02.05.2024
Nawigacja
GOK

Galerie zdjęć
Facebooku
Licznik Odwiedzin

7,622,700 unikalne wizyty

Aktualnie online

Gości online: 1

"Małe Rożnowioki" na Międzykulturowym Festiwalu Folklorystycznym
Zespół Regionalny "Małe Rożnowioki" na VIII Międzykulturowym Festiwalu Folklorystycznym "Zagłębie i Sąsiedzi" w Dąbrowie Górniczej.
W dniu 22 kwietnia 2016 roku Zespół Regionalny "Małe Rożnowioki" zatańczył na scenie w Dąbrowie Górniczej.
Dzieci zostały bardzo ciepło przyjęte przez organizatorów VIII Międzykulturowego Festiwalu Folklorystycznego. Zwiedziły przepiękny Pałac Kultury Zagłębia. Podziwiały obrazy i rzeźby współczesnych artystów w tamtejszej galerii oraz wzięły udział w warsztatach z rękodzieła artystycznego.
Po występie konkursowym muzyka lachowska rozbrzmiała w holu Pałacu, a dzieci nadal wesoło tańczyły i śpiewały.
Na Festiwalu zespół otrzymał dyplom z wyróżnieniem za muzykę i taniec.
Zespołowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Przed nami 3 maja - zapraszamy.


Galeria - Msza Św. za Ojczyznę
Galeria - koncert w Szkole Muzycznej
Sztafetowe biegi przełajowe.
Mamy kolejne Mistrzostwo Powiatu. Tytuł mistrza w sztafetowych biegach przełajowych wywalczyły dziewczynki z SP Jelna. Bardzo blisko podium na miejscu czwartym znaleźli się chłopcy z Gimnazjum w Gródku n/D.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie!!!
Sprawozdanie oraz zdjęcia na stronie MOS. IMS Gimnazjada
Klasyfikacja gminna:
IMS dziewczęta: 1) SP Jelna; 2) SP Podole-Górowa; 3) SP Przydonica; 4) SP Gródek n/D
IMS chłopcy: 1) SP Przydonica; 2) SP Podole-Górowa
Gimnazjum dziewczęta: 1) Przydonica; 2) Podole-Górowa
Gimnazjum chłopcy: 1) Gródek n/D; 2) Przydonica
Konkurs recytatorski.
XVIII REJONOWY KONKURS RECYTATORSKI DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
ZWIĄZKU GMIN JEZIORA ROŻNOWSKIEGO

Konkurs recytatorski zorganizowany został dla uczniów szkół podstawowych z terenu Związku Gmin Jeziora Rożnowskiego tj. gmin: Gródek n/D., Chełmiec, Łososina Dolna, Czchów. Każda ze szkół mogła zgłosić maksymalnie 2 uczestników w każdej kategorii.
Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Lipiu, współorganizatorami: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Gródku n/D. Konkurs został objęty patronatem honorowym Starosty Nowosądeckiego, P. Marka Pławiaka.
Komisji przewodniczyła Pani Lidia Kowalczyk z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu, a członkami byli: Pani Małgorzata Smaga jako przedstawiciel organizatora oraz Pan Andrzej Krupczyński - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gródku nad Dunajcem.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział w konkursie oraz upominki a zwycięzcy oraz uczniowie wyróżnieni otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu oraz Szkołę Podstawową w Lipiu.
Dla wszystkich uczestników, opiekunów oraz gości, przedstawiciele Rady Rodziców zorganizowali poczęstunek ufundowany przez współorganizatora – GOK w Gródku n/D.
Konkurs został zorganizowany przez komitet organizacyjny w składzie:
Małgorzata Smaga i Zygmunt Opiło.
Pełne sprawozdanie z konkursu
965 Dambrovca venit ad Meskonem; 966 Misco cum Polonis baptizatur
965 Dambrovca venit ad Meskonem; 966 Misco cum Polonis baptizatur - w roku 965 Dąbrówka przybyła do Mieszka, a w 966 roku Mieszko ochrzcił się z Polakami.
Chronologia i datacja wydarzeń związanych z chrztem Polski jest sporna. Chociaż w oficjalnej historiografii kościelnej i państwowej przyjmuje się rok 966 za datę chrztu Mieszka, to jednak uczeni podkreślają, że nie jest to data pewna.
Nie zachowało się żadne źródło z X wieku, a w Polsce także z XI wieku, które przekazałoby o chrzcie Polski nawet krótką wzmiankę. Najstarsza informacja pochodzi z Kroniki Thietmara z Merseburga i została zapisana w Niemczech w XI wieku, około 50 lat po chrzcie Mieszka. W początkach XII wieku, a więc około 150 lat po chrzcie, jako druga została zapisana opowieść w Kronice Galla Anonima. Ani Thietmar, ani Gall nie wymienili daty chrztu, natomiast chronologię wydarzeń z nim związanych podali w odmiennej kolejności.

