23.05.2018
GOK

Galerie zdjęć
Facebooku
Jesteś 5,781,795 osobą
na tej stronie
Gości online: 2
NowościKONKURS "NASZA, NIEPODLEGŁA"
KONKURS ”NASZA, NIEPODLEGŁA” pod patronatem Wójta Gminy Józefa Tobiasza
UWAGA PRZEDŁUŻAMY TERMIN DO 20 CZERWCA. ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU.

Regulamin Konkursu „Nasza niepodległa 2018”
Konkurs organizowany jest w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.
Organizatorzy konkursu:
Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem i Gminna Biblioteka Publiczna.
Cele konkursu:
•uczczenie100-lecia odzyskania niepodległości,
•kształtowanie poczucia własnej tożsamości narodowej oraz postawy patriotycznej,
•wzbudzenie zainteresowania historią Gminy Gródek n.Dunajcem,
•wzbudzenie szacunku do lokalnych bohaterów,
•rozwijanie kreatywności i wrażliwości uczniów, uzdolnień literackich, plastycznych i fotograficznych.
NowościZbiórka odpadow wielkogabarytowych

W dniach od 24 maja do 4 czerwca na terenie Gminy Gródek nad Dunajcem zostanie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych, elektrycznych i elektronicznych /meble, wersalki, kanapy, fotele, sprzęt rtv i agd, komputery/ oraz zużytych opon.

NowościFestyn OSP Gródek nad Dunajcem
Zapraszamy!!!

Galeria zdjęć
NowościDERBY ZIEMI SĄDECKIEJ DLA "TRÓJECZKI"

II liga kobiet - Nowy Sącz 05.05.2018
KS Starówka Nowy Sącz - UKS 3 Staszkówka Jelna 3-4/1-2/
Bardzo ciekawy mecz został rozegrany w Nowym Sączu w ramach rozgrywek II ligi kobiet. Na boisko wybiegły dwa zespoły reprezentujące region Sądecczyzny: Starówka Nowy Sącz i UKS 3 Staszkówka Jelna. Derby to mecz szczególny dla trenerów, działaczy i oczywiście zawodniczek. Po wysokiej porażce w rundzie jesiennej młodziutki zespół z Jelnej do spotkania rozgrywanego w Nowym Sączu podszedł bardzo skoncentrowany. Już pierwsze minuty pokazały, że popularna "Trójeczka" chce odnieść zwycięstwo i konsekwentnie realizuje plan taktyczny. Po kilku składnych akcjach w 20 minucie przyjezdne prowadzą 2-0 i wydaje się, że kontrolują przebieg wydarzeń na boisku. W końcówce pierwszej części zawodów kontaktowego gola dla Starówki strzela Kinga Łomako. Druga połowa jest wyrównana a większość akcji rozgrywanych jest w środku boiska. W 60 minucie Starówka po stałym fragmencie gry strzela na 2-2 i mecz rozpoczyna się od nowa. Po stracie bramki do głosu znów dochodzi zespół z gminy Gródek nad Dunajcem. Bramkę na 3-2 strzela Sandra Różycka (3 bramki w całym meczu) a kolejne trafienie z rzutu karnego dokłada Paulina Sokulska. W doliczonym czasie gry zespół gospodyń ustala wynik meczu na 4-3 i to zespół z Jelnej dopisuje kolejne trzy punkty do swojego dorobku.
NowościTrzeci maja

W przepięknej scenerii Sanktuarium Św. Świerada a później na scenie rożnowskiego amfiteatru odbyły się obchody tegorocznego święta 3 maja.

Galeria zdjęć
NowościO dywanach wielkanocnych słów kilka.

Posypały się trociny. O dywanach wielkanocnych słów kilka.
"MiMy w ruchu – fragment bloga z podróży po Gwatemeli."
"Od dawien dawna jednym z przejawów kultury było rzucanie kwiatów, liści i drogocennych piór rzadkich ptaków pod nogi ważnych osobistości, bohaterów, kapłanów, idolów i wyobrażeń bóstw. Było to wyrazem hołdu, ubóstwienia, uwielbienia, miało charakter dziękczynny lub kryło za sobą prośbę. W ten sposób sama droga przemarszu wyróżniała stąpającą po niej postać, zamieniała się w nietypowy dukt, daleki od codzienności, zahaczający o dziedzinę sacrum.

