30.05.2015

NowościPopołudnie dla rodziny w Rożnowie
W niedzielę, 31 maja, w amfiteatrze w Rożnowie zaplanowano imprezę pod hasłem "Popołudnie dla rodziny". W programie:
13.30 „Echo Trombity” - eliminacje rejonowe
15.00 ”Cuda Maryjne” - niezwykły koncert religijny
16.00 „Santo Subito” - spektakl muzyczny
17.00 występy dzieci i młodzieży z Rożnowa
Ponadto konkursy, zabawy i liczne atrakcje dla dzieci z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.
ZAPRASZAJĄ:
Parafia Rzymsko Katolicka pw. św. Wojciecha w Rożnowie
Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem

NowościDzisiaj Święto naszej Szkoły - Gródek n.D
Dzisiaj Święto naszej Szkoły - jak co roku obchodzimy je w rocznicę śmierci naszego patrona - kard. Stefana Wyszyńskiego. Obchody Dnia Patrona rozpoczęliśmy od uroczystej mszy świętej. Następnie zgromadziliśmy się na hali gimnastycznej. Po wysłuchaniu przemówienia Pani Dyrektor mgr inż. Zofii Wolak i Wójta Gminy Gródek nad Dunajcem mgr inż Józefa Tobiasza, który zaszczycił nas swoją obecnością w tym wielkim dla nas dniu, nastąpiła część artystyczna. Szkolne Koło Teatralne przygotowało piękną - pełną refleksji akademię okolicznościową. Potem miały miejsce konkursy: w plastycznym - 1 miejsce zdobyła kl. I SP,
2 miejsce kl. 2 i 3, a w drużynowym Turnieju Wiedzy o Patronie na 1 miejscu uplasowała się kl. VI, na drugim kl. V, a na 3 - kl. I gim. W przerwie objadaliśmy smakołykami, które przygotowała dla nas Rada Rodziców.
fb „Echa Pogórza”
NowościLEMUR PARK rusza w Gródku n.D

Gródek nad Dunajcem wzbogaca się o kolejną atrakcję turystyczną. W najbliższą sobotę 30 maja rusza nowa atrakcja dla dorosłych i dla dzieci. Park Linowy „LEMUR PARK” w Gródku nad Dunajcem rozpoczyna swoja działalność o godzinie 10.00. Lubisz mocne wrażenia? Przyjdź i spróbuj! Emocje gwarantowane!!
NowościZamek w Rożnowie zostanie odbudowany.
Jak podaje Radio "Kraków" wkrótce zmieni się oblicze rożnowskiego zamku Zawiszy Czarnego. Niewykluczone także, że już w czerwcu ruszą tam prace archeologiczne, które pozwolą dokładnie ustalić, w którym miejscu znajdowała się brama wjazdowa czy kaplica. "Cenne pamiątki, które uda się nam wydobyć z ziemi, w przyszłości będzie można podziwiać w zamku" – zapowiada Jerzy Mejsztowicz z Fundacji Zamek Zawiszy Czarnego w Rożnowie.

Na zamku urządzona zostanie także stylowa kawiarnia z widokiem na Jezioro Rożnowskie. Niewykluczone także, że dwie komnaty turyści będą mogli wynajmować. Fundacja chce zdobyć pieniądze na odbudowę zamku z funduszy unijnych. "To świetny pomysł. W budżecie gminnym ciągle brakowało pieniędzy na jakiekolwiek prace przy ruinach, a teraz mogą się one stać wspaniałą atrakcją" – ocenia Józef Tobiasz, wójt Gródka nad Dunajcem.
NowościJak umiemy, naszą gminę tak popularyzujemy!
W XII edycji Międzygminnego konkursu "Moja gmina - historia i środowisko" – zorganizowanym w Gimnazjum w Tęgoborzy – uczniowie kl.VI Zespołu Szkół w Gródku nad Dunajcem - Anna Basta, Karol Kuś ( redaktorzy „Echa Pogórza”) oraz Maciej Guśtak – pomimo dużej konkurencji - wywalczyli grupowo 2 m i e j s c e dzięki przygotowanej przez nich gazetce historycznej na temat sąsiadujących gmin zatytułowanej SZKOLNE PODRÓŻOWANIE – HISTORII ODKRYWANIE oraz rozwiązanym testom wiedzy.
Ponadto 3 miejsce indywidualnie za test wywalczył Karol Kuś!

Gorąco gratulujemy znawcom naszej i sąsiadującej gminy!
NowościLiteracki sukces Wiktorii.

Wiktoria Próchnicka uczennica Gimnazjum w Podolu-Górowej znana z sukcesów wokalnych równie dobrze radzi sobie w konkursach literackich.
Jurorzy XIV edycji Małopolskiego Konkursu Literackiego dla Młodzieży
„Pióro Splotu” docenili talent Wiktorii i przyznali jej drugie miejsce
w kategorii senior – poezja i wyróżnienie w kategorii senior – proza.

To kolejne wyróżnienie i sukces literacki Wiki ponieważ w ubiegłorocznej edycji konkursu w kategorii junior – poezja zajęła pierwsze miejsce.
NowościUKS Staszkówka - sukcesów ciąg dalszy.

Młodziczki UKS 3 Staszkówka Jelna w finale Mistrzostw Polski!!!

Kolejny wspaniały sukces zanotowały Młodziczki z żeńskiego klubu piłki nożnej UKS 3 Staszkówka Jelna. W dniach 15-17 maja na boisku Bronowianki w Krakowie został rozegrany półfinał Klubowych Mistrzostw Polski Młodziczek.
NowościNowa zakładka na naszej stronie - PODRÓŻE DUŻE I MAŁE
Od pewnego czasu udostępniliśmy na naszej stronie wiadomości na temat podróży - dużych i małych. Informacji z wyjazdów i wycieczek będzie więcej. Na razie możecie drodzy Internauci zaglądać do blogu "Mimów" na temat ich podróży po Ameryce Południowej. Dzisiaj dołączyły dwie nowe galerie foto z wyjazdów na Słowację: do Bardejowskich Kupeli oraz na teren byłego "tankodromu" czyli poligonu wojskowego- wejście na tamten teren jeszcze kilka lat temu było by przejawem szpiegostwa. Dzisiaj prowadzą tam szlaki piesze i rowerowe, można przejechać drogą samochodem. Nikt do nas nie będzie strzelał.
Bardejovskie Kupele - galeria
Strzelać nie będą - galeria
NowościZ wizytą u zdobywcy Berlina

W piątek, 8 maja, w dniu 70. rocznicy zwycięstwa nad Hitlerem, Władysława Bednarskiego w malowniczym zakątku nad „woprówką” w Rożnowie odwiedził wysłannik administracji wojskowej w Nowym Sączu, mjr Krzysztof Cabała.
Pan Władysław jest jedynym żyjącym na Sądecczyźnie zdobywcą Berlina 8 maja 1945 r. Mimo sędziwego wieku (ponad 91 lat) cieszy się znakomitym zdrowiem, jeździ autem (prawo jazdy zrobił w 1942 r. we Lwowie!) po sprawunki z tzw. Osiedla Francuskiego nad zaporą do sklepu w centrum wsi, uprawia wzorowo przydomową działkę.

Całość artykułu i zdjęcia

ZPORR

MOK - Konstantynów

Sądeckie miody