27.03.2015

Nowości2015 konkurs pisanek wielkanocnych i przegląd palm

Zachęcamy do wzięcia udziału w przeglądzie palm wielkanocnych, który odbędzie się w Palmową Niedzielę w każdym z kościołów parafialnych naszej gminy.
Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem wspólnie z Ks. Proboszczami Parafii gminy Gródek nad Dunajcem zaprasza do udziału w przeglądzie palm wielkanocnych 2015. Celem przeglądu jest kultywowanie tradycji wykonywania palm wielkanocnych związanych z okresem Wielkanocy.
Szczegóły konkursów w rozwinięciu wiadomości
Galeria zdjęć z konkursu pisanek 2015 Tym razem komisja miała duży problem z wytypowaniem zwycięzców. O kolejności miejsc zadecydowała zgodność wykonania pisanek z celem głównym konkursu - a było nim kultywowanie tradycji - w tym właśnie wykorzystanie technik tradycyjnych. Większość pisanek została wykonana bardzo starannie, ciekawymi nowymi technikami. Nagrody zostaną wręczone .. zgodnie z regulaminem konkursu - będzie to udział w imprezie plenerowej połączonej z rejsem statkiem po Jeziorze Rożnowskim ( planowany termin - pierwsza połowa maja ). O dokładnym terminie poinformujemy.Wyniki konkursu pisanek
Nowości20 lecie szkolnego "Echa Pogórza"
Od czego się zaczęło?
1995r. - Z inicjatywą tworzenia szkolnej gazetki wyszli uczniowie klasy ósmej i siódmej naszej starej szkoły (na lekcji języka rosyjskiego przeczytali artykuł na temat szkolnych gazetek wychodzących w różnych krajach i zapragnęli mieć swoje pisemko). Ich pragnienie zbiegło się z pojawieniem się w szkole kserokopiarki i rozważaniami nauczycieli, co do wydawania gazetki, ale gminnej. Zwyciężył jednak pomysł uczniowski. Za zgodą ówczesnego Pana Dyrektora - mgr inż. Józefa Tobiasza i przy wspólnym zaangażowaniu uczniów i nauczycieli pojawiło się pierwsze „Echo Pogórza”. Jego format: 1 A3 + 1 A4. W tamtych czasach dla małej wiejskiej szkółki była to ogromna radość i nie lada osiągnięcie! Od września 1996 r. „Echo Pogórza” poszerzone zostało o wkładkę WIEŚCI GMINNE redagowaną przez ówczesnego Pana Dyrektora – mgr inż. Józefa Tobiasza oraz pracowników Urzędu Gminy Gródek nad Dunajcem : Panią Danutą Mlyczyńską i Panią Małgorzatą Basta.
To początek tekstu o historii powstania "Echa Pogórza". Reszta - bagatela: 20 lat, dopisało życie a o faktach związanych z tym okresem możemy poczytać w najnowszym, jubileuszowym wydaniu "Echa Pogórza.
Galeria zdjęć
NowościUKS 3 Staszkówka Jelna Mistrzem Małopolski !!!

W minioną sobotę (14.03.2015) w Skawinie został rozegrany finał Halowych Mistrzostw Małopolski w piłce nożnej młodziczek (rocznik 2002-2004). Organizatorem zawodów trwających przez cały sezon zimowy był Małopolski Związek Piłki Nożnej. Prawo startu w ścisłym finale uzyskało sześć najlepszych zespołów, które wcześniej rywalizowały w turniejach eliminacyjnych. Znakomicie w tych zawodów zaprezentowały się piłkarki z klubu UKS 3 Staszkówka Jelna, które wywalczyły tytuł Halowego Mistrza Małopolski Młodziczek na sezon 2014/2015.
NowościTURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY GMINY GRÓDEK NAD DUNAJCEM

Rożnów Mix
zdobywcą Pucharu Przewodniczącego Rady Gminy Gródek nad Dunajcem
w turnieju halowej piłki siatkowej 2015

miejsce drugie Przydonica II,
trzecie Bart-Gród
czwarte Przydonica I.

Galeria zdjęć.

Szczegóły rozwinięciu wiadomości .
NowościOgólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap gminny.

"Młodzież zapobiega pożarom" to hasło XXXVIII już edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Galeria zdjęć

W dniu dzisiejszym w Zespole Szkół w Gródku nad Dunajcem odbyły się eliminacje gminne OTWP, w których udział wzięło 18 osób z terenu naszej gminy. Byli to uczniowie szkół w Gródku n/D, Podolu-Górowej, Przydonicy i Jelnej a także dwoje uczestników z grupy szkół ponadgimnazjalnych - uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu i uczeń Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu.
Szczegóły w rozwinięciu wiadomości.

NowościWybory Sołtysów

Już w niedzielę 12 kwietnia 2015r. na terenie naszej gminy odbędą się wybory sołtysów na nową kadencję 2015-2019. Kandydatów na sołtysów można zgłaszać do 13 marca do godz. 15:00 w Urzędzie Gminy w Gródku nad Dunajcem (pok. 16).

Również do 13 marca 2014r. można zgłaszać kandydatów do pracy w Sołeckich Komisjach Wyborczych.

Doraźna komisja wyborcza powołana do przeprowadzenia wyborów sołtysów będzie pełnić dyżury w Urzędzie Gminy w Gródku nad Dunajcem (pok. 16).
Nowości"Pamięci Jana Pawła II" konkurs
Zespół Szkół w Podolu – Górowej i Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem zapraszają na
POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI
„PAMIĘCI JANA PAWŁA II”
Cele konkursu:
• Uczczenie 10 rocznicy śmierci Papieża Polaka poprzez popularyzację poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II.
• Pielęgnowanie wartości estetycznych języka ojczystego.
• Stwarzanie dzieciom i młodzieży warunków do rozwijania uzdolnień recytatorskich.

Regulamin oraz więcej informacji9 w rozwinięciu wiadomości
NowościKobiety, ach kobiety
Tylko jeden dzień w roku jest Dniem Kobiet. Znając zachowania wielu facetów, to ich Panie - te najmniejsze i te nieco większe obsypywane są prezentami przez więcej dni w roku.
Kochanym Paniom - tym maleńkim, dziewczętom, kobietom, żonom, teściowym, babciom, koleżankom, sympatiom, narzeczonym, córeczkom, nasza męska, "brzydsza" połowa mieszkańców gminy Gródek nad Dunajcem- na czele w jej władzami składamy najszczersze życzenia. Uśmiechu, powodów do satysfakcji, zadowolenia z wszystkiego co Was otacza, miłości i czułości, pamięci o wszystkim do dobre, kwiatów na co dzień, truskawek- jeśli lubicie, słodyczy.... wszystkiego co dobre i miłe. Dziękujemy, że jesteście wokół nas i z nami. Cóż było by warte życie bez Was.
NowościWalne Zebranie Członków Stowarzyszenia

Zarząd Stowarzyszenia „Na Śliwkowym Szlaku”
zaprasza na
Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia,