25.10.2014
GOK

Galerie zdjęć
Facebooku
Jesteś 4,257,106 osobą
na tej stronie
Gości online: 1
NowościZMIANA NA STANOWISKU PREZESA SPÓŁKI "DUNAJEC"
W dniu dzisiejszym Rada Nadzorcza na wniosek Wójta Gminy Józefa Tobiasza podjęła uchwałę o odwołaniu Andrzeja Salamona z funkcji Prezesa Zarządu Spółki "Dunajec".

Na jego miejsce został powołany Edward Witek sprawujący dotychczas funkcję kierownika Jednostki Realizującej Projekt.

Jest to początek zmian organizacyjnych gminnej spółki komunalnej mających na celu poprawę jej funkcjonowania w związku z dobiegającą końca fazą realizacji projektu wodno-kanalizacyjnego.
NowościWybory samorządowe juz za miesiąc..

16 listopada odbędą się wybory samorządowe, będziemy wybierać wójtów, burmistrzów, radnych rad gminy, radnych do powiatu i sejmiku.
Czterech kandydatów na fotel Wójta Gminy Gródek nad Dunajcem, 61 osób chcę zostać radnymi naszej Rady Gminy. (18.10.2014)

Mimo, że to jeszcze ponad miesiąc czasu, nasza gmina ( nie tylko ona) robi się bardziej kolorowa - nie tylko za sprawą pięknej złotej jesieni - ale i pojawiających się plakatów wyborczych. Z wiadomości uzyskanych od Gminnej Komisji Wyborczej wynika, że o urząd wójta będzie ubiegać się kilka osób a o fotele radnych ponad sześćdziesiąt osób. Do tego kandydaci do powiatu i województwa. Dużo osób - a by wybrać solidnie trzeba by poznać ich plany czy osiągnięcia. Już w najbliższym czasie na łamach naszej strony internetowej zaczniemy ich prezentację, a na początku listopada planujemy wydanie naszej gazety lokalnej z dodatkiem "wybory". Zapraszamy więc zarejestrowanych Kandydatów do prezentacji.

Wyborczy Gródek na stronach PKW
Poniżej w rozwinięciu wiadomości kalendarz wyborczy oraz lista kandydatów na radnych i na wójta- ze strony PKW.
Nowości"Śliwkowe inspiracje" w centrum Gródka n.D
Czy mówi Państwu coś nazwa "Piórkówka Japońska"? A może "Płomyk Szydlasty", "Trzmielina Compactus" lub "Świdośliwa Lamarcka"? To oczywiście rośliny sadzone pod czujnym okiem Karoliny Rolki oraz Pani Marii Duch - zawodowego ogrodnika na placu wielofunkcyjnym w Gródku nad Dunajcem.

Nasadzenia roślin to jeden z ostatnich etapów inwestycji realizowanej w ramach projektu "Inspiracje na Śliwkowym Szlaku". Plac został wyłożony kostką brukową, są ławki parkowe, stojaki na rowery oraz stylowa altana. Cały plac został oświetlony lampami solarnymi.

Finał prac nastąpi już za kilka dni, ale niestety na pełny efekt przynajmniej tej "roślinnej" części inwestycji poczekamy do wiosny... aż wszystko się zazieleni...
Galeria zdjęć
Nowości100 tys. zł z rezerwy celowej Budżetu Państwa na odbudowę drogi gminnej Roztoka-Majdan!

Uszkodzona w maju br. przez ulewne deszcze droga gminna Roztoka-Majdan zostanie odbudowana. Wezbrany potok podmył korpus drogi na odcinku kilkudziesięciu metrów. Część jezdni „zawisła” nad potokiem grożąc w każdej chwili zawalaniem. Na szczęście w najbliższych tygodniach droga zostanie odbudowana – Wójt Józef Tobiasz odebrał właśnie promesę gwarantującą kwotę 100 tys. zł na ten cel. Prace rozpoczną na przełomie października i listopada.

Środki na odbudowę drogi Roztoka – Majdan udało się pozyskać władzom gminy ze Budżetu Państwa ze specjalnej rezerwy celowej na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Stosowną promesę na kwotę 100 tys. zł Wójt Józef Tobiasz otrzymał 6 października. Teraz te środki należy tylko „wprowadzić” do budżetu gminy i rozpocząć prace, które powinny się zakończyć do połowy listopada…
NowościWkrótce kolejny remont drogi - tym razem w Przydonicy
Wspólne starania Starosty Nowosądeckiego oraz Wójta Gminy Gródek nad Dunajcem o odbudowę drogi Łęka-Podole Górowa na uszkodzonych przez tegoroczną powódź odcinkach zakończyły się sukcesem. Otrzymane przez Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu środki z Budżetu Państwa wystarczą na odbudowę i zabezpieczenie 6 uszkodzonych odcinków oraz przepustu. Finał prac ma nastąpić już 12 grudnia br.!

