21.11.2017
GOK

Galerie zdjęć
Facebooku
Jesteś 5,572,366 osobą
na tej stronie
Gości online: 1
NowościSAMOCHÓD POŻARNICZY DLA OSP GRÓDEK NAD DUNAJCEM
15 listopada 2017 OSP Gródek nad Dunajcem otrzymała średni samochód ratowniczo-gaśniczy, marki Iveco Magirus Eurofire o mocy 240 KM z napędem 4 x 4. Pojazd ma przebieg 12800 km, sześcioosobową kabinę, zbiornik wody na 2400l, ponadto dysponuje linią szybkiego natarcia oraz automatycznie wysuwanym masztem oświetleniowym. Wcześniej samochód służył w niemieckiej jednostce ochrony przeciwpożarowej, gdzie pełnił służbę od 1997 roku.

Zakupu dokonano w całości z budżetu Gminy Gródek nad Dunajcem - koszt samochodu wyniósł 265 000,00 zł brutto, część wyposażenia została zakupiona wraz z samochodem a część zostanie przeniesiona z dotychczas używanego Kamaza oraz Peugota.

NowościCzytanie sztuki "Podopieczni" w Rożnowie
W imieniu aktorów zapraszamy wszystkich chętnych na czytanie sztuki "Podopieczni". Odbędzie się ono 27 listopada o godz. 17. w Szkole Podstawowej w Rożnowie. Wstęp bezpłatny!
Plan spotkania:
- teatralne czytanie PODOPIECZNYCH (sztuka o uchodźcach) przez Martynę Peszko i Krzysztofa Ogłozę w reżyserii Katarzyny Szyngiery,
- po czytaniu rozmowa z Krystyną Duniec.
W załączeniu przesyłam dodatkowe informacje. Bardzo proszę o ich rozpropagowanie. Pani Peszko liczy na obecność dorosłych.
NowościRuszył remont WDK w Rożnowie
Od kilku dni Wiejski Dom Kultury w Rożnowie przestał pełnić swoją normalną funkcję - zawładnęła nim ekipa z Zakładu Remontowo-Budowlanego z Podegrodzia, która zmodernizuje i rozbuduje go. Za kwotę ponad 1,47 mln zł budynek z którego korzysta także Szkoła Muzyczna zmieni się nie do poznania. Dobudowana zostanie klatka schodowa, nieużytkowe poddasze zostanie zaadaptowane na sale lekcyjno-warsztatowe i studio nagrań, a istniejące pomieszczenia na parterze przejdą gruntowną modernizację. Zmieni się również wygląd budynku z zewnątrz dzięki nowej elewacji, dachowi i zagospodarowaniu terenu wokół.
Zajęcia prowadzone do tej pory w budynku zostały przeniesione - Biblioteka, zajęcia zespołu regionalnego, Szkoła Muzyczna - wkrótce poinformujemy o zakończonych przeprowadzkach i zmianach godzin pracy.
NowościŚwięto Niepodległości 2017 w Przydonicy
W niedzielę 12 listopada 2017 w Przydonicy odbyły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła Msza Św. w intencji Ojczyzny odprawiona w kościele w Przydonicy, skąd wszyscy udali się do pobliskiej remizy OSP na koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej w Rożnowie. Całość zakończyło przekazanie druhom z Przydonicy sprzętu strażackiego zakupionego w ramach konkursu „Bezpieczna Małopolska”.

Ochotnicza Straż Pożarna z Przydonicy "wzbogaciła się" o kolejne 2 komplety specjalilstycznej odzieży ochronnej oraz pilarkę ratowniczą.

