19.01.2017
GOK

Galerie zdjęć
Facebooku
Jesteś 5,216,045 osobą
na tej stronie
Gości online: 1
NowościJasełka w Jelnej - zapraszamy na imprezę

W niedzielę - 15 stycznia o godz. 17.oo w hali sportowej Zespołu Szkół w Jelnej odbędą się doroczne "Jasełka" przygotowane przez dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia do Wiejskiego Domu Kultury w tej miejscowości. Serdecznie zapraszamy.

Zdjęcia z jasełek w naszej galerii
NowościDzień Seniora w Siennej
Spotkania Seniorów stają się powoli tradycją w naszej gminie. W tym roku pierwsi biesiadowali i bawili się najstarsi mieszkańcy Siennej, Lipia, Jelnej oraz Zbyszyc, którzy w ubiegłą niedzielę, 8 stycznia, spotkali się w Siennej. Dla dostojnych Seniorów dzieci z Lipia wystawiły Jasełka, a zespół „Rożnowska Dolina” dał piękny koncert, który poderwał wszystkich do tańca…
Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą odprawioną w Kościele Parafialnym w Siennej, której przewodniczył ks. Prałat Andrzej Dźwigaj. Podczas Mszy popis swoich wokalnym możliwości dał chór z Jelnej.

Galeria zdjęć z imprezy
NowościKoncert noworoczny 2017

6 stycznia w Zespole Szkół w Podolu-Górowej odbył się Koncert Noworoczny. Kolędowali dla nas będą uczniowie klasy wokalnej Szkoły Muzycznej w Rożnowie, Zespół Regionalny "Rożnowska Dolina" oraz gwiazda wieczoru czyli Andrzej Rybiński.

W trakcie koncertu Wójt Gminy wręczył nagrody dla uczestników konkursu szopek bożonarodzeniowych.

Zdjęcia z koncertu
NowościMielno uzyskało prawa miejskie
Od 1 stycznia 2017 roku Mielno - nasza gmina partnerska - zostało miastem. Taką decyzję na posiedzeniu dnia 19 lipca br. podjęła Rada Ministrów oraz mieleńscy radni podczas październikowej sesji 2016. Miasto Mielno ma dwa osiedla: Centrum (obecne sołectwo Mielno) i Unieście (obecne sołectwo Unieście).
Rada Gminy została Radą Miasta, Urząd Gminy zmienił się w Urząd Miejski a Pani Wójt została Panią Burmistrz.
Współpraca naszych gmin to głównie kilkudniowe wyjazdy gimnazjalistów szkół naszej gminy do Mielna, zaś tamtejszego gimnazjum do nas. Delegacja naszej gminy bierze także udział w corocznych Międzynarodowych Zlotach Morsów, które są organizowane przez Mielno. My witamy przedstawicieli władz Mielna podczas imprez Dni Jeziora Rożnowskiego.

NowościKonkurs szopek 2016

Blisko pięćdziesiąt prac napłynęło do nas do tegorocznej edycji Konkursu Szopek. Wszystkie są piękne ale najpiękniejsze jest to, że tradycje Świat Bożego Narodzenia są kultywowane w naszych rodzinach.
Wręczenie nagród dla wszystkich uczestników konkursu odbędzie się 6 stycznia 2017 r. w trakcie Koncertu Noworocznego w hali sportowej przy ZS w Podolu-Górowej. Kolędy i swoje największe przeboje zagra i zaśpiewa dla Was między innymi gwiazda wieczoru - Andrzej Rybiński.
Do tego czasu prace można podziwiać w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Gródku nad Dunajcem.
Zapraszamy do oglądania szopek na "żywo" lub wirtualnie do naszej galerii zdjęć.
Galeria - Szopek