Powiatowy Zarząd Dróg ogłosił już postępowanie przetargowe. które ma wyłonić wykonawcę robót. Podmyte przez potok odcinki drogi powiatowej zostaną odbudowane - od strony potoku pojawią się umocnienia siatkowo-kamienne, gabiony oraz narzut kamienny, a uszkodzona nawierzchnia zostanie wymieniona na nową. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie to już pod koniec października poznamy wykonawcę robót. Oczywiście roboty drogowe to tradycyjnie utrudnienia dla kierowców, ale jest nadzieja, że zanim rozpoczną się prace na drodze powiatowej w Przydonicy, przywrócony zostanie ruch na drodze wojewódzkiej w Lipiu. Niemniej jednak kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Ale wyjścia nie ma... najważniejsze aby odbudować drogę przed okresem zimowym.


NowościPogoda sprzyja drogowcom
Od 13 września na osuwisku w Lipu, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 975 trwają intensywne prace związane ze stabilizacją tegoż osuwiska. Pogoda sprzyja pracom - po miesiącu widoczne są już duże postępy, a do planowanego zakończenia prac pozostało jeszcze ponad dwa tygodnie. Prowadzone prace skomplikowały życie kierowcom i mieszkańcom gminy korzystających z dojazdu w kierunku Nowego Sącza. Objazd wyznaczono drogą przez Przydonicę, z ostrymi zakrętami i równie ostrymi podjazdami. Droga ta w najbliższym czasie także będzie remontowana - o czym zapewnia Powiatowy Zarząd Dróg.
Cześć kierowców korzysta z z dróg gminnych - jeszcze bardziej stromych i węższych niż ta przez Przydonicę. Komunikacja publiczna realizowana przez Firmę "Marpol" jeździ z Nowego Sącza do Lipia przez Przydonicę. Autobusy Firmy "Rafatex" dowożą pasażerów do Lipia, gdzie zamknięty odcinek drogi pasażerowie pokonują pieszo wyznaczonym "obejściem" i przesiadają się do kolejnego autobusu tej Firmy.
Planowane zakończenie prac - 30 października 2014.

Galeria zdjęć- 14 października na remontowanym odcinku drogi
NowościNauczycielem być.....

Życzenia składają :
Józef Tobiasz - Wójt Gminy
Mirosław Małek - Przewodniczący Rady Gminy
oraz Dyrekcja i pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Gródku nad Dunajcem.
NowościRuszył remont drogi w Lipiu- będą objazdy
Ruszył remont drogi wojewódzkiej nr 975 w m. Lipie. Niestety szeroki zakres prac związany ze stabilizacją osuwiska powoduje, że Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie jest zmuszony całkowicie zamknąć remontowany odcinek drogi. Już 12 września (w piątek) pojawi się oznakowanie drogi, a od soboty 13 września odcinek drogi objęty remontem zostanie całkowicie zamknięty.

Wg informacji otrzymanych od Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie oraz od Wykonawcy robót droga na remontowanym odcinku w Lipiu zostanie zamknięta od 13 września do 30 października br.
Nowościślubuję Ci .....
W dniu dzisiejszym odbyło się doroczne spotkanie par małżeńskim z 50 letnim stażem. Na spotkanie zorganizowane przez Wójta Gminy zaproszonych zostało 19 par, które w tym roku spełniły ten warunek. Coś dla ducha, ucha i brzucha.... jak określił to Ks. Proboszcz z Przydonicy - Mszą Święta za Dostojnych Jubilatów, odznaczenia państwowe oraz okolicznościowe adresy i kwiaty otrzymały wszystkie przybyłe pary. Kapela "Rożnowioków" zagrała dla Jubilatów a zakończeniem imprezy był uroczysty obiad.
Pary Jubilatów:
1. Stanisława i Mieczysław Bomba , 2. Józefa i Jan Bugajscy , 3. Zofia i Franciszek Cabała, 4. Genowefa i Tadeusz Cepiga, 5. Elżbieta i Bronisław Chruściel, 6. Barbara i Tadeusz Filip, 7. Genowefa i Józef Foryś, 8. Zofia i Fryderyk Grońscy, 9. Franciszka i Stanisław Magiera , 10. Maria i Jan Mlyczyńscy , 11. Teresa i Stanisław Nowobilscy, 12. Janina i Józef Olszewscy, 13. Zofia i Bogusław Saratowicz, 14. Krystyna i Bogusław Sikorscy, 15. Joanna i Aleksander Sromek, 16. Bogumiła i Antoni Turek, 17. Maria i Michał Urban, 18. Genowefa i Eugeniusz Zając, 19. Wanda i Marian Zyzak

Galeria zdjęć z jubileuszu
Kamera on-line
Kamera on-line
Gmina Gródek nad Dunajcem

Kamianna Wyciągi

OSP Gródek nad Dunacjem

Drukarnia - Nova Sandec

ZPORR

Wrota Małopolski

Parafia Tropie

Na Śliwkowym Szlaku

Bzany

Konstantynów Łódzki

Mielno

MOK - Konstantynów

Sądeckie miody

W kraj

Oficjalna strona Janiny Molek www.piekny-jas.pl

Sądeczanin

Genetyka odsłania tajemnice

Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoła Muzyczna w Rożnowie

Alarm Gródek

Hervartov

Radio RDN

Lendak

Solonka

Festiwal Biegowy

Forum Ekonomiczne

Ciastkarnia Eklerek

Statystyki reklamowe
Prawa do materiałów zamieszczonych na stronie zastrzeżone. GOK®             Copyright © 2008 Kamilz911 - Tworzenie stron WWW