Zakup został sfinansowany w 50% z dotacji z budżetu Województwa Małopolskiego, a pozostałą część pokryła jednostka OSP Przydonica i Gmina Gródek nad Dunajcem

Galeria zdjęć z imprezy
NowościJubileusz Pana Stanisława Wolaka
Na jednym z profili społecznościowych przeczytaliśmy takie oto zaproszenie.
Drodzy znajomi,przyjaciele i miłośnicy muzyki organowej i chóralnej mojego taty Stanisława.Serdecznie zapraszam na msze św Kościele Kolejowym w najbliższą niedziele 12 listopada o godz.12.30.Tata będzie obchodzić podwójny piękny jubileusz-60 lecia pracy twórczej i artystycznej oraz 80 rocznicę urodzin (to niemożliwe patrząc na świetną formę zarówno fizyczną i muzyczną taty!!!:)

Dla przypomnienia- Pan Stanisław Wolak, Sądeczanin, pochodzi z Tropia. Jest jednym w wielu sławnych organistów, mających swoje korzenie w tej miejscowości. Jest jedną z kilku osób wyróżnionych przez Radę Gminy w Gródku nad Dunajcem tytułem : „Honorowego Obywatela Gminy Gródek nad Dunajcem” i „Zasłużony dla Gminy Gródek nad Dunajcem”.

„Prawdziwy artysta nie posiada dumy. Widzi on, że sztuka nie ma granic, czuje, jak bardzo daleki jest od swego celu, i podczas gdy inni podziwiają go, on sam boleje nad tym, że nie dotarł jeszcze do tego punktu, który ukazuje mu się w oddali, jak światło słońca. ” –( Ludwig van Beethoven) - Stanisław Wolak – organista i dyrygent, mistrz, posiadający znaczący i uznany dorobek a przy tym niezwykle skromny-nie posiada dumy.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i dużo zdrowia.
NowościKolejny sukces Łukasza Pławeckiego
Nowosądeczanin, pochodzący z Roztoki Brzeziny zawodnik Klubu Halny Nowy Sącz Łukasz Płąwecki zdobył kolejny laur. Łukasz Pławecki walczył podczas finału o tytuł najlepszego zawodnika organizacji Celtic Gladiator. Po pięciu rundach jednogłośnie pokonał na punkty Słowaka Tomasa Drabika. To kolejny już triumf na koncie zawodnika, który jest aktualnie mistrzem świata w kickboxingu. - Walczyłem mądrze pod względem taktycznym. Można powiedzieć inteligentnie. Nie było tam sensu iść w wymianę, walczyć na chaos. Przeciwnik był trudny, odporny na ciosy i przyjął wiele uderzeń. Dobrze czułem się w tej walce, odpowiednio pilnowałem dystansu, regulowałem sobie tempo, szedłem do przodu i stopniowo realizowałem założenia taktyczne. Po poprzedniej gali był pewien dyskomfort, mocne poobijanie, więc w przygotowaniach musiałem zrezygnować właściwie z kopania. Tym razem wszystko poszło, jak trzeba - powiedział nam Łukasz Pławecki.

To nie był pierwszy raz, kiedy obaj wojownicy mierzyli się ze sobą. - Trzy lata temu po raz pierwszy spotkałem się z tym rywalem. Zaproszono mnie wtedy na pokazową walkę, do zaprezentowania na Słowacji. Na miejscu okazało się, że to prawdziwy pojedynek, dodatkowo wbrew wcześniejszym zapowiedziom był zakończony oficjalnym werdyktem. Wygrał mój rywal, sędziowali mu koledzy z klubu, ale przecież to nie jego wina. Wyszło, jak wyszło - dodał sądecki wojownik.
Łukasz - gratulacje... i życzenia dalszych sukcesów.
NowościTaniec towarzyski - zapraszamy!!!

