30.11.2015
GOK

Galerie zdjęć
Facebooku
Jesteś 4,763,909 osobą
na tej stronie
Gości online: 3
NowościZajęcia ceramiczne zyskują nowych uczestników
Prowadzone w Gminnym Ośrodku Kultury od ponad roku zajęcia ceramiczne zyskują nowych uczestników. Dla przypomnienia - nabrały one rozmachu kiedy udało się nam pozyskać ofiarnego SPONSORA - poznańską firmę Harmony Partner sp.z.o.o . Dzięki uzyskanym środkom zakupiliśmy specjalistyczny piec do wypału ceramiki. Nie musimy już korzystać z pomocy firm zewnętrznych , które udostępniały na dostęp do swojego pieca. Dzięki sponsorowi nie martwimy się także o brak surowca - potrzebna do zajęć glina dostarczana jest również dzięki pomocy finansowej tej poznańskiej firmy.
Obecnie z zajęciach uczestniczą: uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Roztoce Brzezinach - ok 50 osób, Zespołu Szkół w Podolu - Górowej - ok 20 osób, grupy młodzieżowej Caritas z Rożnowa - 20 osób oraz na bieżąco grupa w Wiejskim Domu Kultury w Bartkowej - Posadowej - ok 15 osób. Łącznie ponad setka osób. Teraz, przed świętami piec pracuje na "okrągło" - tak dużo jest wyrobów do wypalania.
Oczywiście nie zapominajmy, że pozostałe materiały, w tym drogie szkliwa zapewnia nam budżet Ośrodka Kultury w Gródku nad Dunajcem. Wyroby uczniów otrzymały Mamy w okazji ich święta w Roztoce, w Podolu - Górowej były fantami podczas festynu szkolnego, staja się pamiątkami dla naszych gości, a obecnie będą .... ( niespodzianka) .
Dziękujemy serdecznie SPONSOROWI oraz wszystkim osobom, dzięki którym w naszej gminie zajęcia ceramiczne zyskują nowych członków ( najmłodsi to 4 latkowie - najstarsi ... o wieku kobiet się nie mówi )
Fotki z zajęć
NowościRuszają kolejne zajecia w GOKu- taneczne

Gminny Ośrodek Kultury zaprasza dzieci na kolejne zajęcia - tym razem taneczne. Forma przeznaczona dla dzieci od 5 roku życia. Pierwsze spotkanie odbędzie się w GOK Gródek w dniu 1 grudnia o godz. 16.oo.
Zapisy i szczegółowe informacje pod naszym nr telefonu 18 4401527.
Zapraszamy.
NowościGratulacje Panie Ryszardzie

8 Otwarte Mistrzostwa Polski Par na IMPy Krakowska Jesień Brydżowa 2015 okazały się szczęśliwe dla naszego dobrego znajomego - Pana Ryszarda Jaśkiewicza z Rożnowa który wspólnie z Rafałem Jagniewskim zdobył srebrny medal na tych zawodach. Wicemistrzem Polski został jako członek Zespołu Alf1 Nowy Sącz. Pamiętamy jak występował w barwach "GOK Gródek" podczas licznych zawodów brydżowych.

Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.
NowościZłote gody 2015
W Ośrodku "Arka" jak co roku Urząd Gminy zorganizował piękną uroczystość. Zaproszono na nią pary małżeńskie obchodzące w tym roku jubileusz 50 lecia zawarcia związku małżeńskiego - Złote Gody. Uroczysta Msza Św. celebrowana przez Księży Proboszczów naszych parafii, piękne kazanie Ks. Janusza Szczypki, wręczenie medali nadanych przez Prezydenta Polski, okolicznościowe adresy od Ks. Biskupa Tarnowskiego, Rady Powiatu Nowosądeckiego, wreszcie kwiaty i życzenia. Młodzieżowy skład Kapeli "Rożnowioków" zagrał dla Jubilatów "Sto lat", a później towarzyszył muzycznie podczas obiadu. Już po imprezie Wójt Gminy Pan Józef Tobiasz odwiedził te małżeństwa, które z różnych powodów nie dotarły na uroczystość w "Arce".
galeria zdjęć
NowościKolejne sukcesy naszych młodych sportowców.

"W Zespole Szkół w Mogilnie 19 listopada br. zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu w indywidualnym tenisie stołowym dziewcząt szkół gimnazjalnych. Najlepszą spośród 18 zawodniczek okazała się Małgosia Surdziel z Gimnazjum w Gródku nad Dunajcem. Drugie miejsce w turnieju zajęła Weronika Janik ze Stróż, a trzecie Dominika Mlyczyńska z Przydonicy." (źródło MOS PN)
W pierwszej szóstce , która awansowała do dalszego etapu znalazła się jeszcze jedna zawodniczka z naszej gminy Marlena Sromek - Gimnazjum Gródek n/D (miejsce czwarte).
Gratulujemy!!!!
Pełne sprawozdanie i galeria zdjęć z zawodów: www.mospn.pl
NowościZostańmy turystami - pierwszaki z Przydonicy
Pierwszaczki ze Szkoły Podstawowej w Przydonicy od 1 września uczestniczą w programie Mały Mistrz. Ich celem jest zdobycie sprawności: turysty, tancerza, piłkarza, koszykarza, łyżwiarza i lekkoatlety. We wtorek 10 listopada uczniowie klasy pierwszej spotkali się z przewodnikiem beskidzkim. Poznały zasady obowiązujące na szlaku turystycznym - mające ich przygotować do najbliższej wycieczki pieszej.

