30.07.2015
GOK

Galerie zdjęć
Facebooku
Jesteś 4,613,242 osobą
na tej stronie
Gości online: 1
NowościWakacje.. czas na Dni Jeziora Rożnowskiego

Dni Jeziora Rożnowskiego trwają nadal. Pogoda dopisuje, nie brakuje słońca i nasza gmina tętni wakacyjnym rytmem. Dla mieszkańców i gości Ośrodek Kultury przygotował wspólnie z różnymi instytucjami kilkanaście letnich imprez na które serdecznie zapraszamy.

W najbliższy weekend kolejne regaty i druga - decydująca kolejka rozgrywek turnieju sołectw. Zapraszamy!!!

Zapraszamy do oglądania zdjęć z tegorocznych imprez Dni Jeziora dostępnych w galerii Dni Jeziora 2015
Regaty o puchar wójta gminy Gródek n/D
Koncert zespołu Formacja
Dni jeziora 5 lipca
Baciary i fajerwerki
Konstantynowianki na scenie
Regaty żeglarskie o Puchar Prezesa Tauronu

Pobierz harmonogram całych Dni Jeziora
NowościZmienia się Gródek ..
Gródek nad Dunajcem - centrum administracyjne naszej atrakcyjnej gminy. Kiedyś - Kobyle Gródek - wcześniej średniowieczna strażnica szlaku kupieckiego Doliną Dunajca. Z tamtych lat pozostały ślady warowni na Grodzisku - "Małpiej Wyspie". Obecny Gródek to już całkiem inna miejscowość, zmiany widać na każdym kroku. W ciągu kilkunastu ostatnich lat to nowy Zespół Szkół - z drewnianej podstawówki nie pozostał żaden ślad. Obok stoi hala sportowa, będąca miejscem zmagań sportowych na coraz wyższym szczeblu. Wyremontowany budynek Banku Spółdzielczego, Urzędu Gminy, Remizy OSP, nowy ośrodek "Lemon Resort", oddany do użytku w ostatnich dniach ośrodek "na Wzgórzu" czy choćby linowy park rozrywki "Lemur", zagospodarowany plac obok szkoły i GOKu to tylko kilka przykładów pozytywnych zmian zachodzących w Gródku. Pozostałe miejscowości także się zmieniają. Do gminy ściągają coraz więksi inwestorzy a i sam urząd gminy skutecznie pozyskuje nowe środki na modernizację naszej małej Ojczyzny. Warto to zauważyć i docenić - starając się wskazywać nowe kierunki rozwoju.

Galeria zdjęć
MeN
NowościRegaty Puchar Ziemi Tarnowskiej

Regaty Puchar Ziemi Tarnowskiej
Zapraszamy do udziału.
NowościTurniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Gródek nad Dunajcem.
Lipie, Przydonica, Gródek, Sienna i Górowa - pięć drużyn rywalizuje o Puchar Wójta Gminy Gródek nad Dunajcem w tegoroczne edycji turnieju piłki nożnej.
Zdobywcę pucharu wyłonią rozgrywki systemem "każdy z każdym". Pierwsza kolejka rozgrywek odbyła się w niedzielę 26 lipca na boisku GKS Zawisza w Rożnowie.
Druga - decydująca - kolejka 2 sierpnia - boisko ULKS Przydonica w Bartkowej początek od godziny 16 00.
Zapraszamy!!!
Obrońcą tytułu drużyna Gródek ale czy zdobędzie puchar po raz kolejny?
Po pierwszej kolejce na czele tabeli Gródek i Lipie (po 6 pkt) natomiast w klasyfikacji "Króla Strzelców" prowadzą Jarek Groń - Gródek i Kamil Mordarski - Przydonica z ilością 3 strzelonych goli.

Szczegóły w tabeli

Zachęcamy kibiców do gorącego dopingu.
Galeria - turniej cz. 1
NowościRegaty żeglarskie o Puchar Wójta Gminy Józefa Tobiasza.

W sobotę na Jeziorze Rożnowskim odbyły się regaty żeglarskie „O Puchar Wójta Gminy”. Organizatorzy przygotowali je tak aby każdy zainteresowany mógł oglądać przebieg rywalizacji.
Zawody odbyły się przy bardzo dobrej żeglarskiej pogodzie . Było wietrznie ale nie ekstremalnie. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na kolejne zawody.

