22.09.2018
Nawigacja
GOK

Galerie zdjęć
Facebooku
Licznik Odwiedzin

5,863,376 unikalne wizyty

Aktualnie online

Gości online: 4

MY, MAŁOPOLANIE - koncert laureatów 41. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY 2018
22 września br. (sobota) o godz. 16.00 w sali im. Lucjana Lipińskiego Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, odbędzie się koncert laureatów 41. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY, na którym wystąpią: Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Świątniki Górne - laureat GRAND PRIX, zdobywca pucharu Marszałka Województwa Małopolskiego - Jacka Krupy oraz Big Band z Rożnowa - laureat I miejsca w grupie big-bandów i orkiestr rozrywkowych, zdobywca pucharu Dyrektora Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu - Antoniego Malczaka.
Podczas uroczystości, laureatom poszczególnych kategorii Festiwalu wręczone zostaną nagrody, puchary oraz pamiątkowe dyplomy.
Serdecznie zapraszamy!

Wstęp na podstawie zaproszenia - do odbioru w kasie MCK SOKÓŁ. Ilość miejsc ograniczona.
Rezerwacja miejsc i potwierdzenie przybycia do 20 września br., od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00, tel. 18 44 82 634.
Zbiórka odpadów wielkogabarytowych
W dniach 6 i 13 października br. w Bartkowej - Posadowej, Gródku nad Dunajcem, Siennej oraz w Rożnowie zostanie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych (meble, wersalki, kanapy itp.), sprzętu rtv i agd, opon jak również lekarstw, baterii, żarówek i świetlówek.
Odpady będzie można oddać:

6 października (sobota):
- Rożnów (obok KAMIX-u - od godz. 07:00 do 10:00),
- Bartkowa-Posadowa (tzw. "ziemie odzyskane" - od godz. 10:00 do 13:00),

13 października (sobota):
- Sienna (na placu przy oczyszczalni ścieków - od godz 07:00 do 10:00),
- Gródek nad Dunajcem (parkingy koło szkoły - od godz. 10:00 do 13:00).

Prosimy o przestrzeganie w/w terminów i godzin zbiórki odpadów.
Realizujemy kolejny projekt z Fundacją Horyzont 360
Liczy się każdy głos !
Zachęcamy do głosowania na zadanie zgłoszone przez Fundację Horyzont 360, które zakwalifikowało się do III edycji Budżetu Obywatelskiego. W tym roku chcemy zrealizować projekt - "Ekologia po sądecku czyli chrońmy naszą wodę" skierowany do uczniów szkół Sądecczyzny oraz przygotowanie koncpecji barki sprzątającej Jezioro Rożnowskie.
Nazwa zadania: "Ekologia po sądecku czyli chronmy naszą wodę"
Kod zadania: SAD06

Do wyboru są 3 sposoby głosowania:
– elektronicznie (pod adresem: http://bo.malopolska.pl/index.php/glosowanie),
– korespondencyjnie poprzez przesłanie karty do głosowania z dopiskiem Budżet Obywatelski na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego,
– poprzez włożenie wypełnionej karty do urny – w Urzędzie lub w Agendach lub punktach stacjonarnych.
Wypełnione karty można również dostarczyć do siedziby Gminnego Ośrodka Kultury w Gródku nad Dunajcem.
Głosowanie potrwa do 5 października 2018 r.

