24.03.2017
GOK

Galerie zdjęć
Facebooku
Jesteś 5,293,551 osobą
na tej stronie
Gości online: 2
NowościHALOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY GMINY GRÓDEK n/D


"ROŻNÓW TEAM" po raz kolejny zdobywcą Pucharu Przewodniczącego Rady Gminy w Halowym Turnieju Piłki Siatkowej 2017.

Na podium ponadto: Bart-Gród - miejsce drugie, Oldboje - na trzecim i Rożnów tuż za podium - miejsce czwarte.
Puchar, statuetki i medale wręczył osobiście Przewodniczący Rady Gminy, który również ufundował napoje chłodzące dla wszystkich uczestników rozgrywek finałowych.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i wspaniałą postawę fair-play oraz tym, którzy pomagali w organizacji turnieju.
Do zobaczenia w kolejnej edycji turnieju.
Zdjęcia z finału turnieju
Kilka zdjęć z rozgrywek grupowych
Szczegółowe wyniki (tabele grup) w rozwinięciu wiadomości.
Nowości"Srebrne gryfy" dla Małych Rożnowioków!!!
W dniu 12.02.2017 w Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy odbył się IX Podkarpacki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych "ZŁOTY GRYF".
Z naszej gminy udział brały "Małe Rożnowioki", startując w dwóch kategoriach wiekowych 7-12 oraz 13-18. Obydwóm grupom udało się wywalczyć "Srebrne Gryfy".
Serdecznie gratulujemy!
Kilka zdjęć z przeglądu
Nowości Będą światła - nie będzie kłótni!
Starosta nowosądecki ma dla nas dobrą wiadomość.
Podjąłem dzisiaj decyzję o budowie sygnalizacji świetlnej na moście w Witowicach Dolnych. Przeprawa jest wąska i długa, co sprawia, że kierowcy wjeżdżający na most równocześnie z dwóch stron – nie widzą się i nie mogą się wyminąć. Jeden z nich musi więc wycofać swój samochód, a w takich przypadkach często dochodzi do sporów. Podobna sygnalizacja powstanie przy moście w Rożnowie. To również bardzo niebezpieczne miejsce szczególnie w okresie letnim, kiedy wielu mieszkańców i turystów chce się dostać nad jezioro i do Tropia. Często przejeżdżam przez oba mosty – teraz mamy pieniądze, aby usprawnić ruch w tamtym terenie i sprawić, aby było bezpieczniej.
Ale to nie wszystko. Zleciłem także dyrektorowi Powiatowego Zarządu Dróg zrobienie chodnika od mostu w Witowicach Dolnych do skrętu w kierunku kładki na rzece Dunajec w stronę Tropia. W tegorocznych planach mamy także budowę chodnika w Michalczowej, przebudowę skrzyżowania oraz budowę chodnika we Wronowicach przy udziale wójta gminy Łososina Dolna.
NowościDawid Trojanowski Mistrzem Powiatu.
W Zespole Szkół w Gródku n/Dunajcem 7 marca br. rozegrano Mistrzostwa Powiatu - turniej tenisa indywidualnego stołowego dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Wśród chłopców najlepszym zawodnikiem był Dawid Trojanowski- SP Sienna. Bardzo dobrze również wypadła Marta Wolak - SP Lipie - zajmując piąte miejsce wywalczyła awans do etapu międzypowiatowego. W kategorii chłopców naszą gminę reprezentował jeszcze Mateusz Kuś - SP Gródek nad Dunajcem kończąc ostatecznie rozgrywki na miejscu 9-12.
Gratulujemy naszym młodym pingpongistom i ich opiekunom a Dawidowi i Marcie życzymy powodzenia w dalszym etapie rozgrywek.
Pełne sprawozdanie z turnieju oraz galeria zdjęć na stronie www.mospn.pl
NowościORLICZKI MISTRZEM MAŁOPOLSKI
ZNAKOMITA PASSA PIŁKAREK UKS 3 STASZKÓWKA JELNA.
Dobiegają do końca rozgrywki o Halowe Mistrzostwo Małopolski w piłce nożnej kobiet, które trwały od grudnia poprzedniego roku. Znakomicie w tych turniejach prezentowały się piłkarki popularnej „Trójeczki”, które aż w pięciu kategoriach wiekowych awansowały do najlepszej piątki w województwie.
Największy sukces odniosły ORLICZKI zdobywając złoty medal i oczywiście tytuł Mistrza Małopolski. Gratulujemy wszystkim piłkarkom „Trójeczki” sukcesów i trzymamy jeszcze kciuki za Żaczki, które o medale powalczą za tydzień w Skawinie.
Kilka zdjęć z rozgrywek.
Czytaj pełną relację z mistrzostw.
NowościTURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ 2017 O PUCHAR WÓJTA GMINY GRÓDEK NAD DUNAJCEM

