13.10.2015
GOK

Galerie zdjęć
Facebooku
Jesteś 4,714,723 osobą
na tej stronie
Gości online: 3
NowościRajd Pieszy Zawiszy - reaktywacja
Zapraszamy drużyny szkolne na wycieczkę pieszą na Jamną w ramach Jesiennego Rajdu Pieszego. Termin: 22 października - czwartek. Wymarsz na trasy szlakami turystycznymi z Podola Górowej i Przydonicy ok 8.30. Trasa przez Rezerwat na Bukowcu lub szlakiem żółtym przez Ostrysz. W planie, już na Jamnej zwiedzania kaplicy męczeństwa - historia bitwy na Jamnej, konkurs wiedzy turystycznej o Pogórzu Rożnowskim, - oczywiście ognisko z kiełbaską. Powrót w tym samym dniu ok. 13.30 wyjście z Jamnej. Jeśli Dyrektorzy szkół znajdą środki - możliwy powrót najmłodszych uczestników busami. Wpisowe - 5 zł od uczestnika. Zgłoszenia do piątku- godz. 15.oo tel.18 440 1527 (GOK ).
NowościAwans do powiatu dziewcząt z Rożnowa.

W rozegranym dzisiaj turnieju międzygminnym w halowej piłce nożnej doskonale spisały się dziewczęta z Gimnazjum w Rożnowie zdobywając pierwsze miejsce wywalczyły awans do rozgrywek powiatowych Gimnazjada 2015/16.
Turniej odbył się w Gródku n/D a dziewczyny w rywalizacji pokonały zespoły z Mogilna i Stróż.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w rozgrywkach powiatowych, które odbędą się już w najbliższy czwartek 15 października w Brzeznej.
NowościNa Majdan i do źródeł Roztoczanki
W sobotnie przedpołudnie grupa młodych turystów z Roztoki wybrała się zdobyć najwyższy szczyt okolicy Majdan - 512 m.n.p.m oraz dotrzeć do źródeł Roztoczanki. Piękna słoneczna pogoda sprzyjała podziwianiu lasu o tej porze roku. Uczniowie ćwiczyli poruszanie się z kompasami, przy okazji zbierając grzyby. Rozpoznawali takze ślady jakie zostawiają mieszkańcy lasu. Szczyt Majdanu został zdobyty, po przerwie "śniadaniowej" pomaszerowaliśmy w stronę Dzierżanin dochodząc do źródeł Roztoczanki. Jej doliną wróciliśmy do domów.
Była to już kolejna wycieczka - poprzednio uczestniczyliśmy w Rajdzie Rowerowym pograniczem Polski i Słowacji - Leluchów - Circ.
Galeria zdjęć
NowościTURNIEJ ORLIKA DWA ZESPOŁY UKS 3 STASZKÓWKA JELNA W FINALE WOJEWÓDZKIM !!!

TURNIEJ ORLIKA – DWA ZESPOŁY UKS 3 STASZKÓWKA JELNA ZAGRAJĄ W FINALE WOJEWÓDZKIM !!!
Zarówno zespół dziewcząt starszych jak i młodszych klubu UKS 3 Staszkówka Jelna po zajęciu pierwszego miejsca w III rundzie eliminacji wojewódzkich wywalczył awans do najlepszej czwórki w Małopolsce!!!Już w najbliższy poniedziałek finały zostaną rozegrane w Krakowie.

NowościByło sobie zaćmienie Księżyca
Było sobie ostatnio zaćmienie Księżyca. Powyższe zdjęcie wykonała fotografik, przewodnik beskidzki Alicja Przybyszowska - kolejna osoba zafascynowana naszą gminą. Autorce gratulujemy wspaniałego zdjęcia - a jest ich więcej i będziemy je mogli oglądać w najbliższym czasie u nas. Udostępnienie za zgodą Autorki.Osoby znające teren nie powinny mieć problemu z identyfikacją miejsca wykonania zdjęcia.
NowościAleż widokowa ta nowa droga
Zakończyła się budowa nowego odcinka drogi gminnej w Lipiu. Dzięki otrzymanym z budżetu państwa środkom na usuwanie skutków ruchów osuwiskowych ziemi, odcinek drogi położony na osuwisku został „przeniesiony” w inne miejsce – powstał alternatywny dojazd do budynków mieszkalnych i gospodarstw o długości ponad 1,2 km. Jako alternatywny dojazd wybrano nową trasę odcinka drogi gminnej z wykorzystaniem istniejących fragmentów dróg dojazdowych. Nowy odcinek drogi gminnej łączy się z istniejącą drogą gminną o nawierzchni asfaltowej i stanowi doskonałą alternatywę dla „starej drogi” położonej na osuwisku.
Zachęcamy do spaceru tą nową drogą - ależ widoki na Jezioro Rożnowskie można obserwować.

