02.10.2014
GOK

Galerie zdjęć
Facebooku
Jesteś 4,221,452 osobą
na tej stronie
Gości online: 2
NowościPomóż Emilce wygrać walkę o życie: Potrzeba 600 tys. zł
W poniedziałek – 15 września Emilka przeszła operację.
- Operacja odbyła się zgodnie z planem. Emi jest jeszcze pod wpływem narkozy, budzi się i zasypia, ale wszystko się udało – poinformowała nas Alicja Grzegorzek.

Teraz przed Emilką etap przyjmowania chemii pooperacyjnej. Równocześnie z jej podawaniem zaleca się stosowanie leku Mepact, który ma zapobiegać przerzutom.

Emilia Pawłowska ma 10 lat i pochodzi z Rożnowa. Do czerwca tego roku prowadziła normalne życie, uczestnicząc w kursie żeglarskim i oddając się swojej pasji - fotografii. Te beztroskie zajęcia przerwała diagnoza postawiona na początku czerwca: nowotwór kości. Aby wygrać walkę z chorobą Emilka potrzebuje leku, który pozwoli jej normalnie funkcjonować po operacji. Ten niestety kosztuje 600 tys. złotych.
Podczas wszystkich imprez organizowanych przez GOK będzie można złożyć osobiście datek na rzecz leczenia Emilii. Zachęcamy także o wpłaty na konto.
Zbieramy kasę dla Emi - w Królowej Górnej
Więcej informacji, zdjęcia na stronie internetowej www.dlaemi.pl
NowościRuszył remont drogi w Lipiu- będą objazdy
Ruszył remont drogi wojewódzkiej nr 975 w m. Lipie. Niestety szeroki zakres prac związany ze stabilizacją osuwiska powoduje, że Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie jest zmuszony całkowicie zamknąć remontowany odcinek drogi. Już 12 września (w piątek) pojawi się oznakowanie drogi, a od soboty 13 września odcinek drogi objęty remontem zostanie całkowicie zamknięty.

Wg informacji otrzymanych od Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie oraz od Wykonawcy robót droga na remontowanym odcinku w Lipiu zostanie zamknięta od 13 września do 30 października br.
Nowościślubuję Ci .....
W dniu dzisiejszym odbyło się doroczne spotkanie par małżeńskim z 50 letnim stażem. Na spotkanie zorganizowane przez Wójta Gminy zaproszonych zostało 19 par, które w tym roku spełniły ten warunek. Coś dla ducha, ucha i brzucha.... jak określił to Ks. Proboszcz z Przydonicy - Mszą Święta za Dostojnych Jubilatów, odznaczenia państwowe oraz okolicznościowe adresy i kwiaty otrzymały wszystkie przybyłe pary. Kapela "Rożnowioków" zagrała dla Jubilatów a zakończeniem imprezy był uroczysty obiad.
Pary Jubilatów:
1. Stanisława i Mieczysław Bomba , 2. Józefa i Jan Bugajscy , 3. Zofia i Franciszek Cabała, 4. Genowefa i Tadeusz Cepiga, 5. Elżbieta i Bronisław Chruściel, 6. Barbara i Tadeusz Filip, 7. Genowefa i Józef Foryś, 8. Zofia i Fryderyk Grońscy, 9. Franciszka i Stanisław Magiera , 10. Maria i Jan Mlyczyńscy , 11. Teresa i Stanisław Nowobilscy, 12. Janina i Józef Olszewscy, 13. Zofia i Bogusław Saratowicz, 14. Krystyna i Bogusław Sikorscy, 15. Joanna i Aleksander Sromek, 16. Bogumiła i Antoni Turek, 17. Maria i Michał Urban, 18. Genowefa i Eugeniusz Zając, 19. Wanda i Marian Zyzak

Galeria zdjęć z jubileuszu
NowościZałóż odblaskowy element - bądź widoczny
Statystyki publikowane przez Komendę Główną Policji nie pozostawiają wątpliwości - w prawie trzecia części wypadków komunikacyjnych udział biorą piesi (dane za rok 2012). Jedna trzecia pieszych uczestniczących w wypadkach ponosi w ich wyniku śmierć. Nic więc dziwnego w tym, że politycy postanowili wziąć ich stronę. Nowe przepisy mają zwiększyć bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu, zmuszając kierowców do większej uwagi.

Kamizelki odblaskowe dla pieszych?