GÓROWA zdobywcą Puchar Wójta Gminy Gródek nad Dunajcem w halowym Turnieju Piłki Nożnej 2017. - Królem Strzelców Turnieju - Tomasz Wolak - Górowa.
Ponad sześć godzin trwały rozgrywki naszego turnieju. Z grupy A po bardzo wyrównanej walce awans do półfinałów wywalczyły drużyny Gródek i Górowa natomiast w grupie B najlepsze okazały się zespoły Koszarka i Lipie.
W pierwszym meczu półfinałowym Gródek pokonał Lipie 1:0 w drugim Górowa wysoko zwyciężyła z zespołem Koszarka 10:2 (5:1). W meczu o trzecie miejsce Lipie pokonało Koszarkę 8:0 (2:0) natomiast w finale Gródek uległ drużynie Górowa 0:5 (0:2).
Puchar, statuetki i medale wręczył osobiście Wójt Gminy Gródek nad Dunajcem Józef Tobiasz, który ufundował również zimne napoje dla zawodników.
Gratulujemy zwycięskiej drużynie jak również wszystkim uczestnikom turnieju wspaniałej postawy. Każdy zespół grał z wielkim zaangażowaniem ale jak to w turnieju bywa jedni wygrywają drudzy przegrywają ale mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w organizacji turnieju i oczywiście Dyrekcji Zespołu Szkół w Gródku nad Dunajcem za udostępnienie hali sportowej.
Do zobaczenie w kolejnej edycji turnieju. Galeria zdjęć z turnieju
W rozwinięciu wyniki rozgrywek grupowych.
NowościNajpopulaniejszy Sportowiec Sądecczyzny - GRZEGORZ BASTA
Ma zaledwie 17 lat i świat dopiero stoi przed nim otworem, a już może cieszyć się z tak dużego sukcesu! Pięściarz Grzegorz Basta z Gródka nad Dunajcem, wygrał plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2016 roku.
Grzegorz Basta na co dzień reprezentuje barwy klubu Tiger Tarnów, jednak mieszka w Gródku nad Dunajcem. Do największych sukcesów młodego pięściarza należy zaliczyć srebrny medal mistrzostw Polski juniorów. - Bardzo się cieszę i dziękuję za wszystkie głosy. Jest to dla mnie dodatkowa motywacja do pracy - powiedział tuż po odebraniu nagrody Grzegorz Basta. Pięściarz od tego roku będzie już startował w kategorii seniorskiej w wadze +91 kg. - Chcę w tym roku mocno popracować, by w 2018 roku wystąpić na mistrzostwach Polski seniorów, mistrzostwach Europy i mistrzostwach świata - wyznaje młody pięściarz.
Grzegorz Basta nie ukrywa, że jego największym, sportowym marzeniem jest udział w Igrzyskach Olimpijskich. - Nie mam zamiaru się ociągać, chcę ostro trenować, by zrealizować to marzenie. Wierzę w to, że się uda.
fot. Marek Jaśkiewicz, źródło: www. miastons.pl
NowościFerie zimowe się skończyły
W okresie ferii zimowych 2017 Gminny Ośrodek Kultury - jego poszczególne Wiejskie Domy Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna prowadziły szereg zajęć adresowanych do wypoczywających uczniów naszych szkół oraz ich rodziców. W części zajęć wzięli udział także turyści wypoczywający w naszej gminie. Największym zainteresowaniem cieszyły się wyjazdy na narty - przez 5 dni prawie 70-cio osobowa grupa wyjeżdżała na Stację Narciarską w Lubince. 18 młodych osób ukończyło także podstawowe szkolenie narciarskie. Grupy młodzieży były na kuligu w Regetowie, wycieczce w Beskid Niski by poznawać kulturę łemkowską, gimbus dwukrotnie zawoził chętnych na basen. Dzięki firmie Marpol - która bezpłatnie udostępniła swój autokar - uczęszczający na zajęcia w WDK Jelna byli w kinie. W poszczególnych WDK odbywało się dużo różnorodnych zajęć zgodnie z opublikowanych przed feriami harmonogramem. Kursy tańca, zajęcia sportowe, muzyczne, zajęcia ceramiczne - cieszyły się sporym zainteresowaniem. Niestety - ferie się skończyły.
Wyjazdy na narty - zdjęcia
Wycieczka - kultura łemkowska - zdjęcia
Zajęcia z ceramiki -zdjęcia
Kulig w Regietowie
Nowości105 lat Pani Marii Woźniak z Tropia !!!!!
Pani Maria Woźniak z Tropia 8 lutego 2017 roku skończyła 105 lat i jest najstarszą mieszkanką Naszej Gminy. Z tej Okazji Jubilatkę odwiedził Wójt Gminy Pan Józef Tobiasz wraz z Kierownikiem GOPS Krystyną Pajor i Zastępcą Kierownika USC Małgorzatą Bastą. Przedstawiciele Gminy wręczyli kosz kwiatów i drobne upominki, złożyli życzenia urodzinowe; zdrowia, radości i wszelkiej pomyślności na kolejne lata.
Pani Maria z humorem i właściwą dla siebie pogodą ducha znosi trudy codzienności, nie narzeka, nie bierze żadnych tabletek, czas uprzyjemnia sobie słuchaniem radia i śpiewaniem. Szacowna Jubilatka zawsze czeka na gości, darząc ich uśmiechem i troską. Zaś mottem codzienności Pani Marii jest modlitwa. Przy urodzinowym torcie Pani Maria raczyła swoich gości opowieściami ze swojego długiego, trudnego ale i pięknego życia. Interesuje się też polityką zarówno tą naszą lokalną jak i krajową. Po badaniach kontrolnych Pani doktor powiedziała, iż takich wyników jak ma pani Maria, mogłaby jej pozazdrościć nie jedna 30 latka. W codziennym życiu pomaga jej wnuczka wraz z mężem mieszkająca obok.