Ważne! Można oddać tylko 1 głos na dowolne zadanie w subregionie, w którym się mieszka – nie trzeba być zameldowanym. Jeśli odda się więcej głosów wszystkie głosy będą nieważne.
Balatonboglar kolejną gminą partnerską
Umowa o partnerstwie i współpracy między gminą Gródek nad Dunajcem i gminą Balatonboglar.
W dniach 30.08 - 2.09.2018r. delegacja naszej gminy na czele z Wójtem Gminy Józefem Tobiaszem i Przewodniczącym Rady Gminy Józefem Klimkiem, przebywała na Węgrzech w miejscowości Balatonboglar.
Głównym celem wizyty było podpisanie umowy o partnerstwie i współpracy między gminą Gródek nad Dunajcem i gminą Balatonboglar.
Rozwój współpracy ma sprzyjać umocnieniu więzi pomiędzy Narodem Polskim i Narodem Węgierskim.
Główne punkty współpracy obejmują między innymi:
- wspólne opracowywanie i wdrażanie projektów przy wykorzystaniu środków Unii Europejskiej , Budżetu Państwa i innych organizacji i instytucji finansujących;
-wspólne inicjatywy w sferach: kultury, edukacji, ochrony zdrowia, kultury fizycznej, sportu i turystyki;
-wspieranie współpracy pomiędzy podmiotami gospodarczymi;
-poznawanie systemów funkcjonowania i rozwój współpracy między samorządami i instytucjami samorządowymi;
- wspieranie współpracy pomiędzy organizacjami pozarządowymi działającymi w obu gminach;
-organizację wymiany młodzieży;
-wspólne działania mające na celu promocję zatrudnienia i przeciwdziałanie bezrobociu;
-wymianę informacji i promocja regionów.
Kilka zdjęć z uroczystego aktu podpisania umowy
Balatonboglár to miasto na Węgrzech nad Balatonem. W czasie II wojny światowej w tym mieście działała polska szkoła, do której uczęszczali uchodźcy z Polski. Szkołę w Balatonboglár utworzono w grudniu 1939 roku i początkowo uczyło się w niej 150 uczniów. Na jej potrzeby zaadaptowano obiekty należące do Państwowego Domu Dziecka. Pierwsze świadectwa maturalne 30 uczniów i 5 uczennic otrzymało 27 maja 1940 roku. Tamtejsze gimnazjum i liceum działało pod nazwą Polski Obóz Młodzieżowy. Powodem lokalizacji szkoły właśnie w Balatonboglar była osoba księdza Béli Vargi, tamtejszego proboszcza i wielkiego przyjaciela Polaków. W szkole działało harcerstwo, grupa taneczna, zespół teatralny, chór i orkiestra. W 2012 roku w Muzeum w Balatonboglár otwarto również salę pamięci poświęconej polskiemu gimnazjum i liceum, w którym uczyły się polskie dzieci.
Narodowe czytanie.
W piątkowe popołudnie, 7 wrzesnia zaprosiliśmy mieszkańców gminy Gródek n/Dunajcem na Akcję Narodowego Czytania, która organizowana jest pod patronatem Prezydenta RP od 2012 roku.
Gminna Biblioteka Publiczna w Gródku n/Dunajcem włączyła się w tą akcję w 2017 roku, kiedy to lekturą Narodowego Czytania było Wesele Stanisława Wyspiańskiego.

Dziś czytaliśmy ostatnią i chyba najważniejszą powieść Stefana Żeromskiego z 1924 roku, która pięknie wpisuje się w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Czytanie fragmentu "Przedwiośnia" połączone było z montażem słowno-muzycznym na który składały się pieśni patriotyczne i wybrane wiersze z „Antologii Niepodległości”. Wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury włączyliśmy się do akcji Narodowego Czytania, promując bogactwo polskiej literatury, kultury, wzmacniając naszą narodową tożsamość. Pamiętajmy, że wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją chronić, pielęgnować i umacniać.
Galeria zdjęć GOK
Fasolowe Żniwa 2018.