Galeria zdjęć
NowościUmowa z Mielnem będzie kontynuowana.

W minionym tygodniu Wójt Gminy Józef Tobiasz był na rozmowach z Wójtem Gminy Mielno Panią Olgą Roszak-Pezeła dotyczącą kontynuowania umowy o współpracy obydwu Gmin. Efektem rozmów jest deklaracja z obu stron o dalszej współpracy i wymianie młodzieży w okresie przedwakacyjnym, na podobnych zasadach jak to było dotychczas.
Przy okazji pobytu Mielnie, Wójt Józef Tobiasza uczestniczył także w Gminnych Dożynkach , które odbywały się w Sarbinowie – miejscowości położonej kilka kilometrów od Mielna. W załączeniu przedstawiamy fotorelację z dożynek w Sarbinowie.


Galeria zdjęć
NowościPożegnanie lata ? W Podolu - Górowej.

Rada Rodziców oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Podolu - Górowej "Działajmy Razem" zapraszają na "Pożegnanie lata 2015". Piknik Rodzinny odbędzie się w dniu 27 września w godz. 14.oo-22.oo. oczywiście na terenie Zespołu Szkół w Podolu- Górowej.
W programie: konkursy, występy artystyczne, loteria fantowa, zabawa taneczna. Dostępna mała gastronomia. Wstęp bezpłatny.
NowościRożnowioki ćwiczą w Lendaku
Od 7 września nasz Zespół Regionalny „Rożnowska Dolina” uczestniczy w wymianie polsko-słowackiej. Nasi krajanie poznają kulturę, zwyczaje, stroje i tańce sąsiadów ze Słowacji, co trwa do 12 września. Oto jak relacjonują pobyt za granicą:
„Warunki mieszkaniowe, posiłki, krajobrazy są naprawdę fantastyczne. Członkowie lendackiego zespołu okazali się bardzo mili, przyjaźni oraz otwarci na nowe znajomości. Już po przyjeździe zdążyliśmy się przekonać, że położony wśród gór Lendak to gościnna miejscowość z wciąż żywą tradycją i kulturą. W poniedziałkowy wieczór odbyło się spotkanie integracyjne, które zbliżyło oba zespoły. Dalszy ciąg integracji to wtorkowa, całodniowa wyprawa w Tatry Wysokie.
Zdjęcia
NowościChodniki budują w Podolu, Przydonicy i Rożnowie
Ponad 400 m długości będzie miał chodnik, którego budowa rozpoczęła się pod koniec wakacji w Rożnowie przy drodze powiatowej. To kolejna inwestycja realizowana wspólnie przez władze naszej gminy i Powiatu Nowosądeckiego. Gmina przekazała niezbędne materiały budowlane, a Powiat zapewnił robociznę i niezbędny sprzęt.
Nieco wcześniej rozpoczęto prace przy budowie chodnika w Podolu Górowej ( kierunek Przydonica) i w samej Przydonicy. Droga ta otrzymała także nową nawierzchnię asfaltową i pobocza.
NowościWakacje.. czas na Dni Jeziora Rożnowskiego

Dni Jeziora Rożnowskiego za nami. Kolejne za rok.
Zapraszamy do oglądania zdjęć z tegorocznych imprez Dni Jeziora dostępnych w galerii Dni Jeziora 2015
Turniej sołectw 2015 Regaty o puchar wójta gminy Gródek n/D Koncert zespołu Formacja Dni jeziora 5 lipca Baciary i fajerwerki Konstantynowianki na scenie Regaty żeglarskie o Puchar Prezesa Tauronu Fasolowe żniwa

Kamera on-line
Kamera on-line
Gmina Gródek nad Dunajcem

Kamianna Wyciągi

OSP Gródek nad Dunacjem

Drukarnia - Nova Sandec

ZPORR

Wrota Małopolski

Parafia Tropie

Na Śliwkowym Szlaku

Bzany

Konstantynów Łódzki

Mielno

MOK - Konstantynów

Sądeckie miody

W kraj

Oficjalna strona Janiny Molek www.piekny-jas.pl

Sądeczanin

Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoła Muzyczna w Rożnowie

Alarm Gródek

Hervartov

Radio RDN

Lendak

Solonka

Mimy w ruchu

Ciastkarnia Eklerek

Na Jamnej

Przystań Koszarka

Statystyki reklamowe
Prawa do materiałów zamieszczonych na stronie zastrzeżone. GOK®             Copyright © 2008