25.04.2014

NowościZaproszenia na koncert

W trakcie koncertu zostaną wręczone nagrody dla uczestników konkursu "Pisanki wielkanocne 2014".
Wyniki konkursu do pobrania
Nowości25 kwietnia - ważną datą w Dolinie Dunajca
Jutro 25 kwietnia- w kalendarzu Jarosława i Marka . Świętego Marka - ewangelisty - autora jednaj z czterech Ewangelii.
Święty Marek Ewangelista patron pisarzy, notariuszy i murarzy, a także miasta Wenecji.
Marek urodził się i mieszkał w Jerozolimie, jednak jak wyglądało jego dzieciństwo nie wiemy. W domu należącym do rodziców Marka odbyła się Ostatnia Wieczerza, a młody Marek widział modlitwę i pojmanie Jezusa w Ogrojcu. Dorastając, uważnie wsłuchiwał się we wspomnienia i nauczanie św. Piotra. Towarzyszył te z św. Pawłowi w pierwszej podróży. Pod natchnieniem Ducha świętego, na podstawie tego, co słyszał od św. Piotra, spisał Ewangelię , zwaną dziś Ewangelią wg św. Marka.

W Dolinie Dunajca to ważna data. W Marka rozpoczyna się sadzenie fasoli "Piękny Jaś" naszego sztandarowego produktu regionalnego. Unia Europejska uznała nasze prawa nadając producentom z Doliny Dunajca możliwość posługiwania się nazwą i specjalnym znakiem graficznym. Jutro zobaczymy więc na polach schylających się rolników, którzy zgodnie z wieloletnią tradycją zaczną sadzić "Jasia". W parafii Tropie przez długie lata w tym dniu odbywała się uroczysta procesja do pustelni Św. Świerada.
NowościSwiąteczna gazeta lokalna w sprzedaży

Do punktów sprzedaży trafia dziś i jutro nowy numer naszej gazety lokalnej "Znad Jeziora Rożnowskiego".

Znajdziecie w nim Państwo m.in.: "Już wkrótce - Święty Jan Paweł II" - wspomnienie o pobycie Karola Wojtyły w Tropiu, "Nie mamy się czego wstydzić..." solidny wywiad z Wójtem Gminy - Józefem Tobiaszem, kolejny temat z cyklu Sanktuaria Matki Bożej - tym razem pobliska Jamna, poznacie sylwetkę Łukasza Pławeckiego- naszego mistrza, oraz jak zwykle wiele informacji z życia gminy.
Cena nadal bez zmian - 1,5 zł.
NowościWielkanocne ślemy życzenia
NowościWalne Zebranie Członków Stowarzyszenia

Zapraszamy na Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia „Na Śliwkowym Szlaku”, które odbędzie się dnia 29 kwietnia 2014 roku ( tj. wtorek) o godz.16.00 w Urzędzie Gminy w Łososinie Dolnej.

Więcej w pliku pdf:
- Zebranie walne
NowościPalmy wielkanocne 2014
Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem wspólnie z Ks. Proboszczami Parafii gminy Gródek nad Dunajcem zaprosił mieszkańców gminy do przeglądu palm wielkanocnych.
Celem konkursu było kultywowanie tradycji wykonywania palm wielkanocnych.
Przegląd miał charakter otwarty, preferowane były prace wykonane samodzielnie, technikami tradycyjnymi.

Podczas Mszy św palmy zostały poświęcone oraz brały udział w uroczystej procesji wokół kościołów. Po Mszy najpiękniejsze palmy zostały nagrodzone, a ich wykonawcy oprócz nagród rzeczowych otrzymali także słodycze.
Galeria zdjęć Zbyszyce
Galeria zdjęć Gródek nad Dunajcem
Galeria zdjęć Podole - Górowa
Galeria zdjęć Tropie
NowościUKS Jelna zagra na stadionie narodowym !!!
Fantastyczny sukces stał się udziałem piłkarek z klubu UKS „Staszkówka” Jelna, które zwyciężyły w finale wojewódzkim turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” (Mistrzostwa Polski do lat 12). Zawody finałowe tego największego turnieju piłkarskiego w Polsce dla dzieci zostały rozegrane w Krakowie na obiektach „Hutnika”. Do rywalizacji w finałach wojewódzkich przystąpili mistrzowie poszczególnych powiatów wyłonieni w drodze eliminacji. Zwycięzca będzie miał zaszczyt reprezentować Małopolskę podczas wielkiego finału, który zostanie rozegrany w maju na Stadionie Narodowym w Warszawie !!!
NowościŁukasz Pławecki zdobywacą pasa Międzynarodowego Mistrza Polski na gali Battle of Warriors Extra

Piątego kwietnia w Budzowie na gali "Battle of Warriors", Łukasz Pławecki stoczył pojedynek o tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski, przeciwnikiem był Martin Gren (Fight Club Ostrava- Czechy). Tytuł Międzynarodowego Zawodowego Mistrza Polski, którego stawką był ten pojedynek, to 3 pas, który Boom Boom zdobył. Więcej informacji o osiągnięciach Łukasza w świątecznym wydaniu naszej gazety lokalnej "Znad Jeziora Rożnowskiego"
Gratulacje dla Łukasza, który pochodzi z naszej gminy (Roztoka - Brzeziny).

Wywiad z Łukaszem bezpośrednio po walce
NowościPobiec na Koniec Świata
Dzisiejsze wydanie Gazety Krakowskiej donosi o planach biegowych Piotra Pociechy - mieszkańca Jelnej... który startuje do biegu na Koniec Świata... Warto poczytać o tym ambitnym biegaczu, uczestniku wielu już biegów. Skan artykułu w rozwinięciu..

ZPORR