Aktualne przepisy ustawy nakładają na dna wszystkich obowiązek używania elementów odblaskowych podczas poruszania się nocą po drodze poza obszarem zabudowanym. Wymóg noszenia elementów odblaskowych będzie obowiązywał od roku 2014. "Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku" - mówią zmienione przepisy. Warto zauważyć, że ustawa przewiduje pewien wyjątek. Nowy przepis nie będzie miał zastosowania w strefie zamieszkania. Poruszając się w niej pieszy - z odblaskiem czy bez - może korzystać z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem.
Nowości"Śliwkowy Konkurs Kulinarny"
„Śliwkowy Konkurs Kulinarny” organizowany jest przez Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku” po raz piąty. Jego celem jest promocja obszaru Stowarzyszenia „Na Śliwkowym Szlaku” poprzez wyłonienie najciekawszych potraw z wykorzystaniem śliwek (świeżych, suszonych, mrożonych, etc.), a także zaprezentowanie szerokiemu gronu odbiorców bogactwa i różnorodności tradycji kulinarnych. Konkurs przeprowadzany jest w dwóch obszarach tematycznych:
Kategoria I: dania główne, zupy, przystawki
Kategoria II: desery, wypieki, konfitury, napoje
Konkurs adresowany jest do osób zamieszkałych na obszarze Stowarzyszenia „Na Śliwkowym Szlaku” tj. z gmin: Czchów, Gnojnik, Gródek nad Dunajcem, Iwkowa, Laskowa, Lipnica Murowana, Łososina Dolna. Do udziału w tegorocznej edycji zapraszamy mieszkańców obszaru Śliwkowego Szlaku, którzy nie brali udziału w poprzednich edycjach konkursu. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są od 27 czerwca do 15 września 2014. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się21 września 2014 roku podczas imprezy „Od ziarenka do wiejskiego rarytasu”, która corocznie odbywa się w Bacówce „Biały Jeleń w Iwkowej. Uczestnicy konkursu zaprezentują gotową potrawę do oceny przez jury konkursowe. Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.nasliwkowymszlaku.pl oraz w biurze Stowarzyszenia „Na Śliwkowym Szlaku” ( tel. 14 68 44 549).
NowościWybory samorządowe 2014.
Powoli zbliża się termin wyborów samorządowych 2014. Głosowanie w wyborach do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw, rad dzielnic m. st. Warszawy oraz w wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbywa się bez przerwy od godziny 7:00 do godziny 21:00 w dniu 16 listopada 2014 r.
Informacje dla wyborców na stronie internetowej PKW

W rozwinięciu wiadomości publikujemy kalendarz wyborczy oraz obwieszczenia Wójta Gminy Gródek nad Dunajcem, Starosty Nowosądeckiego i Wojewody Małopolskiego.
NowościNa Dozynkach Wojewódzkich w Osieku
Wieniec wykonany przez mieszkańców Siennej reprezentował z powodzeniem naszą gminę na Dożynkach Wojewódzkich, które odbyły się wczoraj w Osieku. Reprezentowali naszą gminę - Wójt Gminy oraz Sołtys wsi Sienna. Asystą wieńca była grupa "Małych Rożnowioków" oraz doborowa ekipa zbierająca środki na leczenie Emilii z Rożnowa.
Wśród stoisk można było wypatrzyć produkty regionalne - w tym Fasolę "Piękny Jaś". Dzieciaki uczestnicząca z konkursach otrzymywały wśród nagród książkę ""Piękny Jaś z Doliny Dunajca" będącą bajkową interpretacją smaków Małopolski dla maluchów. Galeria zdjęć z dożynek wojewódzkich
NowościOj działo się, działo... Fasolowe Żniwa 2014.
Mieszkańcy Rożnowa wreszcie mają własną scenę widowiskową. Otwarto ją uroczyście podczas weekendowej, plenerowej imprezy „ Fasolowe Żniwa”. Scenę z powodzeniem przetestowali tancerze i wokaliści. Koszt budowy amfiteatru to ponad 450 tysięcy złotych. Inwestycja częściowo została zrealizowana z funduszy unijnych.
W sobotnie popołudnie głośno było w Rożnowie. Z udziałem wielu znakomitych gości - Wojewody Małopolskiego, Starostów, Wójta, gości z partnerskich gmin, księdza Proboszcza z Rożnowa oraz wieeeeeeeeeeeeeeeelu mieszkańców i turystów oddano obiekt do użytku. Konkurs potraw, wystawa rękodzieła, stoiska z jakże cennymi nagrodami grupy zbierającej środki na leczenie Emilki, przejazdy zaprzęgiem konnym, występy zespołów działających przy GOK, zjeżdżalnia - to tylko niektóre z atrakcji. Gwiazdą wieczoru był koncert rodziny Sikorowskich z zespołem. Pan Andrzej i jego córka Maja bawili wspaniale publiczność, byli też szczodrzy dla Emi. Degustacji potraw regionalnych towarzyszyło zbiorowe podjadanie pięknych i soczystych jabłek. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.
Nieco duża galeria zdjęć
filmik z zabawy
NowościSiatkówka - DLA EMI - zapraszamy na finał
Zakończyliśmy fazę grupową Turnieju „Dla EMI”, drużyną, które się zgłosiły dziękujemy za udział i przekazane pieniądze na leczenie Naszej Emilki.

Gratulacje i zapraszamy na FINAŁY 31-.08 godz. 15 00 na Hali Sportowej w Gródku nad Dunajcem.
Plan meczów :
Półfinały :
Bioły Łysy Baran – Kołacze
Witmani – Bart-Gród
Kamera on-line
Kamera on-line
Gmina Gródek nad Dunajcem

Kamianna Wyciągi

OSP Gródek nad Dunacjem

Drukarnia - Nova Sandec

ZPORR

Wrota Małopolski

Parafia Tropie

Na Śliwkowym Szlaku

Bzany

Konstantynów Łódzki

Mielno

MOK - Konstantynów

Sądeckie miody

W kraj

Oficjalna strona Janiny Molek www.piekny-jas.pl

Sądeczanin

Genetyka odsłania tajemnice

Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoła Muzyczna w Rożnowie

Alarm Gródek

Hervartov

Radio RDN

Lendak

Solonka

Festiwal Biegowy

Forum Ekonomiczne

Ciastkarnia Eklerek

Statystyki reklamowe
Prawa do materiałów zamieszczonych na stronie zastrzeżone. GOK®             Copyright © 2008 Kamilz911 - Tworzenie stron WWW