NowościSpotkanie wigilijne dzieci i młodzieży.
W dniu 14 grudnia 2016 roku o godz. 9.30 w Domu Weselnym „AZALIA” w Podolu-Górowej odbyło się spotkanie wigilijne dzieci i młodzieży ze szkół z terenu gminy oraz ich nauczycielami z przedstawicielami Rady Gminy i Urzędu Gminy i Ośrodka Pomocy Społecznej.
Po występie grupy kolędniczej przygotowanym przez dzieci ze świetlicy działającej przy Zespole Szkół w Przydonicy były życzenia opłatkowe i uroczysta wieczerza wigilijna . Dla dzieci biorących udział w wigilijnym spotkaniu Św. Mikołaj przygotował drobne, słodkie upominki. Dla tych którzy nie wierzą już w Mikołaja wyjaśniamy, że to środki zabezpieczone w Gminnym Programie Profilaktyki i w budżecie Ośrodka Pomocy Społecznej pozwoliły na sfinansowanie paczek i wieczerzy.
Galeria zdjęc
Korzystając z obecności pań, które prowadziły zajęcia w świetlicach środowiskowo-problemowych podziękowano im za pracę i serce, które podarowały swoim podopiecznym w roku 2016.
NowościPiłkarskie emocje na hali w Gródku nad Dunajcem - eliminacje halowych mistrzostw Małopolski
W miniony weekend (10/11.12) na hali sportowej w Gródku nad Dunajcem odbyły się eliminacje halowych Mistrzostw Małopolski Młodziczek i Orliczek w piłce nożnej dziewcząt .Organizatorem ,a zarazem gospodarzem turniejów był klub UKS 3 Staszkówka Jelna .Głównym celem rozgrywanych turniejów było wyłonienie jednego zespołu w kategorii Młodziczek oraz dwóch w kategorii Orliczek,które będą w miesiącu styczniu reprezentować Sądecczyznę i Podhale w turnieju finałowym. Pierwszy dzień rywalizacji w kategorii Młodziczek przebiegał pod dyktando miejscowej drużyny UKS 3 Staszkówka Jelna ,która zdecydowanie zwyciężyła we wszystkich spotkaniach .Drugiego dnia rywalizacja była bardziej wyrównana i ostatecznie awans do wielkiego finału wywalczyły zespoły Naprzód Sobolów i UKS 3 Staszkówka Jelna .Należy podkreślić że dwu-dniowa rywalizacja przebiegała w miłej i sportowej atmosferze ,a poziom większości spotkań był naprawdę wysoki .Zarząd klubu UKS 3 Staszkówka Jelna składa serdeczne podziękowania Pani Zofii Wolak ,dyrektor Zespołu Szkół w Gródku nad Dunajcem za udostępnienie hali w celu przeprowadzenia zawodów.
W rozwinięciu wiadomości kilka zdjęć i wyniki dwu-dniowej rywalizacji:
NowościPrzydonica w Małopolskim turnieju gier i zabaw MAŁY MISTRZ
W dniu 30 listopada 2016 r. nasi Mali Mistrzowie z klasy 2 Szkoły Podstawowej w Przydonicy wraz z wychowawczynią, panią Marią Szarota oraz nauczycielem Wf, panem Krzysztofem Budnikiem, gościli w ZS w Mszanie Dolnej, na WOJEWÓDZKIM TURNIEJU GIER I ZABAW ” MAŁY MISTRZ”.
Fotorelacja z turnieju
W turnieju rangi wojewódzkiej wzięło udział 9 zespołów, które w wyniku losowania przydzielone zostały do 3 grup, po 3 zespoły. Nam los przydzielił drużynę z Olkusza (późniejszy zwycięzca) oraz zespół z Krakowa (ostatecznie 3 miejsce). Cały turniej składał się z 12-stu zabaw, o różnym poziomie trudności i sprawności. Każda zabawa była na czas, który zapisywali sędziowie i przydzielali punkty w zależności od zajętego miejsca.
Ostatecznie nasza drużyna, złożona z uczniów klasy drugiej, zajęła siódme miejsce. Warto dodać, iż przyszło nam rywalizować z zawodnikami z klas trzecich, co było widoczne szczególnie w konkurencjach szybkościowych i siłowych. Mimo to wszyscy byli bardzo zadowoleni i zmęczeni, gdyż konkurencje były tyleż ciekawe co wyczerpujące. Tego dnia nie wynik był najważniejszy a dobra zabawa i mnóstwo emocji, które towarzyszyły dzieciom do samego końca.
Nasz zespół wystąpił w składzie: Maria Basta, Wiktor Fyda, Karolina Jasińska, Wojciech Mlyczyński, Justyna Zając, Jakub Zyzak, Szymon Zyzak.
Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz opiekunom i życzymy dobrej zabawy oraz mnóstwo sportowych wrażeń w kolejnych etapach programu „Mały Mistrz”
NowościUroczysta XXXI sesja Rady Gminy Gródek nad Dunajcem

