29.09.2020
Nawigacja
GOK

Galerie zdjęć
Facebooku
Licznik Odwiedzin

6,677,475 unikalne wizyty

Aktualnie online

Gości online: 1

Czas na zagadkę

Dziś kolejna zagadka i kolejne stare fotografie z naszego regionu. Zapraszam do zabawy. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią o odpowiedzi proszę także na nasz adres e-mail:ckgrodek@interia.eu - chcemy lepiej poznać osoby posiadające tak duża nieraz wiedzę ( równocześnie proszę wstawić je do komentarzy).
Operacja Tomka Mordarskiego
Tomasz Mordarski myśli o powrocie na ring, lecz najpierw czeka go kosztowna operacja. Mistrz Polski oraz brązowy medalista Olimpiady Sportów Walki w Pekinie doznał urazu barku (nawykowego zwichnięcia barku) poprzez walki, co teraz uniemożliwia mu zawodowe uprawianie sportu. Cena wykonania zabiegu to ponad 8 tyś. zł. Dodatkowo dochodzi do tego kosztowna i długa rehabilitacja.
Jest jednak nadzieja, że końcem marca zawodnik i trener Halnego, zostanie zoperowany, udało się uzyskać dobry termin, ale koszt tego zabiegu znacznie przekracza zdolności finansowe Tomka.
Tomasz jak i cały Klub "HALNY" prosi o jakiekolwiek wsparcie. Im szybciej nasz zawodnik odzyska sprawność tym prędzej będzie mógł walczyć, zdobywać medale i reprezentować Nowy Sącz oraz gminę Gródek n/Dunajcem na arenie sportów walki. Osoby zainteresowane wsparciem Tomasza, prosimy o kontakt pod adresem mail halny@kibo.pl lub telefonicznie 696 066 645.
- news ze strony www.halny.kibo.pl
Poczytaj także na stronie Sadeczanin.info
Duży sukces Adriana Trojanowskiego!!!
Uczeń gimnazjum nr 3 w Jelnej Adrian Trojanowski, wywalczył awans do finału wojewódzkiego w indywidualnym turnieju tenisa stołowego. Podczas zawodów między-powiatowych rozgrywanych w Ropie Adrian zajął 4 miejsce. Przypominamy że nasz reprezentant wcześniej zajmował 1 miejsce podczas zawodów strefowych i powiatowych. Sukces ten jest tym większy, że Adrian jest dopiero uczniem klasy I, więc musi rywalizować z trzecioklasistami.
Zawody wojewódzkie zostaną rozegrane w kwietniu w Krakowie.
Powodzenia.
W.M.
Uwaga kierowcy w gminie Gródek n.D

Od kilku dni wzdłuż drogi Wojnicz - Nowy Sącz na terenie naszej gminy drogowcy ustawili nowe, lub pozmieniali istniejące znaki drogowe. Główne zmiany to przesunięcie granic obszarów zabudowanych. Jadąc patrzmy więc dokładnie co się zmieniło, nim za zakrętem będzie czekać na nas niespodzianka w postaci Policjanta z radarem. Przybyło też kolejnych ograniczeń prędkości w rejonie osuwisk. Osuwiska zostały już zdecydowanie lepiej oznakowane - i w trosce o zawieszenie samochodu - radzimy ograniczyć prędkość.
Kilka tygodni temu obserwowaliśmy pracę Policjantów z nieoznakowanego radiowozu w centrum Gródka, tuż koło szkoły. Zbyt duża prędkość, niezapięte pasy, dzieci dowożone do szkoły w nieodpowiedni sposób - Policjanci mieli co robić.
MN - inf. własne
"Co jest w Tropiu?", czyli jak się promuje powiat nowosądecki
Podczas zakończonych wczoraj (27 luty) XVII Targów Regionów Turystycznych w Łodzi swoje walory reklamował powiat nowosądecki. Promowało się też przy okazji kilkadziesiąt firm z branży turystycznej działających na terenie naszego powiatu.
Pozostała część artykułu z portalu Sadeczanin.info
Zagadka przewodnika na koniec lutego