Bieżący rok jest więc 1050 rocznicą wejścia Mieszka i jego Polski na drogę chrześcijaństwa. W 1966 roku parafia Tropie była uczestnikiem obchodów 1000 lecia - tutaj odbyły się uroczystości z udziałem ks. Kardynała Karola Wojtyły. Miejsce tamtych wydarzeń wybrano nie przypadkowo - to w Tropiu nad Dunajcem działał Św. Andrzej Świerad - pustelnik wprowadzający chrześcijańsko w Małopolsce na przełomie X i XI wieku. W sąsiednim Rożnowie tamtejszy kościół nosi wezwanie Św. Wojciech, który wg. tradycji miał tędy wędrować - by chrystianizować ziemie Polan i Pomorza.
Odwiedzając Tropie warto pamiętać, że początki polskiego chrześcijaństwa to również ta miejscowość - do XVII wieku nosząca nazwę "Święty Świerad" , gdzie późniejszy Święty Jan Paweł II powiedział w 1966 roku: Tu trzeba przypielgrzymować i na tym miejscu uklęknąć.. Możemy być dumni z naszych tropskich korzeni.
Historia projektów dot. "Małpiej Wyspy"
Co kilka lat odżywają projekty dotyczące zagospodarowania wyspy Grodzisko - popularnie zwanej "Małpią Wyspą". Obecnie kolejny projekt przedstawiło CSWJR. W ubiegły czwartek na wyspie gościła delegacja mająca ocenić stan obecny środowiska na "Małpiej". Zobaczymy jaką opinię przedstawią i jaki będzie los projektu udostępnienia wyspy.
Przypomnijmy - wyspa Grodzisko obecnie jest zamknięta dla zwiedzających. Funkcjonuje jako teren chroniony. Nie można dopływać go jej brzegów, wchodzić na jej teren.

W 2004 roku z propozycją "Gródkolandu" wystąpił Stanisław Szarek - jego projekt nie spotkał się jednak z akceptacją wojewódzkiego urzędu ochrony środowiska. Wg. opinii tego urzędu możliwe było bardzo ograniczone wykorzystanie zasobów wyspy. Dwa lata później - w 2006 roku - dyrektor GOK - Andrzej Krupczyński przedstawił kolejny program dotyczący wyspy, dostosowany do wskazań opinii. Projekt przewidywał utworzenie szlaku wodnego po jeziorze, umożliwiającego zwiedzanie "Małpiej" ale i ruin zamku Zawiszy czy elektrowni wodnej w Rożnowie.
Obecnie, w 2016 roku kolejny projekt przedstawiło Centrum Sportów Wodnych Jeziora Rożnowskiego.
Wycinki prasowe i inne materiały dotyczące zagospodarowania wyspy w kolejności chronologicznej.
Konkurs pisanek 2016 - wyniki

Konkurs pisanek 2016 został zakończony tuż przed świetami Wielkanocnymi. Przez kilka dni w budynku Urzędu Gminy można było je oglądać na wystawie. Komisja oceniająca doceniając bardzo wysoki poziom prac postanowiła nie przyznawać nagród imiennych - każda z osób uczestniczących w konkursie zostanie nagrodzona tak samo. Nagrodą będzie udział w specjalnej imprezie przeznaczonej dla uczestników. O jej terminie poinformujemy zainteresowane osoby za pośrednictwem szkół.
Dzień otwarty w Szkole Muzycznej
Szkoła Muzyczna I Stopnia w Rożnowie zaprasza dzieci i młodzież na DZIEŃ OTWARTY - 25.04.2016 godz. 16.00

W programie między innymi występy uczniów szkoły, występ szkolnej orkiestry dętej oraz prezentacja instrumentów muzycznych. Wstępne przesłuchania do szkoły muzycznej odbędą się w dniu 21.05.2016 r. godz 10.00- 14.00