30 listopada 2016 r. odbyła się uroczysta sesja na której wręczono tytuły „Honorowego Obywatela Gminy Gródek nad Dunajcem” i „Zasłużony dla Gminy Gródek nad Dunajcem”.
Galeria zdjęć
„Bliźni został nam dany, abyśmy mu okazali miłość, jaką żywimy do Boga” ( św. Katarzyna ze Sieny ) - Siostra Ernesta Kazimiera Paruch – swoją misjonarską posługą, przepojoną miłością do ludzi, a przez to do Boga, z dala od rodzinnego kraju, wspiera najbardziej potrzebujących.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma , lecz przez to, czym dzieli się z innymi” ( Jan Paweł II ) - Ks. Stanisław Kukla – wielki człowiek – prawdę mówiąc sam niewiele posiada ale przez to jest najbogatszym człowiekiem.

Rok 1966 przyniósł mu zwycięstwo w szosowym wyścigu indywidualnym mistrzostw Polski, drugie miejsce w Tour de Pologne, a także 36 m. w Wyścigu Pokoju i 10 m. w mistrzostwach świata w wyścigu drużynowym na 100 km. - Pan Jan Magiera urodził się w Jelnej i jest wybitnym sportowcem, kolarzem, dwukrotnym olimpijczykiem, trzykrotnym mistrzem Polski.

„Prawdziwy artysta nie posiada dumy. Widzi on, że sztuka nie ma granic, czuje, jak bardzo daleki jest od swego celu, i podczas gdy inni podziwiają go, on sam boleje nad tym, że nie dotarł jeszcze do tego punktu, który ukazuje mu się w oddali, jak światło słońca. ” –( Ludwig van Beethoven) - Stanisław Wolak – organista i dyrygent, mistrz, posiadający znaczący i uznany dorobek a przy tym niezwykle skromny-nie posiada dumy.

„Któż bowiem z was, chcąc zbudować wieżę, nie usiądzie najpierw i nie obliczy kosztów, czy ma na wykończenie? Aby gdy już położy fundament, a nie może dokończyć, wszyscy, którzy by to widzieli, nie zaczęli naśmiewać się z niego, mówiąc: ten człowiek zaczął budować, a nie mógł dokończyć”. ( cytat biblijny ) - Ks. Janusz Szczypka od 1994 roku jest proboszczem Parafii w Przydonicy, Sanktuarium Matki Bożej Przydonickiej, to dzieło Ks. Janusza Szczypki, które zostało wybudowane dzięki jego niezwykłej determinacji.

W ramach obchodów V Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego w 2003 r. do Tropia przybyli turyści z całego kraju, nawiązał braterskie kontakty z ośrodkami kultu św. Świerada za granicą, do Tropia przybywają pielgrzymki z Węgier i Czech. - Ks. Stanisław Pietrzak jest proboszczem Parafii w Tropiu od 1980 r. Od tego czasu z dużą determinacją zrealizował szereg inicjatyw na rzecz rozwoju Sanktuarium Świętych Pustelników Świerada i Benedykta oraz rozwijania i promowania kultu św. Świerada.

Część artystyczna , która w znakomity sposób podkreśliła zasługi nagrodzonych przygotowali uczniowie Zespołu Szkół w Jelnej i nauczyciele Szkoły Muzycznej I stopnia w Rożnowie.

Zachęcamy do przeczytania w skrócie opisanych wielkich osiągnięć tych jakże skromnych ludzi.

NowościTenis stołowy nadal domeną naszej gminy!!!