Wszyscy życzymy Szanownej Jubilatce długich lat życia!

Link do galerii zdjęć
NowościDzień Seniora w Gródku nad Dunajcem
W niedzielne popołudnie spotkali się seniorzy z Gródka nad Dunajcem. Impreza rozpoczęła się od uroczystej Mszy Św. w kościele parafialnym. Później w "Koszarka Venue & SPA" uczestnicy spotkania mogli spokojnie usiąść, zjeść obiad oraz zabawić się przy muzyce zespołu "Kontrast". Wystąpił dla nich także Zespół Regionalny "Rożnowska Dolina" przedstawiając program "Krakowioki przyśli". Imprezę przygotowali Sołtys, Rada Sołecka i Radny z Gródka n.D. Sponsorami imprezy byli : ZET Transport - Załubski Jan, GND Sp.zoo, Bank Spółdzielczy Nowy Sącz, Andrzej Wiśniewski, Adam Dumana, Wiesław Matusik, Cartias Parafialny - Gródek oraz "Koszarka Venue & SPA".
Galeria zdjęć
NowościKoncert Walentynkowy.

W niedzielę, 12 lutego w hali sportowej Zespołu Szkół w Jelnej odbył się Koncert Walentynkowy zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Szkołę Muzyczną I stopnia w Rożnowie. Zgromadzona publiczność usłyszała solistów Szkoły Muzycznej , którym towarzyszył zespół muzyczny pod dyrekcją Adama Jarzmika.

Galeria zdjęć z koncertu
Kamera on-line
Kamera on-line
Gmina Gródek nad Dunajcem

Kamianna Wyciągi

OSP Gródek nad Dunacjem

Drukarnia - Nova Sandec

Wrota Małopolski

Parafia Tropie

Na Śliwkowym Szlaku

Bzany

Konstantynów Łódzki

Mielno

Miody z Gródka

W kraj

Oficjalna strona Janiny Molek www.piekny-jas.pl

Sądeczanin

obec Zupcany

Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoła Muzyczna w Rożnowie

Alarm Gródek

Hervartov

Radio RDN

Lendak

Solonka

Mimy w ruchu

Na Jamnej

Przystań Koszarka

Statystyki reklamowe
Prawa do materiałów zamieszczonych na stronie zastrzeżone. GOK®             Copyright © 2008