30.01.2015
GOK

Galerie zdjęć
Facebooku
Jesteś 4,384,147 osobą
na tej stronie
Gości online: 3
Nowości1 lutego kolejny Przegląd "Zaśpiewajmy Jezuskowi"

Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem oraz Parafia Rzymsko - Katolicka P.W. Najświętszej Maryi Panny Królowej w Gródku nad Dunajcem serdecznie zapraszają na kolejny Przegląd Kolęd i Pastorałek "Zaśpiewajmy Jezuskowi". Impreza adresowana do uczniów naszych szkół podstawowych i gimnazjalnych odbędzie się 1 lutego. Zgłoszenia do 21 stycznia.
Regulamin przeglądu i karta zgłoszenia do pobrania
NowościKs. prałat Stanisław Kukla, emerytowany proboszcz par. Podole - Górowa nominowany w plebiscycie "Sądeczanin Roku"
Ks. prałat Stanisław Kukla, emerytowany proboszcz par. Podole - Górowa nominowany w plebiscycie "Sądeczanin Roku". Plebiscyt na „Sądeczanina Roku” organizowany jest od 1998 roku. W ten sposób Fundacja Sądecka promuje ludzi zasłużonych dla swoich środowisk, którzy codzienną pracą i działalnością przyczyniają się do wspólnego dobra i rozwoju Sądecczyzny.
- Dotychczas tytuł Sądeczanina Roku otrzymało piętnaście osób, które cieszą się szacunkiem, swoim życiem i pracą pomagają osobom potrzebującym, wpływają pozytywnie na kształtowanie postaw obywatelskich, promują kulturę i tradycje Sądeczan – podkreśla Zygmunt Berdychowski, założyciel Fundacji Sądeckiej, pomysłodawca plebiscytu.
Wyróżnienie może być nadane osobom wywodzącym się z Sądecczyzny lub działającym na terenie powiatu nowosądeckiego oraz miasta Nowego Sącza. Nagroda ma charakter honorowy, nie wiążą się z nią żadne apanaże.
JUŻ MOŻNA GŁOSOWAĆ !!!!! Link do strony Sadeczanin.info, gdzie można głosować także internetowo
NowościZima nad jeziorem
Zima dotarła nad Jezioro Rożnowskie. Na razie zima ucieszyła dzieci i .... drogowców. Można ulepić bałwana, można ulepić śnieżki. Drogowcy mają wreszcie nieco pracy przy odśnieżaniu dróg. Wszyscy oszczędzamy na kosztach ogrzewania - bo temperatury bliskie 0 C. By zobaczyć "prawdziwą" zimę trzeba ruszyć się bliżej gór, tam stoki pokrywa grubsza powłoka śniegu i można poszaleć na nartach.
Jezioro nadal nie zamarznięte, śniegu niewiele, ale na drodze bywa ślisko, szczególnie w zacienionych miejscach. Przy okazji zimowego spaceru dotarłem na Koszarkę - tam bobry zniszczyły dach domku letniskowego - podgryzły pień drzewa, które przewróciło się na dach domku ( na zdjęciach).

Galeria zdjeć
NowościDzień Seniora w Siennej
25 stycznia w Szkole Podstawowej w Siennej odbyło się uroczyste spotkanie Seniorów. Na zaproszenie Dyrektora Szkoły oraz Sołtysów Siennej i Zbyszyc odpowiedziało kilkadziesiąt osób. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Święta koncelebrowana przez Księżny Proboszczów - z Siennej - Ks. Prałata Andrzeja Dźwigaja i Ks. Kanonika Jana Popę ze Zbyszyc. Pod adresem gości padło wiele ciepłych słów z ust księży, Wójta Gminy - Józefa Tobiasza, sołtysów oraz oczywiście grupy kolędniczej ze Szkoły Podstawowej w Siennej - która przygotowała okolicznościowe Jasełka. Było łamanie się opłatkiem, życzenia, coś gorącego oraz okazja do balu karnawałowego. Grał Zespół "Kormorany" i na parkiecie pojawiły się tańczące pary.
Galeria zdjęć
NowościNowa przychodnia weterynaryjna i harmnogram szczepien p. wściekliźnie
Bartkowa - Posadowa od kilkunastu dni ma nową Przychodnię Weterynaryjną. Przychodnia ARTEMOR jest nowo wybudowanym obiektem przeznaczonym w całości do pełnienia usług weterynaryjnych i z nimi powiązanych.
Oferuje pełny zakres usług:
-profilaktyka i leczenie małych oraz gospodarskich zwierząt (posiadamy sprzęt do badań krwi - morfologia, biochemia; aparat USG, RTG.
-identyfikacja i rejestracja zwierząt -czipowanie, wystawianie paszportów - zwierzęta towarzyszące, kolczykowanie bydła i świń,
-kąpiele pielęgnacyjne i lecznicze, strzyżenie psów i kotów,
-inseminacja bydła i świń,
-sprzedaż artykułów zoologiczny: karmy dla psów, kotów, królików, świnek morskich, chomików, papużek i in. , pasze dla drobiu, preparaty mlekozastępcze, lizawki, smycze, obroże, legowiska, zabawki dla psów, kotów.
NowościPrzypominamy mieszkańcom o obowiązku pilnowania swoich psów
W związku z przypadkami wałęsających się psów na terenie gminy Gródek nad Dunajcem oraz zagrożeniem bezpieczeństwa szczególnie dzieci, Wójt Gminy przypomina mieszkańcom o obowiązku pilnowania swoich psów i niewypuszczanie ich poza teren posesji bez opieki.