Z hali sportowej przy ZS w Gródku nad Dunajcem spływają bardzo dobre wieści na temat naszych ping-pongistek, które wygrywają poszczególne etapy Gimnazjady 2016/17. Ale po kolei: 14 listopada odbył się etap międzygminny w tenisie stołowym drużynowym, niestety nie mieli szczęścia chłopcy z Gródka i Podola, zajmując dalsze niż pierwsze dwa miejsca odpadli z dalszych rozgrywek. Rewelacyjnie spisały się natomiast dziewczęta - dla naszej gminy pierwsze dwa miejsca na podium - Gimnazjum Gródek n/D i Gimnazjum Przydonica - i awans do Mistrzostw Powiatu. 17 listopada dokładnie ten sam wynik Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Powiatu nasze!!! Przyszła kolej na rywalizację międzypowiatową i tutaj rewelacyjnie Gródek n/D - na najwyższym podium, odrobinę szczęścia zabrakło dziewczętom z Przydonicy, które znalazły się na trzecim miejscu podium (apetyt rośnie w miarę jedzenia - trzecie miejsce na cztery powiaty to przecież wielki sukces!!!), niestety bez awansu do finałów wojewódzkich.
Gimnazjalistki z Gródka n/Dunajcem: Paulina Bielak, Marlena Sromek, Dominika Turek - opiekun Janusz Jurkowski.
Gimnazjalistki z Przydonicy: Dominika Mlyczyńska, Magdalena Zyzak, Joanna Pancerz - opiekun Krzysztof Budnik.
Gratulacje dla dziewcząt i ich opiekunów!!! Oczywiście trzymamy kciuki a finał wojewódzki w lutym 2017.
Galerie zdjęć i sprawozdania:
Galeria etap gminny
Mistrzostwa powiatu
Dziewczyny z Gródka n/Dunajcem zagrają w finale wojewódzkim!
NowościSportowe sukcesy naszych piłkarzy.
Znakomite sukcesy w ostatnim czasie odnieśli nasi młodzi piłkarze z Rożnowa.!!!
Młodzi piłkarze z Rożnowa znakomicie zaprezentowali się w tegorocznych rozgrywkach halowej piłki nożnej rozgrywanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2016/17. Po zwycięstwach na szczeblu gminnym i międzygminnym - 3 listopada w Rytrze po emocjonujących, wyrównanych i stojących na dobrym poziomie spotkaniach chłopcy z Rożnowa zdobyli tytuł Mistrza Powiatu Nowosądeckiego. Przyszła kolej na Półfinały Mistrzostw Małopolski , w których rywalizują najlepsi z czterech powiatów, po jednym remisie i dwóch zwycięstwach znowu Rożnów najlepszy i awans do Mistrzostw Małopolski. 23 listopada w Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej chłopców rozegranych w Limanowej ostatecznie Szkoła Podstawowa w Rożnowie zajęła drugie miejsce a Kacper Chełmecki kilkukrotnie zdobywał tytuł Najlepszego zawodnika turnieju. Wicemistrzostwo Małopolski to ogromny sukces naszych młodych piłkarzy. Zwycięska drużyna występowała w składzie: Antoni Bednarek, Kacper Chełmecki, Mikołaj Gądek, Michał Gołąb, Bartosz Górowski, Tomasz Grzegorzek, Krystian Piszczek, Jakub Serafin, Oliwier Szczodróch. opiekunem i trenerem był nauczyciel w-fu Łukasz Nosal.
Sprawozdania oraz zdjęcia z poszczególnych etapów rozgrywek
Rożnów Mistrzem Powiatu !
Rożnów awansuje na Mistrzostwa Małopolski!
K O M U N I K A T Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej chłopców
Kamera on-line
Kamera on-line
Gmina Gródek nad Dunajcem

Kamianna Wyciągi

OSP Gródek nad Dunacjem

Drukarnia - Nova Sandec

ZPORR

Wrota Małopolski

Parafia Tropie

Na Śliwkowym Szlaku

Bzany

Konstantynów Łódzki

Mielno

MOK - Konstantynów

Sądeckie miody

W kraj

Oficjalna strona Janiny Molek www.piekny-jas.pl

Sądeczanin

Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoła Muzyczna w Rożnowie

Alarm Gródek

Hervartov

Radio RDN

Lendak

Solonka

Mimy w ruchu

Ciastkarnia Eklerek

Na Jamnej

Przystań Koszarka

Statystyki reklamowe
Prawa do materiałów zamieszczonych na stronie zastrzeżone. GOK®             Copyright © 2008