W kulturze Majów nie było inaczej. Jeszcze w czasach przed hiszpańską kolonizacją indigenas rozkładali oni kwiaty i ptasie pióra na drodze ważnych członków społeczności lub całych procesji o charakterze sakralnym. Franciszkanie, którzy prowadzili misje w Gwatemali, wykorzystali ten element i skojarzyli podobne elementy tradycji, by skuteczniej prowadzić misje wśród lokalnych. I tak misjonarze gorliwie aplikowali hiszpańską tradycję dywanów układanych na trasach procesji, odbywających się w czasie Wielkiego Tygodnia."
"MiMy w ruchu – fragment bloga z podróży po Gwatemeli."
NowościSzkolne nowości
Jak wiadomo, kilka dni temu odbyły się konkursy na stanowiska czterech dyrektorów naszych szkół podstawowych. Dla jednego ( jednej ) z nich Wójt ma niezły prezent. Szkolny inwentarz wzbogaci się od środy o nowy pojazd.
Do dwóch "gimbusów" ( skoro znikają gimnazja to chyba trzeba poszukać innej nazwy) dołączy Irizar o ilości miejsc: 67+1, będzie umożliwiał tej szkole pracę na jedną zmianę - bez potrzeb wykonywania kilku kursów po uczniów. "Wróble ćwierkają", że zastąpi on wysłużoną "Basieńkę". Autokar będzie wykorzystywany także na szkolne wycieczki ( może nie tylko szkolne ).
Ogłaszamy więc szybki konkurs na nazwę nowego szkolnego autobusu.
Wyniki konkursu: nazwa dla Irizara : PRIMA APRILIS
NowościKonkurs pisanek zakończony
Osiemdziesiąt dwie pisanki dotarły na konkurs PISANKI 2018. Są.... śliczne. Na krótkiej wystawie można było oglądać je na sali obrad Rady Gminy w Gródku nad Dunajcem. Było wielu chętnych na ich zakup, ale mają wrócić do autorów (zgodnie z założeniami konkursu).
Są wykonane w większości indywidualnie - kilka wykonane zostały przez 2-osobowe zespoły a jedna przez całą klasę.
Zakończenie konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się tradycyjnie podczas cieplejszej pory roku, w trakcie imprezy dla uczestników konkursu.
Galeria zdjęć
NowościŻyczenia ślemy
NowościZa nami konkursy palm wielkanocnych
Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem wspólnie z Ks. Proboszczami Parafii gminy Gródek nad Dunajcem zaprosił mieszkańców gminy do przeglądu palm wielkanocnych. Przegląd miał charakter otwarty, preferowane były prace wykonane samodzielnie, technikami tradycyjnymi.
Podczas Mszy św. palmy zostały poświęcone oraz brały udział w uroczystej procesji wokół kościołów. Po Mszy najpiękniejsze palmy zostały nagrodzone, a ich wykonawcy oprócz nagród rzeczowych otrzymali także słodycze.
Galeria zdjęć
NowościPuchar Przewodniczącego Rady Gminy 2018!!!

ROŻNÓW MIX zdobywcą Pucharu Przewodniczącego Rady Gminy Gródek nad Dunajcem w Halowym Turnieju Piłki Siatkowej 2018.
Galeria zdjęć
Po rozgrywkach grupowych do fazy finałowej awansowały drużyny Rożnów Team, Rożnów Mix , Gródek i Oldboje. W pierwszym półfinale Rożnów Team pokonał Oldbojów 2:0 natomiast w drugim Gródek uległ drużynie Rożnów Mix 1:2. Rywalizację o miejsce trzecie na podium zwyciężył zespół Gródek a oldboje uplasowali się ostatecznie na miejscu czwartym. Finał naszego turnieju to bardzo wyrównany pojedynek dwóch zespołów z Rożnowa. Decydującym okazał się dopiero piąty set, w którym lepszym okazał się zespół Rożnów Mix i tym samym po bodaj 7 latach ponownie został zdobywcą Pucharu naszego turnieju. Na drugim miejscu drużyna Rożnów Team , zespół który nieprzerwanie od roku 2012 zwyciężał nasz turniej.
Wszystkim uczestnikom finałowych rozgrywek Przewodniczący Rady ufundował na ostudzenie zapałów zimne napoje.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, zwycięzcom oraz tym, którzy pomagali w organizacji turnieju i oczywiście serdeczne podziękowania za udostępnienie hal sportowych w Rożnowie, Podolu-Górowej i Gródku n/D.
Do zobaczenia w kolejnej edycji turnieju!!!
Kamera on-line
Kamera on-line
Gmina Gródek nad Dunajcem

OSP Gródek nad Dunacjem

Drukarnia - Nova Sandec

Wrota Małopolski

Parafia Tropie

Na Śliwkowym Szlaku

Bzany

Konstantynów Łódzki

Mielno

Miody z Gródka

W kraj

Oficjalna strona Janiny Molek www.piekny-jas.pl

Sądeczanin

obec Zupcany

Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoła Muzyczna w Rożnowie

Alarm Gródek

Hervartov

Radio RDN

Lendak

Solonka

Mimy w ruchu

Na Jamnej

Przystań Koszarka

ROB-MET

Statystyki reklamowe
Prawa do materiałów zamieszczonych na stronie zastrzeżone. GOK®             Copyright © 2008