To kolejna aktywność turystyczna uczniów i ich opiekunów z Przydonicy - w październiku licznie wzięli udział w Rajdzie Pieszym szlakami Zawiszy na Bukowiec i Jamną.
Galeria zdjęć
NowościGimnazjalistki z Rożnowa Mistrzyniami Rejonu!
12 listopada br. w hali sportowej w Brzeznej rozegrano Mistrzostwa Rejonu w halowej piłce nożnej dziewcząt szkół gimnazjalnych. W zawodach wystąpili mistrzowie powiatów:
Gimnazjum w Uściu Gorlickim – powiat gorlicki, Gimnazjum w Słopnicach – powiat limanowski,
Gimnazjum nr 11 w Nowym Sączu – m. Nowy Sącz, Gimnazjum w Rożnowie – powiat nowosądecki. Turniej zakończył się sukcesem uczennic z Rożnowa, które uzyskały awans na zawody wojewódzkie. Drugie miejsc e zdobyło Gimnazjum w Słopnicach, trzecie zajęły dziewczęta z Uścia Gorlickiego, a czwarte z Nowego Sącza. (źródło MOS PN)
Gratulujemy i życzymy powodzenia w rozgrywkach wojewódzkich, które odbędą się już w najbliższy wtorek 17 listopada w Nowym Sączu.
Pełne sprawozdanie i galeria zdjęć www.mospn.pl
NowościPodsumowanie działalności UKS 3 Staszkówka

W niedzielę 15 listopada w Domu Weselnym „Amarlis” w Siennej odbyło się podsumowanie 4- letniej działalności klubu UKS 3 Staszkówka Jelna. W spotkaniu uczestniczyły zawodniczki klubu (przybyło 59 dziewczyn, w klubie aktualnie trenuje ich ponad 70), był cały zarząd klubu oraz sztab szkoleniowy. Uroczystość swą obecnością uświetnili ponadto: Pan Zygmunt Paruch - Przewodniczący Rady Powiatu (dzięki jego wsparciu finansowemu impreza doszła do skutku), Wójtowie Gmin: Gródek nad Dunajcem Pan Józef Tobiasz i Moszczenica Pan Jerzy Wałęga, Dyrektor Zespołu Szkół w Staszkówce Pani Halina Łaś i Dyrektor Zespołu Szkół w Jelnej Pan Ryszard Baziak, Sołtys wsi Jelna Pan Ryszard Małek (pomysłodawca i współorganizator spotkania, właścicielfirmy Marpol, która jest partnerem klubu), Pan Rafał Piecuch (z firmy Arpi – partner klubu) oraz Państwo Krystyna i Antoni Jurkowscy.
Nowości11 listopada
Rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę była obchodzona w naszej gminie tym razem w kościele parafialnym w Podolu - Górowej. Uroczysta Msza Św. za Ojczyznę zgromadziła wielu mieszkańców i władze gmin, poczty sztandarowe. W kazaniu Ks. Proboszcz przypomniał drogę do niepodległości Ojczyzny.

Później, o godz. 18.oo w Wiejskim Domu Kultury w Rożnowie odbył się porywający koncert fortepianowy muzyki polskiej w wykonaniu Man Li Szczepańskiej.
Galeria zdjęć
NowościMamy kolejne Mistrzostwo Powiatu.
"5 listopada 2015 r. w hali sportowej w Rytrze odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w halowej piłce nożnej szkół podstawowych. W zawodach wystąpiły cztery (najlepsze w powiecie) zespoły, które zwyciężyły w turniejach międzygminnych. Były to szkoły podstawowe z Trzetrzewiny, Gródka nad Dunajcem, Nowej Wsi i Starego Sącza.
Drużyny grały systemem „każdy z każdym” dwa razy po 10 minut. Młodzi piłkarze wykazywali się wielką ambicją i zaangażowaniem chcąc osiągnąć jak najlepszy wynik dla swojej drużyny, grając jednocześnie fair play. Bezkonkurencyjni okazali się chłopcy z Gródka nad Dunajcem, którzy pokonali pozostałe drużyny zdobywając w ten sposób tytuł Mistrza Powiatu i awans na zawody rejonowe."(Źródło MOS PN)
Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!
Pełne sprawozdanie na stronie www.mospn.pl
NowościJesień nad jeziorem piękna bywa
Lato tego roku rozpieszczało nas wyjątkowo. Jesień nie chce być gorsza i poza postraszeniem opadem śniegu jest łaskawa. Już jej początek był wspaniały, kolory liści, "babie Lato" i oczywiście polska złota jesień. Grzybów dostatek - wysyp prawdziwków, maślaków, opieniek czy rydzy pozwoliły cieszyć się ich zbieraczom, a i do żuru będzie co włożyć w wigilię. Meteorolodzy zapowiadają kilkanaście stopni powyżej zera w Święto Zmarłych. Ciekawe jak wobec tego będzie w zimie?
Na razie warto cieszyć się tym co wokół nas - piękna jesień z jej kolorami.

Jesień nad jeziorem - galeria zdjęć
Kamera on-line
Kamera on-line
Gmina Gródek nad Dunajcem

Kamianna Wyciągi

OSP Gródek nad Dunacjem

Drukarnia - Nova Sandec

ZPORR

Wrota Małopolski

Parafia Tropie

Na Śliwkowym Szlaku

Bzany

Konstantynów Łódzki

Mielno

MOK - Konstantynów

Sądeckie miody

W kraj

Oficjalna strona Janiny Molek www.piekny-jas.pl

Sądeczanin

Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoła Muzyczna w Rożnowie

Alarm Gródek

Hervartov

Radio RDN

Lendak

Solonka

Mimy w ruchu

Ciastkarnia Eklerek

Na Jamnej

Przystań Koszarka

Statystyki reklamowe
Prawa do materiałów zamieszczonych na stronie zastrzeżone. GOK®             Copyright © 2008