Wszystkich właścicieli psów prosi się o ścisłe przestrzeganie powyższego obowiązku.

Jednocześnie informujemy, że poszukiwany jest właściciel psa na zdjęciu poniżej.
NowościZebrania wiejskie 2015
Zapraszamy mieszkańców poszczególnych sołectw na zebrania wiejskie. To doskonała okazja do zapoznania się z działalnością samorządu gminnego, a także możliwość zabrania głosu w sprawach dotyczących konkretnego przysiółka, miejscowości, czy gminy. To także okazja do podsumowania mijającej kadencji sołtysów.
W rozwinięciu wiadomości HARMONOGRAM zebrań w sołectwach.
NowościHalowe Mistrzostwa Małopolski Młodziczek w Gródku nad Dunajcem
W dniu 24 stycznia na hali w Gródku nad Dunajcem odbędzie się turniej eliminacyjny Halowych Mistrzostw Małopolski w piłce nożnej dziewcząt (młodziczki - rocznik 2002-2003).
Zapraszamy wszystkich kibiców piłki nożnej - turniej rozpoczyna się o godzinie 10,oo. Organizatorem zawodów jest UKS 3 Staszkówka Jelna. Zawody odbędą się w Gródku nad Dunajcem dzięki gościnności pani dyrektor zespołu szkół, która zgodziła się udostępnić halę sportową. W turnieju wystąpią następujące zespoły: UKS 3 Staszkówka Jelna, Naprzód Sobolów, KS Szaflary, Starówka Nowy Sącz, Zielonka Wrząsowice. Do finału wojewódzkiego awansują dwa najlepsze zespoły.
NowościCo w 2015 roku? Plan imprez.
Uzgadniany plan imprez na 2015 rok jest już gotowy. Część imprez ma zmienić swoje oblicze, duża część będzie kontynuowana ale będą i nowe. Majowa uroczystość w Tropiu oprócz dotychczasowej formy na być także piknikiem rodzinnym - majówką w Tropiu. Rajd rowerowy szlakami Zawiszy Czarnego wraca do swojego pierwotnego- majowego terminu, jesienią zaś proponujemy Rajd Pieszy połączony z konkursem piosenki turystycznej. Przeglądy artystyczne dorobku artystycznego szkół, okolicznościowe konkursy. Turnieje piłki siatkowej i nożnej - to główne imprezy sportu dla starszych. Imprezy sportowe dla dzieci i młodzieży ustalone zostały we wrześniu 2014 i znajdują się w kalendarzu imprez IMS i Gimnazjady. Całości dopełniają letnie atrakcje Dni Jeziora Rożnowskiego. Nie zapominamy także o dorocznych konkursach pisanek, palm wielkanocnych czy szopek. Jak zawsze do kalendarza dołączą jeszcze dodatkowe imprezy których GOK będzie współorganizatorem.
Plan imprez GOK do pobrania
Kamera on-line
Kamera on-line
Gmina Gródek nad Dunajcem

Kamianna Wyciągi

OSP Gródek nad Dunacjem

Drukarnia - Nova Sandec

ZPORR

Wrota Małopolski

Parafia Tropie

Na Śliwkowym Szlaku

Bzany

Konstantynów Łódzki

Mielno

MOK - Konstantynów

Sądeckie miody

W kraj

Oficjalna strona Janiny Molek www.piekny-jas.pl

Sądeczanin

Genetyka odsłania tajemnice

Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoła Muzyczna w Rożnowie

Alarm Gródek

Hervartov

Radio RDN

Lendak

Solonka

Festiwal Biegowy

Forum Ekonomiczne

Ciastkarnia Eklerek

Statystyki reklamowe
Prawa do materiałów zamieszczonych na stronie zastrzeżone. GOK®             Copyright © 2008 Kamilz911 - Tworzenie stron WWW