Masz wolny wieczór w piątek? Zapraszamy na zajęcia:
Taniec towarzyski dla dorosłych.
Zajęcia od najbliższego piątku (10 listopada) w godzinach od 19 oo do 20 3o.
Szczegóły: 18 440 15 27 lub 666 250 305
NowościJelnianki Mistrzyniami Powiatu !!!
W dniu 30.10.2017 na hali w Brzeznej został rozegrany finał Powiatowy w Halowej Piłki Nożnej dziewcząt. W zawodach tych bezkonkurencyjne okazały się gimnazjalistki z Jelnej, które odniosły komplet zwycięstw i będą reprezentować powiat Nowosądecki podczas zawodów Rejonowych.
Gratulujemy !!!
Galeria zdjęć i sprawozdanie z zawodów
NowościWizyta studyjna w Hospicjum im. Chrystusa Króla w Stróżach
/>Uczniowie szkoły w Przydonicy w ramach zajęć z wolontariatu wybrali się tym razem do Stróż.
Dzięki uprzejmości kierownictwa Hospicjum im. Chrystusa Króla, a także pomocy ze strony naszego Proboszcza ks. Janusza Szczypki, wolontariusze z klas IV-VII mieli możliwość zapoznania się z działalnością jednostki, która pomaga potrzebującym, chorym ludziom. Przygotowania do wyjazdu rozpoczęły się dzień wcześniej - spakowaliśmy drobne upominki, a Karolina i Asia z kl. V wraz z rodzicami przygotowały smaczne placki.
W...izyta rozpoczęła się od serdecznego przywitania nas przez siostrę oddziałową. Mieliśmy szczęście, gdyż hospicjum odwiedził jego założyciel - senator Stanisław Kogut, który opowiedział nam o początkach tego miejsca i działalności ośrodka. Podzielił się z nami swoimi przeżyciami z dzieciństwa i przekonywał, że należy wierzyć w siebie i starać się być coraz lepszym. Podkreślał, że powinniśmy być dumni z naszego pochodzenia i z wiarą i nadzieją podchodzić do trudnych, codziennych spraw. Na zakończanie rozmowy zrobiliśmy sobie z panem senatorem pamiątkowe zdjęcie i obiecaliśmy, że będziemy odwiedzać hospicjum tak często, jak zdołamy.
Fotki z wyjazdu
NowościŚladami Zawiszy po raz dwudziesty drugi.
/>W miniony czwartek (19.10) uczniowie z trzech szkół naszej gminy ( Przydonica, Podole - Górowa oraz Roztoka Brzeziny) uczestniczyli w XXII edycji Jesiennego Rajdu Szlakami Zawiszy. Blisko 150 - osobowa grupa pomaszerowała z Posadowej do Rożnowa, zdobywając po drodze szczyt Majdanu. Dzięki pięknej pogodzie uczestnicy wycieczki mogli podziwiać Polską Złotą Jesień spacerując po Pogórzu Rożnowskim- Bartkowej Posadowej- Majdanie z metą w Rożnowie, gdzie czekały na nich gorące kiełbaski, a także konkursy. Wszyscy wrócili zmęczeni ale zadowoleni :) XXII Rajd Szlakami Zawiszy przeszedł do historii... Jednak czas szybko płynie i już za rok ponownie spotkamy się na trasie.
Galeria zdjęć
NowościJubilesz małżeństw 2017
W dniu dzisiejszym z małżeństwami, które ukończyły 50 lat wspólnego życia spotkały się władze powiatu i gminy, nie zabrakło księży proboszczów. Jak co roku uroczystość rozpoczęła się Mszą Św koncelebrowaną przez Księży Proboszczów z Przydonicy i Rożnowa. Ks. Szczypka przypomniał Jubilatom wydarzenia sprzed 50 lat, kiedy to składali słowa przysięgi małżeńskiej. Później nastąpiło wręczenie medali na długoletnie pożycie małżeńskie nadanych przez Prezydenta RP oraz okolicznościowych adresów skierowanych do Jubilatów przez Biskupa Tarnowskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu Nowosądeckiego oraz Wójta Gminy i Przewodniczącego Rady Gminy. Uroczystość zakończyło odśpiewanie "Sto lat" w tak muzyki granej przez Kapelę "Rożnowioki".
Galeria zdjęć
Kamera on-line
Kamera on-line
Gmina Gródek nad Dunajcem

Kamianna Wyciągi

OSP Gródek nad Dunacjem

Drukarnia - Nova Sandec

Wrota Małopolski

Parafia Tropie

Na Śliwkowym Szlaku

Bzany

Konstantynów Łódzki

Mielno

Miody z Gródka

W kraj

Oficjalna strona Janiny Molek www.piekny-jas.pl

Sądeczanin

obec Zupcany

Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoła Muzyczna w Rożnowie

Alarm Gródek

Hervartov

Radio RDN

Lendak

Solonka

Mimy w ruchu

Na Jamnej

Przystań Koszarka

Statystyki reklamowe
Prawa do materiałów zamieszczonych na stronie zastrzeżone. GOK®             Copyright © 2008