Kolejny tydzień, kolejna zagadka dla Was, nasi drodzy Internauci. Do rozpoznania są trzy zdjęcia mające sporo już lat. Pierwsze, z pozoru jest najłatwiejsze - ale interesują mnie zmiany jakie zaszły do dziś w stosunku do czasu ze zdjęcia.
Kolejne zdjęcie przedstawia fragment jednej z miejscowości naszej gminy. Jaki obiekt i gdzie jest przedstawiony. Gdzie możemy ten widok oglądać w oryginale kolorowym? Trzecie - wiele mówi się o rozbudowie linii kolejowych. Na zdjęciu pociąg w ROŻNOWIE. Czy jest ono oryginalne? Czy jest on rzeczywistością, czy może tylko moim wymysłem?
Jak zwykle oczekujemy na odpowiedzi w komentarzach.
MN - zdjęcia z materiałów NAC oraz Internetu. ( dokładne podanie źródła zbyt szybo by naprowadziło na prawidłowe odpowiedzi)
Czy dojdzie do blokady drogi Nowy Sącz - Brzesko?
Mieszkańcy wsi Kurów (gmina Chełmiec) zapowiadają protesty. Chcą naprawy drogi wojewódzkiej. Brak jej remontu, jak twierdzą, powoduje, że są odcięci od świata. Przypomnijmy, że 8 maja 2010 roku podczas powodzi droga osunęła się w przepaść.
Mimo, że mówimy o mieszkańcach Kurowa należy pamiętać, że sprawa dotyczy głównej drogi z Gródka nad Dunajcem do Nowego Sącza. O sprawie pisano, mówiono już wiele razy. W dalszym ciągu - mimo wykonania objazdu technicznego nadal korzystamy z niego niezgodnie z przepisami. Za miesiąc czeka nas - mieszkańców gminy Gródek wyłączenie z ruchu mostu na Dunajcu w kierunku Witowic Dolnych. Tym samym w kierunku Krakowa zostanie nam przejazd przez Zakliczyn lub prom z Tropia na Wytrzyszczkę ( ok 12 samochodów osobowych na godzinę tylko w ciągu dnia). Dla wielu mieszkańców jest to wiadomość tragiczna.
Co zostanie zrobione do tego czasu by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Jak dojedzie pomoc w sytuacjach awaryjnych? Czy myśleć o tym mają tylko władze i mieszkańcy naszej gminy? Czy problem jest widoczny także wyżej? Czy ważniejsze od życie ludzi są tylko przepisy i procedury?
MN
Nasze spotkania z Janem Pawłem II

"Na to miejsce nie można tylko przyjść. Na to miejsce trzeba przypielgrzymować i na nim uklęknąć!"

To słowa wypowiedziane zostały przez arcybiskupa metropolitę krakowskiego Karol Wojtyła w towarzystwie biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza, duchowieństwa, parafian i pielgrzymów w czasie diecezjalnej uroczystość Milenium Chrztu Polski, 17 lipca 1966 r. Teraz przygotowujemy się do kanonizacji naszego wielkiego rodaka, Ojca Świętego - Jana Pawła II. Wspominamy Go, nasze z Nim spotkania. Każdy z nas ma inne własne doświadczenie w tym względzie.
Jeśli posiadasz własne zdjęcia ze spotkań z Janem Pawłem II - i chcesz podzielić się z nimi - chętnie je opublikujemy, także w planowanym na kwiecień kolejnym wydaniu gazety lokalnej. Jeśli są w postaci cyfrowej- można przesłać je na nasz adres e-mail: ckgrodek@interia.eu , jeśli są tylko papierowe - wówczas możemy je zeskanować.
Zagadka kolejna

Dziś kolejna zagadka dla Was, nasi drodzy goście. Tym razem do rozpoznania są dwa zdjęcia mające sporo już lat. Jedno na pierwszy rzut oka powinno być łatwe, ale proszę zwrócić uwagę na widoczne szczegóły. Jak zwykle oczekujemy na odpowiedzi w komentarzach.
MN - zdjęcia z materiałów NAC.
Link do strony Sądeczanin.info
Jak bezpiecznie jeździć na nartach? Pokaże ci film TOPR-owców.
Film edukacyjny "Narciarstwo", promujący bezpieczne zachowania na stokach, nakręcili ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (TOPR).
Zobacz film.
Wiadomość na stronie Sadeczanin.info
Turniej Halowej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Gródek nad Dunajcem
Rożnów zdobywcą Pucharu Przewodniczącego Rady Gminy Gródek nad Dunajcem w Halowym Turnieju Piłki Siatkowej 2011Galeria fotek - eliminacje Rożnów
Galeria fotek- eliminacje Podole
Eliminacje Rożnów II i III
FINAŁ w Gródku n.D
Kamera on-line
Kamera on-line
Ostatnie artykuły
Postępowanie o udzie...
2019 gazeta lokalna ...
Zamówienia publiczne...
Gazeta kwiecień 2019
Sportowy początek roku
Polecane strony
Gmina Gródek nad Dunajcem

OSP Gródek nad Dunacjem

Drukarnia - Nova Sandec

Parafia Tropie

Na Śliwkowym Szlaku

Bzany

Konstantynów Łódzki

Mielno

Miody z Gródka

W kraj

Oficjalna strona Janiny Molek www.piekny-jas.pl

Sądeczanin

obec Zupcany

Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoła Muzyczna w Rożnowie

Balatonboglar

Hervartov

Radio RDN

Lendak

Stołówka gminna

Mimy w ruchu

Na Jamnej

Przystań Koszarka

ROB-MET

Hotel Heron

Fundacja Horyzont 360

Solonka

Statystyki reklamowe
Prawa do materiałów zamieszczonych na stronie zastrzeżone. GOK®             Copyright © 2008