Za nami Fasolowe Żniwa 2018. Działo się, oj działo. Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoje "trzy grosze" do organizacji imprezy oraz Wam wszystkim, którzy przyszliście i bawiliście się do późnych godzin nocnych.
Galeria zdjęć
Uroczystość rozpoczęła się w kościele parafialnym w Rożnowie- Mszą Św , po której korowód przeszedł do amfiteatru.
Podczas części oficjalnej Wójt Gminy przywitał przybyłych gości wśród których byli również przedstawiciele z miast i gmin partnerskich - Hervartowa, Mlynicy, Konstantynowa Łódzkiego.
Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego- Urszula Nowogórska przekazała w imieniu Sejmiku Województwa Małopolskiego, czek dla sołectwa Przydonica, które zostało wyróżnione nagrodą w wysokości 20000zł w konkursie "Niezwykła Małopolska Wieś 2018" w kategorii "Nowatorska Małopolska Wieś". Przekazała również życzenia i pozdrowienia dla wójta, rady gminy, organizatorów oraz wszystkich mieszkańców dziękując za trud codziennych prac i wspaniałą uroczystość. Pogratulowała również gminie dotychczasowych osiągnięć inwestycyjnych życząc dalszych sukcesów w rozwoju tej przepięknej części Małopolski.
Na scenie prezentowały się kolejno Rożnowska Orkiestra Dęta OSP w Rożnowie, Zumba Kids, "Rożnowskie Fasolki" i "Małe Rożnowioki". Gwiazdą wieczoru była Kapela " Ciupaga" - a do tańca zaprosiła "Kapela Grać". Całości dopełniał konkurs potraw z fasoli "Piękny Jaś", pokaz fajerwerków oraz liczne animacje i atrakcje dla dzieci oraz smakowe dla wszystkich.
Koncert przyciągnął tłumy, a zgromadzona publiczność była zachwycona. Pomimo niesprzyjającej aury pogodowej atmosfera pod sceną była naprawdę gorąca.
Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury z Gródka nad Dunajcem a gospodarzem Stowarzyszenie Społeczno Kulturalne "Pogórze" w Rożnowie.
Galeria zdjęć
Regaty o Puchar Wójta Gminy
W dniu 18 sierpnia odbyły się Regaty Żeglarskie "Z wiatrem do wolności" o Puchar Wójta Gminy Gródek nad Dunajcem. Wystartowało trzynaście łodzi w pięciu kategoriach z przystani przy rożnowskiej zaporze, płynęły do Gródka nad Dunajcem - meta przy OW "Barbara". Wszystkie łodzie dopłynęły do mety. Puchary wręczał Wójt Gminy - Józef Tobiasz.
Wyniki:
klasa sport: 1 m. Skipper.com.pl , 2 m. Argentino
klasa omega: 1 m. Gnana niepokojem, 2 m. TW 99
klasa turystyczna: 1 m. Pointa, 2 m Roko, 3 m. Casablanka, 4 m. Amulet
klasa turystyczno- regatowa: 1 m. conFabulacja, 2 m. Spin-P
klasa slow: 1 m. Negrita, 2 m. Derevolutionibus, 3 m. Deserter.
Puchar Wójta otrzymała załoga Skipper.com.pl , puchary Prezesa Sądecko- Podhalańskiego Związku Żeglarskiego - najstarszy i najmłodszy uczestnik regat.
Organizatorzy wyrażają serdeczne podziękowania za udostępnienie nabrzeża i pomostu przez Firmę Grzegorza Rak w Rożnowie oraz przez Ośrodek Wypoczynkowy "Barbara" w Gródku nad Dunajcem. Dziękujemy także panu Jackowi za sędziowanie podczas regat oraz Strażakom OSP Gródek n.D, Ratownikom WOPR i Policjantom z Posterunku Wodnego za zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom zawodów.

Galeria zdjęć
Bardzo udane dożynki "Złotego Orkisza"
W dniu 15 sierpnia w Przydonicy rolnicy spotkali się podczas Dożynek Gminnych. Gospodarzem tegorocznych dożynek było Stowarzyszenie dla Rozwoju i Integracji Wsi Przydonica Złoty Orkisz. Wśród licznie przybyłych gości byli : Starosta Nowosądecki - Marek Pławiak, Radny Małopolski - Stanisław Pasoń, Radna Powiatowa - Barbara Szarota, przedstawiciele partnerskich gmin z Solonki (Ukraina), Lendaka (Słowacja), Radni Rady Gminy Gródek n.D oraz Sołtysi naszych miejscowości. Władze składały gratulacje dla członków "Złotego Orkisza". "Gratuluję tak dobrej organizacji imprezy! Cieszę się, że tak prężne stowarzyszenia powstają w Powiecie Nowosądeckim i kultywują naszą bogatą tradycję. Gratuluję również mieszkańcom Podola Górowej, którzy wykonali piękny wieniec dożynkowy – za ich trud przekazałem im nagrodę w wysokości 1500 złotych" - powiedział Starosta Nowosądecki.
Na scenie prezentowały się kolejno dzieciaki "Zumba z Jolą", Trio Śpiewaczek z Ukrainy, Zespół "Rożnowska Dolina", do tańca zagrała grupa "Takt". Licznie zgromadzona publiczność bawiła się do późnych godzin nocnych.
Galeria zdjęć
20 lecie koronacji obrazu MBNN na Jamnej
Potańcówka w Rożnowie


Galeria zdjęć
Kamera on-line
Kamera on-line
Ostatnie artykuły
Piłka nożna Szkół Po...
Mini Piłka Ręczna - ...
Gazeta 2018
Piłka ręczna IMS Mis...
Minisiatkówka 2018.
Polecane strony
Gmina Gródek nad Dunajcem

OSP Gródek nad Dunacjem

Drukarnia - Nova Sandec

Parafia Tropie

Na Śliwkowym Szlaku

Bzany

Konstantynów Łódzki

Mielno

Miody z Gródka

W kraj

Oficjalna strona Janiny Molek www.piekny-jas.pl

Sądeczanin

obec Zupcany

Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoła Muzyczna w Rożnowie

Balatonboglar

Hervartov

Radio RDN

Lendak

Stołówka gminna

Mimy w ruchu

Na Jamnej

Przystań Koszarka

ROB-MET

Hotel Heron

Fundacja Horyzont 360

Statystyki reklamowe
Prawa do materiałów zamieszczonych na stronie zastrzeżone. GOK®             Copyright © 2008