

Kamianna Wyciągi

OSP Gródek nad Dunacjem

Drukarnia - Nova Sandec

Wrota Małopolski

Parafia Tropie

Na Śliwkowym Szlaku

Bzany

Konstantynów Łódzki

Mielno

Miody z Gródka

W kraj

Oficjalna strona Janiny Molek www.piekny-jas.pl

Sądeczanin

obec Zupcany

Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoła Muzyczna w Rożnowie

Alarm Gródek

Hervartov

Radio RDN

Lendak

Solonka

Mimy w ruchu

Na Jamnej

Przystań Koszarka

Statystyki reklamowe
Prawa do materiałów zamieszczonych na stronie zastrzeżone. GOK®             Copyright © 2008