Kontakt:
tel: 18 440 30 26
e-mail: s.muz.roznow@wp.pl
Szkoła Muzyczna I st. w Rożnowie , Rożnów 638 , 33-316 Rożnów
Informacja ze Zjazdu Gminnego ZOSP RP w Gródku nad Dunajcem
W dniu 9 kwietnia 2016 roku w nowo wbudowanej Remizie OSP Przydonica odbył się Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Gródku nad Dunajcem. Delegaci z poszczególnych jednostek OSP Gminy Gródek nad Dunajcem, zebrali się aby podsumować minioną kadencję, udzielić zarządowi absolutorium, wybrać władze na kolejna kadencję oraz uchwalić program działania na lata 2016 - 2021. W uczestniczyli liczni goście, min. bryg. Marian Marszałek – Naczelnik Wydziału Operacyjno – Szkoleniowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, Józef Tobiasz – Wójt Gminy Gródek nad Dunajcem, Robert Koterla – pracownik Urzędu Gminy w Gródku nad Dunajcem.
Informacja ze Zjazdu Gminnego ZOSP RP w Gródku nad Dunajcem
oraz
Fotorelacja
UKS Trójka Mistrzem Województwa

UKS 3 STASZKÓWKA JELNA ZNÓW ZAGRA W FINAŁACH OGÓLNOPOLSKICH PUCHARU TYMBARKU
Po dwóch dniach zaciętej rywalizacji w Krakowie poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa małopolskiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12 XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Zwycięskie drużyny do lat 10 i 12 będą reprezentować województwo małopolskie w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Znakomicie w tych rozgrywkach zaprezentowały się reprezentantki naszego regionu piłkarki UKS 3 Staszkówka Jelna, które w kategorii U-12 wywalczyły tytuł mistrzowski. Sukces jest tym większy, że zespół w całym turnieju stracił tylko jedną bramkę wysoko rozstrzygając na swoją korzyść wszystkie mecze. To nie pierwszy tak znaczący sukces tego zespołu.
PODOLE MISTRZEM POWIATU W PILCE RĘCZNEJ!!!
"Dużym sukcesem naszych gimnazjalistów zakończył się Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej, który odbył się 7 kwietnia 2016 r. w Brzeznej. Po zaciętych meczach chłopcy zostali Mistrzami Powiatu Nowosądeckiego, a najlepszym zawodnikiem turnieju został uczeń kl..III gimnazjum Konrad Bodziony. Drużyna naszego gimnazjum wystąpiła w składzie: Wolak Mateusz, Damasiewicz Wiktor, Bodziony Konrad, Sadłoń Bartłomiej, Biel Piotr, Schabiński Filip, Kafel Jędrzej, Sarna Damian, Cabała Patryk, Chochorowski Tomasz, Konicki Hubert, Matusik Dawid, Konicki Jakub.
Wyniki meczów powiatowego turnieju przedstawiały sie następująco: Podole-Krynica 9:10, Podole-Świniarsko 16:5, Podole-Łącko 10:5.
To nie koniec przygody z piłką ręczną. Już 26 kwietnia 2016 r. na hali sportowej w Brzeznej chłopcy będą walczyć o awans do zawodów wojewódzkich." autor W.R.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Szczegółowe sprawozdanie z zawodów oraz galeria zdjęć www.mospn.pl
Kamera on-line
Kamera on-line
Ostatnie artykuły
Postępowanie o udzie...
2020 gazeta lokalna...
Zamówienia publiczne...
Gazeta kwiecień 2019
Sportowy początek roku
Polecane strony
Gmina Gródek nad Dunajcem

OSP Gródek nad Dunacjem

Drukarnia - Nova Sandec

Parafia Tropie

Na Śliwkowym Szlaku

Bzany

Konstantynów Łódzki

Mielno

Miody z Gródka

W kraj

Oficjalna strona Janiny Molek www.piekny-jas.pl

Sądeczanin

obec Zupcany

Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoła Muzyczna w Rożnowie

Balatonboglar

Hervartov

Radio RDN

Lendak

Stołówka gminna

Mimy w ruchu

Na Jamnej

Przystań Koszarka

ROB-MET

Hotel Heron

Fundacja Horyzont 360

Solonka

Statystyki reklamowe
Prawa do materiałów zamieszczonych na stronie zastrzeżone. GOK®             Copyright © 2008