03.09.2014
GOK

Galerie zdjęć
Facebooku
Jesteś 4,167,918 osobą
na tej stronie
Gości online: 2
NowościPomóż Emilce wygrać walkę o życie: Potrzeba 600 tys. zł
Emilia Pawłowska ma 10 lat i pochodzi z Rożnowa. Do czerwca tego roku prowadziła normalne życie, uczestnicząc w kursie żeglarskim i oddając się swojej pasji - fotografii. Te beztroskie zajęcia przerwała diagnoza postawiona na początku czerwca: nowotwór kości. Aby wygrać walkę z chorobą Emilka potrzebuje leku, który pozwoli jej normalnie funkcjonować po operacji. Ten niestety kosztuje 600 tys. złotych.
Podczas wszystkich imprez organizowanych przez GOK będzie można złożyć osobiście datek na rzecz leczenia Emilii. Zachęcamy także o wpłaty na konto.
Zbieramy kasę dla Emi - w Królowej Górnej
Kolejna impreza dla Emi w Nowym Sączu - 24 sierpnia- szczegóły na plakacie w rozwinięciu wiadomości.
NowościNa Dozynkach Wojewódzkich w Osieku
Wieniec wykonany przez mieszkańców Siennej reprezentował z powodzeniem naszą gminę na Dożynkach Wojewódzkich, które odbyły się wczoraj w Osieku. Reprezentowali naszą gminę - Wójt Gminy oraz Sołtys wsi Sienna. Asystą wieńca była grupa "Małych Rożnowioków" oraz doborowa ekipa zbierająca środki na leczenie Emilii z Rożnowa.
Wśród stoisk można było wypatrzyć produkty regionalne - w tym Fasolę "Piękny Jaś". Dzieciaki uczestnicząca z konkursach otrzymywały wśród nagród książkę ""Piękny Jaś z Doliny Dunajca" będącą bajkową interpretacją smaków Małopolski dla maluchów. Galeria zdjęć z dożynek wojewódzkich
NowościOj działo się, działo... Fasolowe Żniwa 2014.
Mieszkańcy Rożnowa wreszcie mają własną scenę widowiskową. Otwarto ją uroczyście podczas weekendowej, plenerowej imprezy „ Fasolowe Żniwa”. Scenę z powodzeniem przetestowali tancerze i wokaliści. Koszt budowy amfiteatru to ponad 450 tysięcy złotych. Inwestycja częściowo została zrealizowana z funduszy unijnych.
W sobotnie popołudnie głośno było w Rożnowie. Z udziałem wielu znakomitych gości - Wojewody Małopolskiego, Starostów, Wójta, gości z partnerskich gmin, księdza Proboszcza z Rożnowa oraz wieeeeeeeeeeeeeeeelu mieszkańców i turystów oddano obiekt do użytku. Konkurs potraw, wystawa rękodzieła, stoiska z jakże cennymi nagrodami grupy zbierającej środki na leczenie Emilki, przejazdy zaprzęgiem konnym, występy zespołów działających przy GOK, zjeżdżalnia - to tylko niektóre z atrakcji. Gwiazdą wieczoru był koncert rodziny Sikorowskich z zespołem. Pan Andrzej i jego córka Maja bawili wspaniale publiczność, byli też szczodrzy dla Emi. Degustacji potraw regionalnych towarzyszyło zbiorowe podjadanie pięknych i soczystych jabłek. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.
Nieco duża galeria zdjęć
filmik z zabawy
NowościSiatkówka - DLA EMI - zapraszamy na finał
Zakończyliśmy fazę grupową Turnieju „Dla EMI”, drużyną, które się zgłosiły dziękujemy za udział i przekazane pieniądze na leczenie Naszej Emilki.

Gratulacje i zapraszamy na FINAŁY 31-.08 godz. 15 00 na Hali Sportowej w Gródku nad Dunajcem.
Plan meczów :
Półfinały :
Bioły Łysy Baran – Kołacze
Witmani – Bart-Gród
NowościRegaty Puchar Jesieni 2014
Stowarzyszenie Jacht Klub Orion Tarnów serdecznie zaprasza na Regaty Puchar Jesieni 2014, które odbędą się w dniu 13 września br. w rejonie Patelni na Jeziorze Rożnowskim. Więcej informacji w rozwinięciu wiadomości (plakat).
NowościEksperymentalna klasa w Szkole Muzycznej w Rożnowie.
Po kilkumiesięcznych staraniach Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego wydał zgodę na otwarcie eksperymentalnej klasy śpiewu estradowego w Szkole Muzycznej I stopnia w Rożnowie. Jest to o tyle ciekawy fakt, że jak na razie, nigdzie w Polsce takie klasy na tym poziomie kształcenia muzycznego nie funkcjonuje. Autorką programu i główna nauczycielką w tej klasie jest Pani Izabela Mytnik, absolwentka katowickich wyższych uczelni muzycznych. Opiekę merytoryczną nad eksperymentem będą sprawowały Uniwersytet Śląski w Cieszynie oraz Akademia Muzyczna w Katowicach. Jest to wyjątkowa okazja dla młodych adeptów sztuki wokalnej, jako że eksperyment potrwa 4 lata i dopiero po jego ocenie będzie mógł ewentualnie na stałe zagościć w SM w Rożnowie. 28 sierpnia odbędzie się nabór do wspomnianej klasy. Sprawdzian predyspozycji muzycznych i wokalnych rozpocznie się o godzinie 16.00. Chętni mogą się zgłaszać do sekretariatu Szkoły w godzinach od 13.00 do 16.00 osobiście lub telefonicznie nr tel 18 440 30 26. I jeszcze dwie bardzo ważne informacje. Nabór dotyczy młodzieży od 16 roku życia . Na przesłuchania należy przynieść aktualne zaświadczenie lekarskie od foniatry bądź laryngologa o braku przeciwwskazań kształcenia wokalnego.

