26.04.2015
GOK

Galerie zdjęć
Facebooku
Jesteś 4,507,048 osobą
na tej stronie
Gości online: 3
NowościPrzed nami 3 MAJA
Stało się tradycją, że uroczystości rocznicy KONSTYTUCJI 3 MAJA odbywają się w naszej najstarszej parafii - Parafii Św. Świerada i Benedykta w Tropiu. O godz.10.3o rozpocznie się uroczysta Msza Św za Ojczyznę. W przepięknej scenerii romańskiego kościoła i Jeziora Czchowskiego, przy ołtarzu polowym będą mogli zgromadzić się licznie wierni. Już dzisiaj zapraszamy mieszkańców i gości - miejsc siedzących nie braknie. Zapraszamy również poczty sztandarowe poszczególnych instytucji naszej gminy.

Tego samego dnia o godz. 16.3o w budynku WDK w Rożnowie rozpocznie się koncert muzyki polskiej w wykonaniu nauczycieli i uczniów Szkoły Muzycznej 1 st. w Rożnowie.

NIE zapomnijmy, że 2 maja to dzień flagi narodowej,
NowościCzy Marek wrzuci do wody ogarek?
Za kilka dni 25 kwietnia- w kalendarzu Jarosława i Marka . Świętego Marka - ewangelisty - autora jednaj z czterech Ewangelii.
Święty Marek Ewangelista patron pisarzy, notariuszy i murarzy, a także miasta Wenecji.
Marek urodził się i mieszkał w Jerozolimie, jednak jak wyglądało jego dzieciństwo nie wiemy. W domu należącym do rodziców Marka odbyła się Ostatnia Wieczerza, a młody Marek widział modlitwę i pojmanie Jezusa w Ogrojcu. Dorastając, uważnie wsłuchiwał się we wspomnienia i nauczanie św. Piotra. Towarzyszył te z św. Pawłowi w pierwszej podróży. Pod natchnieniem Ducha świętego, na podstawie tego, co słyszał od św. Piotra, spisał Ewangelię , zwaną dziś Ewangelią wg św. Marka.

W Dolinie Dunajca to ważna data. W Marka rozpoczyna się sadzenie fasoli "Piękny Jaś" naszego sztandarowego produktu regionalnego. Unia Europejska uznała nasze prawa nadając producentom z Doliny Dunajca możliwość posługiwania się nazwą i specjalnym znakiem graficznym. Jutro zobaczymy więc na polach schylających się rolników, którzy zgodnie z wieloletnią tradycją zaczną sadzić "Jasia". W parafii Tropie przez długie lata w tym dniu odbywała się uroczysta procesja do pustelni Św. Świerada. W tym roku pogoda nie sprzyja rolnikom, mamy nadzieję, że zgodnie z przysłowiem Marek wrzuci do wody ogarek i w sobotę będzie można sadzić fasolę.
NowościKumu wyskoczy 4 500 000 na liczniku naszej strony?
21 czerwca 2012 r. o godz. 9.23 na liczniku padła liczba 2 000 000 odwiedzin. W nocy 2 na 3 kwietnia 2013 pada liczba 3 000 000. Za chwilę powinno być 4 500 000 odwiedzających naszą stronę internetową.
.

Przed nami kolejny konkurs. Zrzut ekranowy z liczbą 4 500 000. Kto zrobi to pierwszy, ten odbierze nagrodę. Na pliki czekamy pod naszym adresem : ckgrodek@interia.eu Oczekujemy na zrzut ekranowy z tą liczbą.
i jest...21 kwietnia, 14,o1
NowościŁukasz Pławecki laureatem Małopolskiego Lauru Sportu!
Łukasz Pławecki został doceniony za swoją działalność trenerską w sądeckim klubie Halny.

- To dla mnie ważne wyróżnienie, które utwierdziło mnie w przekonaniu, że droga którą obrałem, jest właściwa. Tego typu wyróżnienia dają mi jeszcze większą motywację do dalszego działania - przyznał zaraz po odebraniu nagrody kickboxer.

Warto dodać, że w poprzednim miesiącu, podczas ogólnopolskich zawodów w Ożarowie Mazowieckim, Halny wywalczył nagrodę dla najlepszego klubu Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i Starszych. Poza działalnością trenerską, Pławecki pozostaje aktywnym zawodnikiem kickboxingu, K-1 oraz Muay-Thai. Na swoim koncie ma blisko 150 walk. Jest 8-krotnym Mistrzem Polski, Zdobywcą Pucharu Świata w K-1, a wśród jego trofeów znajdują się m.in. trzy pasy Zawodowego Mistrza Polski. W latach 2005-2014 reprezentował nasz kraj jako członek Kadry Narodowej, a w 2013 r. został doceniony przez Ministra Sportu, z rąk którego odebrał odznaczenie. Niedawno wrócił z obozu szkoleniowego w Holandii, gdzie trenował pod okiem legendy K-1, Ernesto Hoosta.
Łukasz Pławecki pochodzi z Roztoki i tam kończył Szkołę Podstawową - co jest dla nas powodem do dumy. Łukasz- gratulacje !!!
MeN - na podstawie Sadeczanin.info
Nowości2015 - wraca Rajd Zawiszy.