Galeria zdjęć z regat
NowościWizyta Premiera- Ewy Kopacz w Rożnowie
W ramach wizyty na Sadecczyźnie, Pani Premier Ewa Kopacz 19 lipca 2015 roku odwiedziła Rożnów w Gminie Gródek nad Dunajcem. Zatrzymała się przy dworku Stadnickich w centrum wsi. Zwiedzając ogród oraz wnętrze zabytkowego obiektu, wspominała swój pobyt w tym miejscu w ramach kolonii letnich w latach 70 XX wieku. Wraz z Panią Premier do Rożnowa zawitali Minister Skarbu Państwa Andrzej Czerwiński oraz Wojewoda Małopolski Jerzy Miller. W trakcie spotkania rozmawiano między innymi o pobliskim beluardzie, czyli unikatowej fortyfikacji obronnej, która jest jedynym tego typu obiektem w Polsce i drugim w Europie. Obecni podczas wizyty przedstawiciele miejscowej społeczności z nadzieją przyjęli zapewnienia Prezesa Rady Ministrów, iż los zabytkowego kompleksu nie jest Jej obojętny.
Opowiadała później, że np. podczas jej wizyty nad Jeziorem Rożnowskim usłyszała postulaty ludzi, by to jezioro nie było tak brudne. Zamierza więc spotkać się w tej sprawie w poniedziałek z ministrami środowiska, gospodarki, skarbu i "zastanowić się, jak to piękne jezioro ewentualnie zagospodarować i odmulić, żeby ono służyło również turystom".
NowościRożnowska Dolina wręczenie płyty.

23 lipca w czwartek zapraszamy przed scenę letnią w Gródku nad Dunajcem na koncert i wręczenie płyty CD zespołu ROŻNOWSKA DOLINA. Wystąpią również goście z Festiwalu "Święta Dzieci Gór" - MALI LIPNICZANIE oraz NASEJE - FOLKLORE DANCING DABKA / Bet Dżan, Izrael.
Serdecznie zapraszamy.

Wojaże zespołu regionalnego.

film z koncertu
NowościLendak Juliales 2015

Po raz kolejny przedstawiciele naszej Gminy uczestniczyli w święcie naszej partnerskiej miejscowości na Słowacji – Lendaku. Święto pod nazwa Juliales czyli „lipcowe” to doroczne spotkanie mieszkańców tej miejscowości i ich przyjaciół dla uczczenia ciężkiej pracy górali na roli.
Doskonale zaprezentował się Big Band „Roźnów”, który został owacyjnie przyjęty. Oprócz muzyków oficjalną delegację stanowili przedstawiciele Urzędu Gminy na czele z Panem Wójtem.
Dodatkowym miłym akcentem całej słowackiej wyprawy był fakt iż kierowcą naszego autobusu była Pani Dorotka.

Galeria zdjęć
NowościWojaże zespołu regionalnego.
Działające przy Gminnym Ośrodku Kultury zespoły regionalne "Rożnowskie Fasolki", "Małe Rożnowioki" oraz "Rożnowska Dolina" w ostatnim czasie często występowały na wielu imprezach wyjazdowych.
Małe Rożnowioki oraz Rożnowskie Fasolki brały udział w XXXIX Karpackim Festiwalu Dziecięcych.Zespołów regionalnych w Rabce-Zdroju, który odbył się w czerwcu. Rożnowska Dolina występowała w Szczyrzycu i Michalczowej z programem tańców pienińskich natomiast w Dębicy zaprezentowali się wraz z Małymi Rożnowiankami z programem tańców regionalnych.
Gratulujemy udanych występów i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Występ w Dębicy
Występ w Michalczowej
Występ w Rabce - zdjęcia ze strony MCK SOKÓŁ
Występ w Szczyrzycu

NowościŻeglarski weekend.

Dni Jeziora Rożnowskiego w sobotę 18 lipca dedykujemy w szczególności miłośnikom żeglarstwa.
W tym dniu odbędą się tradycyjne regaty o Błękitną Wstęgę Jeziora Rożnowskiego (YC PTTK "Beskid") a wieczorem gorąco zapraszamy wszystkich żeglarzy i miłośników szant przed scenę letnią przy GOK w Gródku nad Dunajcem a tam o godzinie 19 00 koncert znanego zespołu FORMACJA.
Serdecznie zapraszamy!!!

Galeria zdjęć z koncertu
NowościKolejny imprezowy weekend przed nami

IV Bieg nad Jeziorem Rożnowskim już 12 lipca 2015r. (niedziela). Organizatorzy przyjmują zapisy chętnych do wzięcia udziału w imprezie, której ranga i popularność co roku wzrasta. W tym roku będzie okazja do biegania i marszu.
Tegoroczny bieg bierze udział w cyklu biegów pn. "Biegam w Małopolsce”, nad którymi patronat sprawuje Marszałek Województwa – Marek Sowa. Sam bieg w Gródku nad Dunajcem objął patronatem również Starosta Nowosądecki – Marek Pławiak.
Kamera on-line
Kamera on-line
Gmina Gródek nad Dunajcem

Kamianna Wyciągi

OSP Gródek nad Dunacjem

Drukarnia - Nova Sandec

ZPORR

Wrota Małopolski

Parafia Tropie

Na Śliwkowym Szlaku

Bzany

Konstantynów Łódzki

Mielno

MOK - Konstantynów

Sądeckie miody

W kraj

Oficjalna strona Janiny Molek www.piekny-jas.pl

Sądeczanin

Genetyka odsłania tajemnice

Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoła Muzyczna w Rożnowie

Alarm Gródek

Hervartov

Radio RDN

Lendak

Solonka

Mimy w ruchu

Ciastkarnia Eklerek

Na Jamnej

Statystyki reklamowe
Prawa do materiałów zamieszczonych na stronie zastrzeżone. GOK®             Copyright © 2008