Adres SM I stopnia w Rożnowie : Wiejski Dom Kultury 33-316 Rożnów 638
NowościDożynki 2014.
Po mszy świętej w miejscowym kościele parafialnym korowód z wieńcami dożynkowymi i bukietami zielnymi przeszedł na cypel nad jeziorem, na pole namiotowe, gdzie stała estrada i kramy z różnościami.
Po oficjalnym otwarciu Dożynek odtańczono poloneza, po czym odbyła się prezentacja wieńców dożynkowych i bukietów z ziół. Między występami zespołów regionalnych odbywały się konkursy regionalne. Trzeba się było na przykład wykazać umiejętnością młócenia cepem. Starostami Dożynek byli Urszula Baziak z Siennej i Zbigniew Sadłoń z Rożnowa.W konkursie wieńców dożynkowych zwyciężyła Jelna, drugą nagrodę zdobyła Sienna, a trzecią Przydonica

Galeria zdjęć
NowościŚwięto Pojednania i Odpust Jemneński na Jamnej
Od ponad 20 lat na Jamnej - miejscowości położonej pomiędzy Tarnowem a Nowym Sączem w gminie Zakliczyn n/Dunajcem gospodarzą ojcowie dominikanie. W czasie ich pracy duszpasterskiej powstał obraz Matki Bożej Niezawodnej Nadziei, który ukoronował bł. Jan Paweł II, wybudowano kościół i rozwijał się ośrodek, do którego przyjeżdża młodzież z różnych stron Polski i nie tylko.
Tradycyjnie przy okazji święta Wniebowzięcia NMP będzie się tu odbywało Święto Pojednania i Odpust Jemneński.
Tegoroczne świętowanie rozpocznie się w czwartek – 14 sierpnia o godz. 15, Koronką do Miłosierdzia Bożego, a po niej będzie miało miejsce misterium - Radosny Pogrzeb Matki Boskiej. 15 sierpnia o godz. 10.15 na placu przy kościele pod pomnikiem upamiętniający, poległych partyzantów i mieszkańców wsi Jamna zostaną złożone kwiatu, po czym zgromadzeni wezmą udział w Mszy Świętej. W niedzielę – 17 sierpnia odbędzie się na Jamnej odpust św. Jacka
Poczytaj o Jamnej - str.30-34 naszej gazety lokalnej
NowościZ wizytą w Bżanach ( i nie tylko)
Środek wakacji - udajemy się z wizytą do Bżan- naszej partnerskiej miejscowości na Słowacji. Jako że położone są nad Jeziorem Domasa szukamy podobieństw i patrzymy co ciekawego można u nich podpatrzyć. Zostajemy mile przyjęci przez Starostę Mirosława Fecko - wypijamy z nim kawę, dostajemy gratisowe wjazdówki i jedziemy oglądać.
Duży zbiornik wodny Domaša został utworzony przez budowę zapory wodnej na rzece Ondava. Został utworzony przez spiętrzenie rzeki w pobliżu wsi Domaša. Jego budowa rozpoczęła się w 1962 roku i została zakończona w 1967 roku. Wody jeziora całkowicie zalały sześć wsi i dwie częściowo. W ich miejsce powstała rozległa powierzchnia wody o długości 14 km i szerokości 4 km. Powstało jezioro o łącznej powierzchni 1510 ha, średnia głębokość 18 i maksymalnie 32,5 metrów.
Galeria zdjęć z wycieczki
Kamera on-line
Kamera on-line
Gmina Gródek nad Dunajcem

Kamianna Wyciągi

OSP Gródek nad Dunacjem

Drukarnia - Nova Sandec

ZPORR

Wrota Małopolski

Parafia Tropie

Na Śliwkowym Szlaku

Bzany

Konstantynów Łódzki

Mielno

MOK - Konstantynów

Sądeckie miody

W kraj

Oficjalna strona Janiny Molek www.piekny-jas.pl

Sądeczanin

Genetyka odsłania tajemnice

Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoła Muzyczna w Rożnowie

Alarm Gródek

Hervartov

Radio RDN

Lendak

Solonka

Festiwal Biegowy

Forum Ekonomiczne

Ciastkarnia Eklerek

Statystyki reklamowe
Prawa do materiałów zamieszczonych na stronie zastrzeżone. GOK®             Copyright © 2008 Kamilz911 - Tworzenie stron WWW