W bieżącym roku wracamy do starej formuły Rajdu Rowerowego Szlakami Zawiszy Czarnego. "Zośkowy" (15/16 maja ) termin, trasy do wybory w pierwszy dzień, konkursy wiedzy, przegląd rowerów i możliwość spania na "glebie" w GOKu. W rajdzie mogą brać udział osoby indywidualne, rodziny i oczywiście zespoły szkolne.
Zapraszamy serdecznie - regulamin, trasy i karta zgłoszenie do pobrania.
Na jesień planujemy rajd pieszy z metą na Jamnej.
NowościCzas podsumowań "Na Śliwkowym Szlaku"
16 kwietnia br. w Urzędzie Gminy Gródek nad Dunajcem odbyła się Konferencja Podsumowująca działanie „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju” na obszarze LGD „Na Śliwkowym Szlaku” i „LGD Korzenna” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Po powitaniu zebranych gości, pani prezes LGD „Na Śliwkowym Szlaku” – Katarzyna Jasnos, podsumowała dotychczasową działalność stowarzyszenia. Kolejna prezentacja dotyczyła działalności - „LGD Korzenna” nowego partnera „Stowarzyszenia na Śliwkowym Szlaku”.
Później przyszedł czas na prezentację dorobku poszczególnych gmin – w imieniu gminy Gródek nad Dunajcem przemawiała Renata Rybska.
NowościKolejne sukcesy piłkarek z Jelnej.

Młodziczki UKS 3 Staszkówka Jelna o krok od półfinałów Mistrzostw Polski !!!W dniu 11.04.2015 Młodziczki (rocznik 2002 i młodsze) z żeńskiego klubu UKS 3 Staszkówka Jelna wykonały bardzo duży krok w stronę półfinałów Mistrzostw Polski. Na boisku Moszczanki Moszczenica został rozegrany I turniej Małopolskiej Ligi Młodziczek w grupie Mistrzowskiej. Piłkarki UKS 3 Staszkówka Jelna w 5 spotkaniach odniosły komplet zwycięstw i są samodzielnym liderem. Ostatni turniej eliminacyjny zostanie rozegrany 26 kwietnia w Krakowie. Dwa pierwsze zespoły uzyskują awans do półfinałów Mistrzostw Polski, które są organizowane po raz pierwszy przez PZPN.
NowościPowiatowy Konkurs Recytatorski Pamięci Jana Pawła II
10 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół w Podolu - Górowej odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Pamięci Jana Pawła II, którego organizatorami byli: Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem oraz Zespół Szkół w Podolu – Górowej (pani B. Hołysz, pani B. Turczyńska). Cele konkursu to: uczczenie 10 rocznicy śmierci Papieża Polaka poprzez popularyzację poezji Karola Wojtyły i utworów o Janie Pawle II, pielęgnowanie wartości estetycznych języka ojczystego, stwarzanie dzieciom i młodzieży warunków do rozwijania uzdolnień recytatorskich. Do konkursu przystąpiło 23 uczniów ze szkół w: Jelnej, Siennej, Miłkowej, Lipnicy Wielkiej, Posadowej Mogilskiej, Tęgoborzu, Łososiny Dolnej i Podola - Górowej.
NowościOdmieniony Rożnów
Program rozwoju obszarów wiejskich, a głównie jego zasoby finansowe okazały się bardzo pomocne dla mieszkańców Rożnowa i odwiedzających go gości. W ubiegłym roku oddano do użytku scenę na wolnym powietrzu. Dzisiaj przyszedł czas na oddanie do użytku kolejnych elementów "turystycznego Rożnowa".Przygotowane w iście ekspresowym tempie projekty zagospodarowania turystycznego okolic dworku Stadnickich i wyrobiska po żwirowni będą chyba strzałem w tzw. "dziesiątkę". Dzięki środkom w ramach partnerstwa publiczno- prywatnego beluard zaczyna być znowu wykorzystywany.
Niestety ten tekst to tylko marzenia w dniu 1 kwietnia.. niestety.. choć mam nadzieję, całkiem możliwe do realizacji..przynajmniej częściowo.
Kamera on-line
Kamera on-line
Gmina Gródek nad Dunajcem

Kamianna Wyciągi

OSP Gródek nad Dunacjem

Drukarnia - Nova Sandec

ZPORR

Wrota Małopolski

Parafia Tropie

Na Śliwkowym Szlaku

Bzany

Konstantynów Łódzki

Mielno

MOK - Konstantynów

Sądeckie miody

W kraj

Oficjalna strona Janiny Molek www.piekny-jas.pl

Sądeczanin

Genetyka odsłania tajemnice

Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoła Muzyczna w Rożnowie

Alarm Gródek

Hervartov

Radio RDN

Lendak

Solonka

Mimy w ruchu

Ciastkarnia Eklerek

Na Jamnej

Statystyki reklamowe
Prawa do materiałów zamieszczonych na stronie zastrzeżone. GOK®             Copyright © 2008 Kamilz911 - Tworzenie stron WWW